ogłoszenia parafialne - Uroczystość Bożej Rodzicielki Maryi - 01. 01. 2017

2016-12-31 21:11:28

OGŁOSZENIA PARAFIALNE - Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi -01.01.2017

1. Serdecznie dziękuję za wysprzątanie świątyni i za ofiary na kwiaty . Bóg zapłać ! Na ten tydzień proszę rodziny : Barbary Roman , Marii Skiba , Agaty Harowicz .

2. W liturgii Kościoła wspominamy :

- poniedziałek - 02.01 - św. Bazylego i Grzegorza z Nazjanzu

- piątek - 06.01 - Uroczystość Objawienia Pańskiego - Święto Trzech Króli -nakazane

Na Mszach św. o godz. 08.00 i o 11.00 poświęcimy kadzidło i kredę . W tym dniu przypada rocznica konsekracji naszych biskupów Edwarda i Kazimierza . Składka na misje .

3. Nabożeństwa :

- I czwartek - o 15.30 adoracja Najświętszego Sakramentu i Msza św. wot. o Eucharystii

- I sobota - nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi

Chorych parafian odwiedzę w sobotę od godz. 08.30 . Spowiedź w czwartek od godz.15.00

4. W piątek w Uroczystość Trzech Króli wraz z Par. Zespołem Caritas zapraszam na parafialny opłatek : osoby starsze , Radę Parafialną , Róże Różańcowe , Koło Gospodyń , naszych strażaków , członków Wspólnoty Leśnej i Kółka Rolniczego , zapraszam rodziny , dzieci , młodzież , dorosłych , słowem wszystkich parafian - miejsca na pewno wystarczy . Rozpoczniemy o godz15.00 w Gimnazjum pięknymi jasełkami... , połamiemy się opłatkiem , będzie poczęstunek i wspólne kolędowanie . Przyjdźcie , każdy jest oczekiwany i mile widziany.

5. W przyszłą niedzielę przeprowadzimy zbiórkę do puszek na kosztowne leczenie Artura naszego parafianina . Okażmy uczynek miłosierdzia potrzebującemu .

6 .W dobrej prasie katolickiej przeczytamy :

- w ,, Niedzieli ” - ,, Prawdziwa nadzieja nie umiera ” - o światowym dniu pokoju ; - w ,, Źródle ” - ,, Rok św. Alberta ” ; - w ,, Nasza Arka ” - Poznańska piątka błogosławionych ”

Zachęcam do oglądania TV Trwam i słuchania RM i radia ,,VIA'' - mediów z wartościami.

odwiedziny kolędowe : poniżej....

INTENCJE MSZALNE : codziennie o godz. 16.00

- poniedziałek - 02. 01 - za parafian

- wtorek - 03. 01 - dziękcz.z prośbą o zdrowie i błog. B. w rodz. Leputów z okazji

nawiedzenia Jezusa Miłosiernego

- środa - 04. 01 - + Kunegunda, Stanisława, Janina, Agnieszka i zm. z rodz. Miśkowiczów

- czwartek - 05.01 - o zdrowie i błog. B. dla rodz. Stosiów

- piątek - 06.01 -godz. 08.00 - dziękcz. za otrzymane łaski z prośbą o dalszą opiekę

w dniu urodzin

- godz. 11.00 - za parafian

- sobota - 07.01 - o błog. B. i opiekę M. B. dla sióstr z Róży p. Marii Źrebiec - niedziela - 01.01 - godz. 08.00 - dziękcz. za otrzymane łaski z prośbą o szczęśliwe

rozwiązanie i o zdrowie dla matki i dziecka - prosi babcia

- godz. 11.00 - za parafian , zwł. o błog. Boże w Nowym Roku

=============================================

ODWIEDZINY KOLĘDOWE 2017

Rozpoczęcie kolędy od godz. 17.00

- poniedziałek - 02. 01 - od Andrzej Wokurka - do Marian Mroczka

- wtorek - 03.01 - od Grzegorz Ziomek - do Ciekielski Zbigniew

• środa - 04. 01 - od Zofia Kłosowska - do Krystyny Rak

• czwartek - 05.01 - od Maria Ziomek - do Józef Kazecki

Proszę o transport na kolędę i umiarkowaną temperaturę w domu .