Wyszukiwarka

ogłoszenia parafialne - Uroczystość Trójcy Przenajświętszej - 27.05.2018

2018-05-26 10:15:31

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE - Uroczystość Trójcy Przenajświętszej                                              - 27. 05. 2018                                                                            

 

1.  Dziękuję za wysprzątanie świątyni rodzicom dzieci rocznicowych oraz

p. Kazimierzowi Kudłacz za prace na rzecz parafii .  Bóg zapłać wszystkim !

Na ten tydzień proszę do sprzątania rodziny : Lucyny Krężel , Małgorzaty Piwowar ,

Danuty Mroczka .

2. W liturgii K-ła wspominamy :

- wtorek      - 29.05    - św. Urszuli Ledóchowskiej    

- czwartek   - 31.05     - Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa

Msze św. o godz. 08.00 i uroczysta suma o godz. 10.00 przy kapliczce na Zagrodach                            z procesją do czterech ołtarzy . Proszę o zaangażowanie się wszystkich w przygotowanie

ołtarzy , udekorowanie drogi procesyjnej i domów . Proszę naszych strażaków , aby zadbali

o porządek i bezpieczeństwo w czasie procesji . Proszę o niesienie feretronów Róże Różańcowe

i młodzież , dzieci do sypania kwiatów i do dzwonienia . Zróbmy wszystko , aby ta szczególna uroczystość była uwielbieniem Boga i prawdziwym wyznaniem wiary i miłości do Pana Jezusa               w Najświętszym Sakramencie …Tradycyjnie w Boże Ciało w Rzeszowie w plenerze odbędzie się niepowtarzalny koncert  „ Jednego serca , jednego ducha ” . Transmisję z koncertu będzie można zobaczyć  w TV Trwam i w internecie .

- piątek        - 01.06   - św. Justyna 

- sobota       - 02.06   - Urocz. rocznicy konsekracji Katedry

3. Nabożeństwa : 

W oktawie Bożego Ciała zapraszam na Msze św. z procesją , w niedzielę procesja po sumie.        Dzisiaj majówka o godz. 14.00 .

- I piątek : Msza św. wynagradzająca  Najśw. Sercu  Pana Jezusa  ;  adoracja od 17.00  ;               spowiedź :  w piątek od godz. 17.00 .  Chorych parafian odwiedzę od godz.8.30 .                          

- I sobota -  nabożeństwo I-o sobotnie , wynagradzające Niepokalanemu Sercu  Maryi       rozpoczniemy  o godz. 17.15 - serdecznie zapraszam !

4.  W ramach składki inwestycyjnej złożyliście 2.244 zł . Dziękuję za te i wszystkie ofiary ,

które składacie na potrzeby Kościoła i parafii . Niech Bóg Wam błogosławi za ofiarne serce!

5. W dobrej  prasie katolickiej  przeczytamy :                 

 - w „ Drodze ”  -   „ Zrób co zaplanowałeś ”   - o planowaniu zadań     ;     - w ,, Niedzieli ”   

  -   ,, Zróbcie Mu miejsce , Pan idzie z nieba ”    - o Bożym Ciele    ;     - w  „ Gościu N. ”     

  -  „ Miej odwagę oddać Mu chwałę  ”   -  o Eucharystii , która nie powinna spowszednieć  ,

ale mocno trwać jako Najświętszy Sakrament     ;      - w „ Źródle ”     -    „ Maryja bliska                   na wiele sposobów ”  .                                                                                                                                                                                                                                                                       Zachęcam do oglądania  TV Trwam i słuchania RM i radia ,,VIA'' .                                                                                                                                                                                                             INTENCJE  MSZALNE :  Msze św. o godz. 18.00  

- poniedziałek  -  28. 05   -   + Jan Piwowar i Łukasz Kosno

- wtorek            - 29. 05   -   + Tadeusz  Leputa  - int. od s. Teresy z rodz.           

- środa              - 30. 05   -    + Jan Ciekielski i Paweł Wójcik - w r. śm.          

- czwartek        - 31. 05   -  godz. 08.00    - za parafian 

                                        -  godz. 10.00    - dziękcz. za dar Eucharystii     

- piątek             - 01. 06   -   + Andrzej - w 34r. śm. , Stanisława , Stefania  Parylak

- sobota            - 02. 06    -   o zdrowie i błog. Boże dla Alicji na I-e urodziny      

- niedziela        - 03. 06   -   godz. 08.00  -  dziękcz. z prośbą o zdrowie i błog. Boże dla              

                                                               ks. Grzegorza w rocznicę święceń kapłańskich

                                        -   godz. 11.00  -  za parafian , zwł. w int. dzieci                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                             

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                               

      

Kategorie wpisu: Archiwum
« powrót
Kreator stron internetowych - strona bez programowania