Wyszukiwarka

ogłoszenia parafialne - I Niedziela Adwentu - 30.11.2014

2014-11-29 21:21:28

OGŁOSZENIA PARAFIALNE - 1 Nd Adwentu - 30. 11. 2014 1.Serdecznie dziękuję za wysprzątanie świątyni i za ofiary na kwiaty oraz p. Krystynie Źrebiec z Par. Z.Caritas za przygotowanie serc na choinkę p. Marii Frankiewicz za wieniec adwentowy , Marcinowi Wiejaczka za choinkę , Andrzejowi Doktor za prace na rzecz parafii oraz p. Małgorzacie Mroczka za przygotowanie dekoracji na Adwent. Wszystkim Wam. Bóg zapłać! Na ten tydzień proszę do sprzątania rodziny : Agnieszki Parylak , Marty Stoś , Cecylii Mania , Marii Miśkowicz .

2.W liturgii Kościoła wspominamy :

- środa - 03.12 - św. Franciszka Ksawerego / - czwartek - 04.12 - św. Barbary

- sobota - 06.12 - św. Mikołaja - już się zapowiedział , po Roratach będzie rozdawał prezenty dla grzecznych dzieci , prezenty wcześniej składamy w zakrystii

3. Dzisiaj rozpoczynamy Adwent , czas duchowej odnowy , przygotowania serca na spotkanie z Panem Jezusem . W tym przygotowaniu pomogą nam m.in. rekolekcje adwentowe, Msze św. roratnie, na które serdecznie zapraszam od jutra wszystkich parafian : młodzież , dorosłych i dzieci z lampionami . Podobnie jak w ubiegłych latach , będą pogadanki , śpiew , dzieci będą otrzymywać obrazki i losować figurkę M.B. i upominki. Rodzice zachęćcie dzieci i sami dajcie przykład , uczestnicząc w nabożeństwach . To kolejna szansa , którą daje nam Pan Bóg zatem skorzystajmy , póki mamy czas ...

Róże Różańcowe i wszystkich parafian proszę o modlitwę w intencji rekolekcji parafialn.

W adwencie będzie okazja , aby pomóc najbardziej potrzebującym parafianom .W sklepach będą pojemniki na żywność i w kościele - na choince wiszą serca z piernika a na nich wypisane różne rzeczy, które można podarować potrzebującym ,składając je pod choinką ...

4. Nabożeństwa :I czwartek: adoracja Najśw. Sakr.o 16.30 - w I piątek :wystaw. N.S.od 16.0 Chorych parafian odwiedzę od godz. 08.30 . Spowiedź w środę dla SP , w czwartek dla Gimn. i w piątek - od godz. 16.00

4.Spotkania :- we wtorek na Mszę św.i na spotkanie f. przyjdą kandyd.do bierzm3klasy Gim

5. W przyszłą niedzielę modlimy się za K-ół na Wschodzie i zbieramy ofiary do puszek .

6. Od wtorku p. M. Mroczka , nasza katechetka będzie roznosić opłatki . Przyjmijcie ją życzliwie i wynagrodźcie jej ofiarną , pełną poświęcenia pracę na rzecz naszej parafii .

Od przyszłej niedzieli rozprowadzamy świece na stół wigilijny :-duże po 12 zł , małe po 5 zł

7.Rodzina zmarłego Tadeusza Ciomcia serdecznie dziękuje za pomoc , zebraliśmy...1800zł.

8. W dobrej , wiarygodnej i z wartościami , prasie katolickiej przeczytamy : - w ,,Drodze” - ,, Smartfon moja miłość ” - o niebezpieczeństwie uzależnienia od gadżetów w ,,Niedzieli ” - ,, Fast food dla duszy ” - dlaczego nie można nakarmić duszy fast foodami ? ; w ,, Gościu Niedzielnym” - ,, Solo Dios basta ” - w świecie , który mówi Bogu basta i promuje życie solo zdanie św. Teresy z Avila brzmi jak prowokacja ; - w ,,Źródle” - ,, Pokochać czas oczekiwania ” - o wartości Adwentu

Zachęcam do oglądania TV Trwam i słuchania R M i radia ,,VIA'' - mediów z wartościami

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

INTENCJE MSZALNE : - poniedziałek - 01.12 - za parafian ...o dobre przeżycie adwentu

- wtorek - 02.12 - + Andrzej Doktor - int. od prac. Gimnazjum w Kątach

- środa - 03.12 - + Jan , Helena , Stanisław Leputa.

- czwartek - 04.12 - w int. ofiarodawców - za pomoc w pogrzebie -od Katarzyny Ciomcia

- piątek - 05.12 - + Stanisława Parylak – int. od sąsiadów

- sobota - 06.12 - o zdrowie i bł. Boże dla ks. Grzegorza z okazji imienin i urodzin - niedziela - 07.12 - godz. 08.00 - + Jan Piwowar - w I r. śm.

- godz. 11.00 - dziękcz. z prośbą o zdrowie i bł. B. w rodzinie

 

 

Kategorie wpisu: Archiwum
« powrót
Kreator stron internetowych - strona bez programowania