ogłoszenia parafialne - III Niedziela Adwentu - 13.12.2015

2015-12-11 15:30:57

OGŁOSZENIA PARAFIALNE - III niedziela Adwentu - 13. 12. 2015

1.Serdecznie dziękuję za wysprzątanie świątyni i za kwiaty . Bóg zapłać ! Na ten tydzień proszę do sprzątania rodziny : Zofii Kuchta , Bernadety Wokurka , Celiny Parylak .

2.Codziennie Msze św. Roratnie . Od środy rozpoczniemy bezpośrednie przygotowanie do Świąt Nowenną do Dzieciątka Jezus , serdecznie zapraszam .

Spowiedź parafialna w najbliższą sobotę od g. 09.00 - 12.00 z przerwą o godz. 10.30-11.00.

Skorzystajmy z Bożego miłosierdzia, nie odkładajmy pojednania z Bogiem i z ludźmi na ostatnią chwilę .

W sklepach jest możliwość złożenia do kosza daru dla najbardziej potrzebujących parafian , także w kościele w formie,,szlachetnej paczki” można wybrać rzecz, zakupić i złożyć pod choinką...

3. Dzisiaj przeżywamy 34 rocznicę wybuchu stanu wojennego , modlimy się w int. naszej Ojczyzny .

4. W liturgii Kościoła wspominamy :

- poniedziałek - 14.12 - św. Jana od Krzyża

Nabożeństwa :

- wtorek - koronka do Miłosierdzia B. za zmarłych z wypominków przed Mszą św.

- środa - nowenna do M. B. Nieustającej Pomocy

- piątek - nabożeństwo ku czci Bożego Miłosierdzia

- sobota - nabożeństwo ku czci patronów naszej diecezji

5. Spotkania : - wtorek - zbiórka wszystkich ministrantów o godz. 16.00

- na spotkanie po Mszy św. zapraszam Parafialny Z. Caritas

- piątek - na spotkanie formacyjne przyjdą kandydaci do bierzmowania 3kl. Gimn.

6. W przyszłą niedzielę składka inwestycyjna , zbieramy fundusze na remont organów .

7. W ramach pomocy K-łowi na Wschodzie złożyliśmy 243 zł . Bóg zapłać za ofiarność !

8. W zakrystii są do nabycia świece wigilijne : małe po 5 zł, duże po 12 zł.

9.W dobrej i niezależnej , prasie katolickiej przeczytamy :

- w ,, Drodze ” - ,, Chcę być prezentem dla ciebie ” - artykuł z serii czysta miłość ; - we ,, Wzrastaniu ” - ,, Boże Narodzenie – przeżyć i nie zwariować ” ; - w ,, Niedzieli ” - ,, Olśnieni czułością Ojca ” - o Roku Świętym Miłosierdzia ; - w ,,Gościu N.” - Jak wprowadzić spokój i porządek do polskich szkół ? - rozmowa z Anną Zalewską , minister edukacji narodowej ; - w ,, Źródle” - ,, Bądźcie mocni w wierze , nie lękajcie się ” - katecheza pap. Franciszka ; - w ,, Nasza Arka ” - ,, Nadzwyczajny czas łaski i pojednania”

- o Świętym Roku Miłosierdzia ; - w ,, Głos dla życia ” - ,, Pojednanie jedyną drogą ”

Zachęcam do oglądania TV Trwam i słuchania R M i radia ,,VIA'' - alternatywnych , niezależnych mediów z wartościami .

INTENCJE MSZALNE : - Msze św. codziennie o godz.17.00

- poniedziałek - 14.12 - + Władysława i Władysław Bazan

- wtorek - 15.12 - + Stanisław Leputa – w 25 r. śm.

- środa - 16.12 - + Czesława Piątek - int. od c. Marii z mężem

- czwartek - 17.12 - - dziękcz. za otrzymane łaski z prośbą o błog. Boże

w rodz. Ciekielskich - int. od Tadeusza

- piątek - 18.12 - + Stanisław Żarnowski - int. od c. Marii z mężem

- sobota - 19.12 - + Władysław Mroczka – int. od c. Małgorzaty z rodz.

- niedziela - 20.12 - godz. 08.00 - dziękcz. za wszystkie łaski od Boga i Matki

Najśw. z prośbą o dalszą opiekę dla całej rodz. Parylaków

- godz.11.00 - za parafian