Wyszukiwarka

ogłoszenia parafialne - Poniedziałek Wielkanocny - 21.04.2014

2014-04-19 13:32:47

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – Poniedziałek Wielkanocny - 21 .04. 2014

1.Serdecznie dziękuję za wysprzątanie i udekorowanie świątyni na Święta ... oraz p. Wiesławowi i Mateuszowi Janas , Władysławowi i Jerzemu Sroka za prace na rzecz parafii . Bóg zapłać wszystkim ! Na ten tydzień proszę rodziny : Marii Wójcik , Marii Bilskiej , Danuty Kostrząb .

2.Przeżywamy oktawę Zmartwychwstania Pańskiego , Msze św. w tygodniu o godz. 18.0

10 minut przed Mszą św. nowenna przed Świętem Miłosierdzia Bożego .

3. Nabożeństwa : - wtorek - koronka do Miłosierdzia B. za zmarłych z wypominków

- środa - nowenna do Matki Bożej N. P. z podziękowaniami i prośbami

4.Spotkania :

- wtorek - przyjdą kandydaci do bierzmowania 3 kl. Gimn. na Mszę św. i na spotkanie

- środa - przyjdą na Mszę św. i na spotkanie dzieci I- komunijne z rodzicami

5.W przyszłą niedzielę Święto Miłosierdzia Bożego , święto patronalne ,,Caritas”. Składamy ofiary ze skarbonek wielkopostnych , będzie wystawiony koszyk na stoliku . W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia .

6.W niedzielę Miłosierdzia odbędzie się kanonizacja bł. Jana Pawła II i bł. Jana XXIII Transmisja w telewizji o godz. 10.00 w związku z tym nastąpi zmiana godzin Mszy św. Pierwsza o godz. 08.00 , sumy o 11.00 nie będzie . Druga Msza św. zostanie odprawiona po nabożeństwie do Miłosierdzia B. , które rozpoczniemy o godz. 15.00 . Na Mszy św. popołudniowej poświęcimy obrazy Jezusa Miłosiernego oraz bł.J. P.II. Są jeszcze do nabycia świece upamiętniające kanonizację     JP II.

5. Bóg zapłać za ofiary , które złożyliście na kwiaty do grobu i w czasie Świąt oraz za produkty spożywcze dla najbardziej potrzebujących .

Dziękuję rodzicom za wykonanie palmy , zorganizowanie wyjazdu i opiekę nad młodzieżą w niedzielę Palmową .

9. W dobrej , bo wiarygodnej katolickiej prasie przeczytamy : - w ,,Drodze”

- ,, Najpiękniejsza postać miłości ”oraz ,, Fakty i mity ” nt. etyki seksualnej - we ,,Wzrastaniu ” ,, Wiara czyni cuda ” - rozmowa z Kamilem Stochem oraz ,, Nigdy człowiek nie jest tak wielki , jak wtedy , gdy klęczy ” ; - w ,, Niedzieli ” - tematy o Zmartwychwstaniu , miłosierdziu i kanonizacji JP II oraz dodatek , album o św. J P II - 6zł. ; - w ,,Gościu N.” - ,, Dobry i Wielki razem święci ” o kanonizacji bł. Jana Pawła II i Jana XXIII ; - w ,, Źródle ” - ,, Państwowe ,,nie” dla normalnej szkoły ” - o tym jak placówki chcące wychowywać dzieci w poszanowaniu wartości rodzinnych są prześlad .

Ponadto zachęcam do oglądania katolickiej TV Trwam i słuchania Radia Maryja i ,,VIA''

- mediów z wartościami .

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

INTENCJE MSZALNE :

- poniedziałek - 21.04 - godz. 08.00 + Paweł Źrebiec

- godz. 11.00 + Michał , Marianna , Józef ,Władysław Tyrpak

- wtorek - 22.04 - za parafian

- środa - 23.04 - + Władysław Wielgosz

- czwartek - 24 .04 - + Mieczysław Kostrząb - int. od sąsiadów

- piątek - 25.04 - + Stanisław Stoś – int. od rodz. Źrebców

- sobota - 26.04 - za dusze w czyśćcu cierpiące

- niedziela - 27.04 - g.08.00 – dziękcz. Z prośbą o błog. B. w rodzinie w 25 r. ślubu Marii i Jana Źrebiec

                          - g. 15.00 - o zdrowie i błog. B. Dla P.Z.Caritas i ich podopiecznych

 

 

 

 

Kategorie wpisu: Archiwum
« powrót
Kreator stron internetowych - strona bez programowania