ogłoszenia parafialne - II Niedziela Adwentu - 06.12.2015

2015-12-07 14:38:15

OGŁOSZENIA PARAFIALNE - II niedziela Adwentu - 06. 12. 2015

1.Serdecznie dziękuję za wysprzątanie świątyni i za kwiaty . Bóg zapłać ! Na ten tydzień proszę do sprzątania rodziny : Marzeny Kazecka , Doroty Ziomek , Danuty Piwowar .

2.Codziennie Msze św. Roratnie na które serdecznie zapraszam dorosłych, młodych i dzieci Najważniejszym wydarzeniem w Adwencie będą rekolekcje parafialne , które rozpoczniemy w najbliższy piątek . W piątek po Mszy św. zapraszam młodzież... na naukę rekolekcyjną , gimnazjum przyjdzie obowiązkowo w ramach przygotowania do Sakramentu Bierzmowania W sobotę zapraszam osoby starsze i chorych na 09.30 na spowiedź i Mszę św. z udziel.sakr. chorych , pomóżcie chorym dotrzeć ... Wieczorem zapraszam małżonków i rodziców , także ,,połówki ”. W niedzielę przyjdźmy rodzinami na Mszę św. aby zawierzyć rodziny Bożemu Miłosierdziu . Rekolekcje przygotowują nas do Świętego Roku Miłosierdzia oraz do peregrynacji-nawiedzenia Jezusa Miłosiernego naszych domów, które planujemy w Nowym Roku. Skorzystajmy z rekolekcji, z czasu łaski, serdecznie zapraszam, program rekolekcji...

Proszę wszystkich parafian , Róże Różańcowe o modlitwę w int. rekolekcji . W sklepach jest możliwość złożenia do kosza daru dla najbardziej potrzebujących parafian , także w kościele w formie,,szlachetnej paczki” można wybrać rzecz, zakupić i złożyć pod choinką

3. W liturgii Kościoła wspominamy :

- poniedziałek - 07.12 - św. Ambrożego

- wtorek - 08.12 - Uroczystość Niepokalanego Poczęcia N. M. P.

Msze św. o godz. 09.00 i o 17.00 . W Bazylice św. Piotra pap. Franciszek rozpocznie Rok Święty Miłosierdzia - transmisja z tych uroczystości w TV Trwam i TVP 1,wtorek o 09.30.

4. Nabożeństwa : - koronka do Miłosierdzia B. za zmarłych z wypominków przed Mszą św.

- środa - nowenna do M. B. Nieustającej Pomocy

5. Spotkania : - w poniedziałek zapraszam rodziców z dziećmi I-komunijnymi na Mszę św. z wręczeniem medalików i na spotkanie .

6. Dzisiaj modlimy się za K-ół na Wschodzie i zbieramy ofiary do puszek .

Od dzisiaj można nabyć w zakrystii świece wigilijne : małe po 5 zł, duże po 12 zł.

8. W dobrej i niezależnej , prasie katolickiej przeczytamy :

- w ,, Niedzieli ” - ,, Brama miłosierdzia ” - o rozpoczynającym się Roku Świętym Miłosierdzia ; - w ,,Gościu N.” - ,, Przeczytał Koran i uwierzył w Chrystusa ” - o nawróconym z Islamu na chrześcijaństwo ; - w ,, Źródle” - ,, Szczególny czas łaski” - o Roku Świętym Miłosierdzia ; - w ,, Nasza Arka ” - ,, Dzieciątko Jezus z Jodłowej ”

Zachęcam do oglądania TV Trwam i słuchania R M i radia ,,VIA'' - alternatywnych , niezależnych mediów z wartościami .

INTENCJE MSZALNE : - Msze św. codziennie o godz.17.00

- poniedziałek - 07.12 - o zdrowie i błog. B. dla Krzysztofa Wyrwa i jego rodziny

- wtorek - 08.12 - - godz.09.00 - + Jan Piwowar - w 2 r. śm.

- godz. 17.00 - + Katarzyna i Franciszek Źrebiec - w r. śm.

- środa - 09.12 - + Czesława Piątek - int. od sąsiadów

- czwartek - 10.12 - + Wiktoria Źrebiec

- piątek - 11.12 - + Paweł Źrebiec

- sobota - 12.12 - + Władysław Wielgosz

- niedziela - 13.12 - godz. 08.00 - za parafian

- godz.11.00 - Antoni, Katarzyna, Jan, Maria, Wiktoria, Józef, Magdalena

PROGRAM REKOLEKCJI PARAFIALNYCH

11 – 13. 12. 2015

- PIĄTEK - 11.12.2015

- GODZ. 17.00 - ROZPOCZĘCIE REKOLEKCJI

- MSZA ŚW. Z NAUKĄ OGÓLNĄ

- PO MSZY ŚW. - NAUKA DLA MŁODZIEŻY

- SOBOTA - 12.12.2015

- GODZ. 09.30 - SPOWIEDŹ OSÓB STARSZYCH I CHORYCH

- GODZ. 10.00 - MSZA ŚW. Z UDZIELENIEM SAKR. CHORYCH

- GODZ. 17.00 - MSZA ŚW. Z NAUKĄ OGÓLNĄ

- PO MSZY ŚW. NAUKA DLA MAŁŻONKÓW

- NIEDZIELA - 13.12.2015

- GODZ. 08.00 - MSZA ŚW. Z BŁOGOSŁAWIEŃSTWEM

- GODZ. 11.00 - I POŚWIĘCENIEM RODZIN MIŁOSIERDZIU B.

REKOLEKCJE DO NAS WYGŁOSI KS. KRZYSZTOF GAC - PROBOSZCZ PARAFII MIŁOSIEDZIA BOŻEGO W SĘDZISZOWIE MAŁOPOLSKIM