Wyszukiwarka

ogłoszenia parafialne - II Niedziela Adwentu - 07.12.2014

2014-12-06 21:39:24

OGŁOSZENIA PARAFIALNE - 2 Niedziela Adwentu - 07. 12. 2014

1.Serdecznie dziękuję za wysprzątanie świątyni i za ofiary na kwiaty . Bóg zapłać! Na ten tydzień proszę do sprzątania rodziny : Marty Paja , Lucyny Wielgosz , Urszuli Parylak .

2.W liturgii Kościoła wspominamy :

- poniedziałek - 08.12 - Uroczystość Niepokalanego Poczęcia N.M.P. - Msze św. : o godz.09.00 i o17.00 . W tym dniu jest tzw. godzina łaski od 12. - 13.00 możemy wyprosić...

- sobota - 13.12 - św. Łucji - 33 rocznica wprowadzenia stanu wojennego , dzień modlitw w int. Kościoła , Ojca św. Franciszka i naszej Ojczyzny

3.Przeżywamy Adwent , czas duchowej odnowy , nawrócenia , czy weszliśmy w ducha Adwentu ? Zapraszam na Msze św. roratnie, wszystkich parafian , są pogadanki , śpiew, dzieci otrzymują obrazki, losują figurkę M.B. i upominki Rodzice zachęćcie dzieci i sami dajcie przykład , uczestnicząc w nabożeństwach , skorzystajmy z czasu łaski , który daje nam Pan Bóg póki mamy czas ... W adwentowe przygotowanie serc dla Pana Jezusa wpisują się rekolekcje parafialne , które rozpoczniemy w najbliższy piątek . W piątek zapraszam młodzież na spotkanie po Mszy św. , młodzież gimnazjum przyjdzie obowiązkowo w ramach przygotowania do Sakramentu Bierzmowania .

W sobotę zapraszam chorych na 14.30 , pomóżcie chorym... wieczorem zapraszam małżonków i rodziców , także ,, połówki” na katechezę , każdy znajdzie coś dla siebie , a w niedzielę przyjdźmy rodzinami po błogosławieństwo . Serdecznie zapraszam wszystkich parafian na rekolekcje , skorzystajmy.. Program rekolekcji na tablicy i w internecie . Róże Różańcowe i wszystkich parafian proszę o modlitwę w intencji rekolekcji parafialnych .W adwencie jest okazja , aby pomóc najbardziej potrzebującym parafianom W sklepach są pojemniki na żywność i w kościele - na choince wiszą serca z piernika ...

4.Spotkania :- we wtorek zbiórka wszystkich ministrantów o godz. 16.00

5. Dzisiaj modlimy się za Kościół na Wschodzie i zbieramy ofiary do puszek .

6. Zachęcam do nabycia w zakrystii świece na stół wigilijny : - duże po 12 zł , -małe po 5 zł

7. Przełożonych Róż Różańc. proszę o dokładny wykaz czynnych członków Róży , spróbujemy skompletować Róże niepełne, proszę o dostarczenie wykazu do niedzieli

8. W dobrej , wiarygodnej i z wartościami , prasie katolickiej przeczytamy : - w ,,Niedzieli ” - ,, Papież obudził Europę ? ” - o przemówieniu pap. Franciszka w Europejskim Parlamencie oraz ,, Godzina łaski, 8 grudnia 12.00 -13.00 ” - obietnica wielu łask dla duszy i dla ciała ; - w ,, Gościu Niedzielnym” - „ Żywot człowieka spełnionego ” - o dr. Wandzie Błeńskiej , która przeżyła 103 lata , w tym 43 lata w Ugandzie , poświęcając się trędowatym oraz ,, Przesłanie dla babci Europy ” - pap. Franciszek ocenił w Strasburgu , że Europa staje się duchowo bezpłodna ; - w ,,Źródle” - ,,Adwentowe skarby”-o adwentowej radości ; - w ,,Moja Rodzina”- ,,Depresja to choroba”

- w,,Nasza Arka ”-,,Serdecznie dobry człowiek ”-o bł. Edmundzie Bojanowskim + kalendarz

Zachęcam do oglądania TV Trwam i słuchania R M i radia ,,VIA'' - mediów z wartościami

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

INTENCJE MSZALNE :

- poniedziałek - 08.12 - 09.00 - za parafian...w int. rekol. / - g.17.00 + Franciszek Źrebiec

- wtorek - 09.12 - - za dusze w czyśćcu cierpiące

- środa - 10.12 - + Katarzyna Źrebiec – w I r. śm.

- czwartek - 11.12 - + Stanisława Parylak – int. od rodz. Ciekielskich

- piątek - 12.12 - + Halina Leputa

- sobota - 13.12 - + Albina Kazecka - niedziela - 14.12 - godz. 08.00 - + Władysława i Władysław / godz. 11.00 - za parafian

 

 

PROGRAM REKOLEKCJI ADWENTOWYCH - KĄTY 2014 R

 

- piątek - 12.12

 

- godz. 17.00 - Msza święta z nauką ogólną

- po Mszy świętej katecheza dla młodzieży

 

 

- sobota - 13.12

 

- godz. 14.00 - spowiedź dla chorych

- godz. 14.30 - Msza święta z udzieleniem sakramentu chorych

 

- godz. 17.00 - Msza święta z nauką ogólną

po Mszy świętej katecheza dla małżonków i rodziców

 

 

- niedziela - 14.12

 

- godz. 08.00 - Msza święta z rodzinami , zawierzenie i błogosławieństwo rodzin

- godz. 11.00 - Msza święta z rodzinami , zawierzenie i błogosławieństwo rodzin

 

 

 

 

Kategorie wpisu: Archiwum
« powrót
Kreator stron internetowych - strona bez programowania