ogłoszenia parafialne - 9 Niedziela zwykła - 29.05.2016

2016-05-28 19:36:13

OGŁOSZENIA PARAFIALNE - IX niedziela zwykła - 29. 05. 2016

1.Serdecznie dziękuję za wysprzątanie świątyni i za ofiary na kwiaty oraz p. Tadeuszowi Roman za prace na rzecz parafii . Bóg zapłać !

Na ten tydzień proszę rodziny : Marty Wojdacz , Bożeny Źrebiec , Marzeny Wielgosz .

2. W liturgii Kościoła wspominamy :

- wtorek - 31.05 - święto Nawiedzenia N. M. P. , odpust w Tarnowcu , info na plakacie

- środa - 01.06 - św. Justyna

- czwartek - 02.06 - święto rocznicy poświęcenia Katedry rzeszowskiej

- piątek - 03.06 - Uroczystość Najśw. Serca Pana Jezusa

- sobota - 04.06 - Niepokalanego Serca Najśw. Maryi Panny

3. Nabożeństwa :

- zapraszam na nabożeństwa majowe , dzisiaj nabożeństwo majowe o 15.00 .

Trwa oktawa Bożego Ciała, zapraszam na Mszę św. i na procesję wszystkich , dzieci do sypania kwiatków i do dzwonienia .W czwartek na zakończenie Oktawy poświęcenie wianków i błogosławieństwo dzieci .

- wtorek - koronka do Miłosierdzia B. za zmarłych z wypominków ,10 min. przed Mszą św.

- środa - nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

- I czwartek - o 17.30 adoracja Najświętszego Sakramentu i Msza św. wot. o Eucharystii

- I piątek: wystawienie Najśw. Sakr. od 17.00 ; spowiedź : czwartek , piątek od godz.17.00 Chorych parafian odwiedzę od 08.30

- w I sobotę nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi

4. Serdecznie dziękuje wszystkim , którzy włączyli się w przygotowanie i przeprowadzenie procesji Bożego Ciała , tym którzy przygotowali ołtarze , przyozdobili drogę , dziękuję naszym strażakom , dzieciom , paniom i dziewczętom niosącym feretrony , dziękuję p. Katechetce , p. Organiście , ministrantom i wszystkim , którzy wzięli udział w procesji . Niech Pan Bóg wam hojnie wynagrodzi swoim błogosławieństwem . Bóg zapłać !

5. ,, Stop aborcji ” - to obywatelski projekt ustawy o prawie do narodzin dla każdego dziecka . Sprawa jest bardzo ważna , proszę składać podpisy pod tym projektem z adresem i nr. pesel w komplecie... , listy są na stoliku z gazetami .

10.W dobrej prasie katolickiej przeczytamy :

- w ,,Drodze ” - ,, Jezus zmienił mój życiorys ” - świadectwo ; - w ,, Niedzieli ” - ,, Sanktuarium Nowej Ewangelizacji ” - o konsekracji świątyni w Toruniu ; - w ,,Gościu N.” - ,, Wszyscy o nas zapomnieli ” - Syryjczycy błagają o pomoc ; - ,,Źródle” - ,, Cierpienie ma sens ” ; - w ,, Naszej Arce ” - ,,Szymon Piotr - skała na której Chrystus zbudował Kościół ”

Zachęcam do oglądania TV Trwam i słuchania RM i radia ,,VIA'' - mediów z wartościami.

INTENCJE MSZALNE : - Msze św. o godz. 18.00

- poniedziałek - 30.05 - + Jan Ciekielski i Paweł Wójcik - w r. śm.

- wtorek - 31.05 - + Bolesław - w 7 r. śm. i Helena Otrębski - int. od c. Iwony

- środa - 01.06 - + Helena i Władysław Roman - int. od wnuczki Moniki

- czwartek - 02.06 - + Eliza - int. od Grażyny Krajciewicz

- piątek - 03.06 - dziękcz. za otrzymane łaski od Boga i Matki Najśw. z prośbą