Wyszukiwarka

Ogłoszenia parafialne - Niedziela Miłosierdzia - 19.04.2020

2020-04-18 17:00:29

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE  -  Niedziela Miłosierdzia  - 19. 04. 2020 

 

Drodzy Parafianie !                                                                                                                           

 

Serdecznie Was witam. Za nami Święta Zmartwychwstania Pańskiego, inne Święta, ale jak wielu zauważyło, pomimo że był ograniczony kontakt ze świątynią i z bliskimi, to jednak były bardziej spokojne, rodzinne. Bardziej można było skupić się na duchowym wymiarze, było więcej czasu na przemyślenia, modlitwę. Wielu z Was tęskni, a nawet cierpi z powodu braku kontaktu ze świątynią i jest to zrozumiałe. Jest to też „ zdrowy” objaw pobożności. Gorzej byłoby, gdyby to było obojętne. Musimy uzbroić się w cierpliwość, a póki co budować wiarę, więź z Panem Bogiem tam, gdzie jesteśmy, w naszych domach, w rodzinach, aby jej nie stracić. To będzie zbawienny dla nas czas, wyjdziemy z tego doświadczenia mocniejsi, pod warunkiem, że będziemy przeżywać je z Panem Bogiem. Bo po to też pewnie jest ten czas, jak twierdzi wielu, aby bardziej przylgnąć do Boga. W Bogu odnaleźć nadzieję, pokój i radość. Dlatego mobilizujmy się do modlitwy w naszych rodzinach , wspólnie uczestniczmy we Mszy świętej i nabożeństwach, a to przyniesie wiele dobra. Pan Jezus powiedział do św. s. Faustyny: „ Nie zazna ludzkość spokoju, dopokąd nie zwróci się do źródła miłosierdzia mojego ”. Zwrócić się do miłosierdzia Bożego, to uznać swoją grzeszność i z ufnością prosić Pana Boga o miłosierdzie, o przebaczenie, bo Miłość Boża jest większa od naszych grzechów. Pokój Chrystusowy napełnia serce, które jest oczyszczone z grzechów, pojednane z Bogiem i z ludźmi. Spragnione Boga.                                                                                                      Św. Jan Paweł II powiedział: „ Przestań się lękać! Zaufaj Bogu, który bogaty jest w miłosierdzie. Jest z tobą Chrystus, niezawodny Dawca nadziei ”.            Dzisiaj potrzebujemy żywej nadziei, która uspokoi nasze serca. Pytanie gdzie jej szukamy? Można w świecie, w sieci, ale czy nas to uspokaja, a może wprowadza jeszcze większy niepokój i zamęt w sercu ?. Jutro, w niedzielę Miłosierdzia Bożego usłyszymy jakże wymowne słowa Jezusa zmartwychwstałego: „ Pokój wam!”. Jezus przychodzi do nas i przynosi nam swój pokój, aby uwalniać nasze serca od niepotrzebnego lęku i zagubienia, aby dać nam żywą nadzieję.  

Moi Drodzy !

Przeżyjmy tę niedzielę z Jezusem Miłosiernym. Z ufnością zbliżmy się do Jezusa Miłosiernego, który pragnie przytulić nas do swojego serca.     

Łączę się z Wami duchowo . Pamięcią ogarniam Was wszystkich, chorych, cierpiących na duszy i na ciele. Słowami św. Pawła zapewniam: „ noszę Was w moim sercu”. Trwajmy na modlitwie o uwolnienie od wirusa, o przemianę serc. Módlmy się za siebie wzajemnie, abyśmy jako rodzina parafialna z tej próby wiary wyszli wzmocnieni.               

 

Niech Was błogosławi Pan !                     Wasz Proboszcz

 

 

 

 

 

 

    Ogłoszenia…

 

1. Dziękuję p. Małgorzacie Mroczka za wysprzątanie świątyni. Dziękuję p. Mateuszowi i Wiesławowi Janas za wykonanie szafy do kościoła. Bóg zapłać ! Dbamy o naszą świątynię, o jej piękno, dlatego w tym tygodniu proszę do sprzątania rodziny: Teresy Stoś, Celiny Kogut, Małgorzaty Ziomek. 

 Będziemy nadal prowadzić transmisje z nabożeństw z naszego kościoła. Owszem jakość transmisji nie jest najlepsza, czasem przerywana, ale są osoby zainteresowane. Proszę o wyrozumiałość, zawsze można też korzystać z innych transmisji, lepiej przeprowadzanych. Najważniejsze jest, aby uczestniczyć w nabożeństwach.  

2. Po ostatnich zmianach, po przeliczeniu powierzchni, od poniedziałku w naszej świątyni może przebywać do piętnastu osób . Pierwszeństwo uczestniczenia we Mszy świętej mają ci, którzy zamówili intencję. W kościele obowiązuje zakrycie ust i nosa, zachowanie odległości i przyjmowanie Komunii świętej na dłoń.  

3. W liturgii kościoła wspominamy:

- czwartek  - 23.04  - Uroczystość św. Wojciecha , patrona Polski

- sobota      - 25.04  - święto św. Marka Ewang.

4. Nabożeństwa :

- wtorek         - koronka do Miłosierdzia B. za zmarłych z wypominków rocznych                       

- środa           - nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz nabożeństwo ku czci św. Jana Pawła II

5. Dzisiaj przeżywamy Święto Miłosierdzia Bożego, jest to zarazem święto patronalne ,,Caritas”. Dziękujemy Parafialnemu Zespołowi i Szkolnemu Kołu „Caritas” za jakże ważną posługę w naszej parafii na rzecz potrzebujących. Bóg zapłać!    

Dzisiaj o godz. 15.00 odprawimy nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego z transmisją.

6. Dzisiaj rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia. W tym roku nabiera on szczególnego znaczenia. Rozglądnijmy się wokół i postarajmy się o konkretne uczynki miłosierdzia. 

7. Zachęcam do spotkania z Panem Jezusem w kościele w ciągu dnia, warto wstąpić na chwilę, wzmocnić ducha. Modlimy się codziennie o ustanie pandemii i o przemianę serc, przed, w czasie i po Mszy świętej. Do modlitwy zachęcam wszystkich, abyśmy z Bożą pomocą pokonali wirusa i wrócili do normalności.

8. Codziennie pół godziny przed Mszą świętą można skorzystać ze spowiedzi i Komunii św.  

 

 INTENCJE MSZALNE : Msze św. o godz. 18.00

- poniedziałek   - 20.04  - + Katarzyna Pec - w 14 r. śm. i zm. z rodz.

- wtorek            - 21.04  -  + Marianna, Władysław, Zdzisław Źrebiec

- środa              - 22.04   -   dziękcz…z prośbą o zdrowie i błog. Boże w rodz. w 29 r. ślubu   

                                           Małgorzaty i Jana  

- czwartek        - 23.04  -   + Helena Woźniak - int. od s. Jana z żoną                                                                                                                  - piątek             - 24.04  -   podziękowanie Bogu za otrzymane łaski , za przeżyte 70 lat                     

                                           z prośbą o zdrowie , błog. Boże i opiekę Maryi na kolejne lata                                                                                                                                         

- sobota            - 25.04  -   dziękcz…z prośbą o zdrowie, błog. Boże dla Aleksandry i          

                                          Wojciecha w 11 roczn. ślubu

- niedziela        - 26.04  -  godz. 08.00   -  o zdrowie, Boże błog. dla Mai na 1-e ur. i w rodz.

                                      -  godz. 11.00  - za parafian               

Kategorie wpisu: Archiwum
« powrót
Kreator stron internetowych - strona bez programowania