Wyszukiwarka

ogłoszenia parafialne - I Niedziela Adwentu - 29.11.2015

2015-11-30 20:47:36

OGŁOSZENIA PARAFIALNE - I niedziela Adwentu - 29. 11. 2015

 

1.Serdecznie dziękuję za wysprzątanie świątyni i za ofiary na kwiaty oraz p. Marii Frankiewicz za wykon. wieńca adwentowego . Bóg zapłać ! Na ten tydzień proszę do sprzątania rodziny :Teresy Kostrząb , Stanisława Leputa , Marty Źrebiec , Moniki Majka.

2. Dzisiaj rozpoczynamy adwent , czas duchowej odnowy , przygotowania serca na spotkanie z Panem . Będzie wiele wydarzeń , aby ten czas przeżyć owocnie , jak rekolekcje ...oraz Msze św. Roratnie na które serdecznie zapraszam od jutra dorosłych , młodych i dzieci z lampionami . Podobnie , jak przed rokiem będą pogadanki , śpiew , dzieci będą otrzymywać obrazki oraz losować figurkę M. B. i upominki . Serdecznie zapraszam , będzie się działo ...Proszę wszystkich parafian , Róże Różańcowe o modlitwę w int. rekolekcji . W sklepach będzie możliwość złożenia do kosza daru dla najbardziej potrzebujących parafian . Natomiast w kościele w formie ,, szlachetnej paczki ” można wybrać sobie rzecz wypisaną na sercu , zakupić i złożyć pod choinką .

3. W liturgii Kościoła wspominamy :

- poniedziałek - 30.11 - święto św. Andrzeja

- czwartek - 03.12 - św. Franciszka Ksawerego

- niedziela - 06.12 - św. Mikołaja - zapowiedział się już na sobotę , po Mszy św.

będzie rozdawał prezenty grzecznym dzieciom

4. Nabożeństwa :

- środa - nowenna do M. B. Nieustającej Pomocy

- I czwartek: o 16.30 adoracja Najśw. Sakr.,

- I piątek:, wystawienie Najśw. Sakr. od 16.00 spowiedź : czwartek i piątek od godz.16.00. Chorych parafian odwiedzę od 08.30

5. Tradycyjnie już w II nd. Adwentu modlimy się za K-ół na Wschodzie i zbieramy ofiary...

6. Za tydzień rozprowadzamy świece wigilijne : małe po 5 zł , duże po 12 zł

7. Od wtorku p. M. Mroczka nasza katechetka i zakrystianka będzie roznosić opłatki . Rozpocznie we wtorek od Zagród w południe . W sobotę od p. Nawracaj od rana . Ofiary składane z tej okazji są wynagrodzeniem za jej posługę w naszej świątyni . Przyjmijcie ją

serdecznie i wynagródźcie jej gorliwą i ofiarną posługę dla naszej parafii .

8. W dobrej i niezależnej , prasie katolickiej przeczytamy :

- w ,, Drodze ” - ,, Zamieniłam dilera na Jezusa ” - świadectwo ; - w ,, Niedzieli ” - ,, Realna obecność , czyli o relikwiach św. Jana Pawła II ” ; - w ,,Gościu N.” - ,, Wymodlony owoc” - o tym jak kolejny muzyk nawrócił się i odkrył Boże Miłosierdzie” - w ,, Źródle” - ,, Polscy męczennicy z Peru o. Michał i o. Zbigniew” - numer specjalny

Zachęcam do oglądania TV Trwam i słuchania R M i radia ,,VIA'' - alternatywnych , niezależnych mediów z wartościami .

INTENCJE MSZALNE : - Msze św. codziennie o godz.17.00

- poniedziałek - 30.11 - + Amelia Paradaj i Ida Burchard

- wtorek - 01.12 - + za zmarłych polecanych w wypominkach

- środa - 02.12 - + Stanisław Ciekielski

- czwartek - 03.12 - + Czesława Piątek - int. od wnuka Jana

- piątek - 04.12 - + Władysław Mroczka - int. od żony Krystyny

- sobota - 05.12 - + Ewa i Ludwik Rak

- niedziela - 06.12 - godz. 08.00 + Józef Mroczka

- godz. 11.00 - za parafian

Kategorie wpisu: Archiwum
« powrót
Kreator stron internetowych - strona bez programowania