Wyszukiwarka

Ogłoszenia parafialne - Poniedziałek Wielkanocny - 13.04.2020

2020-04-11 16:08:40

       OGŁOSZENIA  PARAFIALNE  -  Poniedziałek wielkanocny                        

                                                          - 13. 04. 2020 

Drodzy Parafianie !                                                                                                                                                                                  Święta to czas, w którym składamy sobie życzenia. Obecne Święta Zmartwychwstania Pańskiego są szczególne, bo mamy ograniczony dostęp do świątyni, do Sakramentów. Jednak nie możemy poddawać się zniechęceniu, bo Jezus Chrystus zmartwychwstał i jest z nami. Możemy z Nim spotkać się w każdym czasie i w każdym miejscu,  także w naszych rodzinach, w naszych bliskich.

Kochani !

Życzę Wam, abyście w czasie tych Świąt, doświadczyli osobiście obecności i bliskości Jezusa Zmartwychwstałego i z Nim powstali do nowego życia. Jeszcze bardziej przylgnęli do Niego i w Nim złożyli nadzieję. Niech Jezus zmartwychwstały będzie Waszą mocą i Waszą radością !

Życzę Wam zdrowych, spokojnych i błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego . Radosnego  ALLELUJA !

                                                                                                Wasz Proboszcz

Łączę się z Wami duchowo . Pamięcią ogarniam Was wszystkich, chorych oraz przeżywających Święta za granicą.

1. Serdecznie dziękuję za przygotowanie Ciemnicy i Grobu na Święta , za wysprzątanie świątyni i za ofiary na kwiaty. Podziękowania składam na ręce p. Małgorzaty Mroczka, naszej zakrystianki. Dziękuję p. Wojciechowi Źrebiec za przygotowanie transmisji nabożeństw z naszego kościoła. Bóg zapłać ! Będziemy nadal prowadzić transmisje z nabożeństw. Jakość transmisji jest słaba, ale staramy się o lepszy sprzęt. Proszę o wyrozumiałość, można też korzystać z innych transmisji, ważne, aby się modlić.

2. W dalszym ciągu w świątyni nie może przebywać więcej niż pięć osób, przestrzegamy też przepisy dotyczące bezpiecznego przebywania w świątyni.

3. Przeżywamy Oktawę Wielkanocy oraz nowennę przed Świętem Miłosierdzia Bożego.

4. Nabożeństwa :

- wtorek         - koronka do Miłosierdzia B. za zmarłych z wypominków rocznych                       

- środa             - nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

- piątek            -  nabożeństwo ku czci Miłosierdzia Bożego nabożeństwo rozpoczniemy  

                           adoracją o godz. 17.30                 

5. W przyszłą niedzielę jest Święto Miłosierdzia Bożego. Jest to patronalne święto Caritas. Składamy ofiary ze skarbonek wielkopostnych. O godz. 15.00 będzie nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego z transmisją. Zachęcam do spowiedzi przed świętem Miłosierdzia Bożego , zwłaszcza tych , którzy nie zdążyli na Święta. Spowiadam codziennie pół godziny przed Mszą świętą.     

6.Dziękuję za produkty dla potrzebujących parafian, którymi sprawiliście im wiele radości, za które wam serdecznie dziękują. Dziękuję paniom z Paraf. Zespołu Caritas za przekazanie darów. Bóg zapłać !    

7. Zachęcam do spotkania z Panem Jezusem w kościele w ciągu dnia, gdy przechodzimy, czy przejeżdżamy, warto zwolnić, zatrzymać się, wstąpić na chwilę, wzmocnić ducha.

8. Nie udało się przeprowadzić transmisji z poświęcenia pokarmów, proszę abyście przed śniadaniem odmówili modlitwę z błogosławieństwem pokarmów podaną pod intencjami w ubiegłą niedzielę.

 

  INTENCJE MSZALNE : Msze św. o godz. 18.00

- poniedziałek - 13.04  - godz. 08.00    -  + Aleksander , Zbigniew i zm. z rodz. Maniów

                                     - godz. 11.00    -  dziękcz…z okazji 60-tych ur. Zbigniewa z prośbą o błog. Boże i opiekę Matki Bożej w rodz.

- wtorek            - 14.04  -  o zdrowie i o potrzebne łaski dla Piotra

- środa              - 15.04  -  + Helena Woźniak  - int. od s. Mieczysława z żoną  

- czwartek          -16.04  - dziękcz z prośbą o zdrowie dla Emilka na 1-e ur. i o błog. Boże w rodz.                                                                      - piątek             - 17.04  -   + Bolesław - w 11 r. śm. i Helena Otrębscy                                                                                                            - sobota            - 18.04  -   o błog. Boże i światło Ducha Św. dla syna na zbliżający się egzamin maturalny  

- niedziela        - 19.04  -  godz. 08.00   -  dziękcz… z prośbą o zdrowie i dalszą opiekę                 

                                         dla Zofii i Feliksa w 57 r. ślubu  /  -  godz. 11.00  - za parafian               

                                      

 

Kategorie wpisu: Archiwum
« powrót
Kreator stron internetowych - strona bez programowania