ogłoszenia parafialne - Święto św. Szczepana - 26.12.2016

2016-12-24 21:38:41

OGŁOSZENIA PARAFIALNE - Święto św. Szczepana - 26. 12. 2016

1. Serdecznie dziękuję za wysprzątanie świątyni i przystrojenie jej na święta , za ofiary na kwiaty oraz p. Robertowi Doktór i Dariuszowi Rogowski za choinki , dziękuję za oprawę liturgiczną , podziękowania składam na ręce naszej katechetki i zakrystianki p. Małgorzaty Mroczka . Bóg zapłać wszystkim! Na ten tydzień proszę rodziny : Stanisławy Nawracaj , Bożeny Czepiga , Małgorzaty Roman .

2. Do przyszłej niedzieli przeżywamy oktawę Bożego Narodzenia

3. W liturgii Kościoła wspominamy :

- wtorek - 27.12 - święto św. Jana Ap.i Ew. - poświęcenie wina...imieniny Ordynariusza ks. Bpa. Jana pamiętajmy o nim w modlitwie .

- środa - 28.12 - święto św. Młodzianków męczenników

- piątek - 30.12 - święto św. Rodziny Jezusa , Maryi i Józefa , przeniesione z niedzieli

- sobota - 31.12 - św. Sylwestra ; nabożeństwo dziękczynno - przebłagalne o godz. 15.00

Serdecznie zapraszam wszystkich parafian , mamy za dziękować ... ale też i za co przepraszać Pana Boga w kończącym się roku i prosić, niech nie zabraknie nikogo

- niedziela - 01.01 - Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi , będziemy modlić się o pokój na świecie , w naszej Ojczyźnie i o błogosławieństwo Boże w Nowym Roku

5. Serdecznie dziękuję za dary które złożyliście dla potrzebujących parafian, dziękuję Paraf. Zesp. Caritas za przygotowanie i przeprowadzenie świątecznej pomocy , sprawiliście obdarowanym wiele radości , prosili , aby podziękować darczyńcom . Bóg zapłać za wrażliwość serca !

5. W ramach składki inwestycyjnej złożyliście 2.553 zł . Dziękuję za te ofiary i wszystkie

które na potrzeby Kościoła i parafii . Bóg wam zapłać , niech Pan Bóg Wam hojnie błogosł.

6. Od środy wybieram się do was w odwiedziny kolędowe , które są okazją aby się spotkać, porozmawiać o sprawach własnych i parafii . Podzielić się własnymi przemyśleniami i propozycjami , dot. parafii , duszpasterstwa .Postarajcie się , aby wszyscy byli na kolędzie. Hasłem- zadaniem obecnego roku liturgicznego są słowa ,,Idźcie i głoście” , dlatego na kolędzie będę proponował , aby zaangażować się w życie parafii , we wspólnoty paraf.

7.W dobrej prasie katolickiej przeczytamy :

- w ,,Drodze ” - ,, Chcesz szczęścia ? Bądź wdzięczny ” ; - w ,, Niedzieli ” - ,, Pokochaj miłość ” oraz dodatki : film o św. J.P. II i kalendarz (w cenie 10 zł ) ; - w ,, Gościu N.” - ,, Nasz dom to drugie Betlejem ” ( w cenie 8 zł) ; - w ,, Źródle ” - Betlejem - tzn. dom chleba ; - w ,, Moja Rodzina ” - Jak budować dobre relacje z córką ” ; - w ,, Głosie dla życia ” - ,, Nowa jakość 500 + ”

Zachęcam do oglądania TV Trwam i słuchania RM i radia ,,VIA'' - mediów z wartościami.

INTENCJE MSZALNE : o godz. 17.00 , sobota godz. 15.00

- poniedziałek - 26. 12 - godz. 08.00 - + Weronika , Franciszek , Józef , Maria , Teresa ,

Jan , Ziomek i zm. z rodz. Ziomków i Piwowarów

- godz. 11.00 - Benedykt Kornel

- wtorek - 27. 12 - + Józef Ciomcia - w 2 r. śm.

- środa - 28. 12 - dziękcz. z prośbą o błog. B. w rodz. w 9 r. ślubu Edyty i Grzegorza - czwartek - 29. 12 - dziękcz. za łaski od Boga i Mat. Najśw. z prośbą o błog. B. ,

opiekę Mat. B. i zdrowie dla Kunegundy na 90-te urodziny

- piątek - 30. 12 - - dziękcz. za otrzym. łaski z prośbą o dalszą opiekę w rodzinie

- sobota - 31 .12 godz. 15.00 - dziękczynna , przebłagalna i błagalna - niedziela - 01.01 - godz. 08.00 - o zdrowie i błog. B. dla mamy i braci w N. Roku

-godz. 11.00 - o Boże błog. i opiekę M. B. dla Nadii i Mikołaja na I-e urodziny

==========================================

ODWIEDZINY KOLĘDOWE – 2016/2017

Rozpoczęcie kolędy od godz. 08.30

- środa      - 28.12 .2016 - Golesz +Zagrody

- czwartek - 29.12 .2016 - od Marii Mania - do Marii Miśkowicz

- piątek    - 30.12 .2016 - od Zdzisława Mania - do Koloni

Proszę o transport na kolędę i umiarkowaną temperaturę w domu .