Wyszukiwarka

ogłoszenia parafialne - Uroczystość Trójcy Przenajświętszej - 31.05.2015

2015-05-30 16:46:14

OGŁOSZENIA PARAFIALNE - Uroczystość Trójcy Przenajświętszej - 31. 05. 2015

1.Serdecznie dziękuję za wysprzątanie świątyni i za kwiaty oraz p. Andrzejowi Doktor za prace na rzecz parafii . Bóg zapłać! Na ten tydzień proszę rodziny : Janiny Doktór , Małgorzaty Kaczmarczyk , Katarzyny Ciomcia .

2.W liturgii Kościoła wspominamy :

- wtorek - 02.06 - święto rocznicy poświęcenia kościoła katedralnego w Rzeszowie

- czwartek - 04.06 - Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej - Msze święte o godz. 08.00 i uroczysta suma o godz. 10.00 na posesji Tadeusza Źrebca z procesją do czterech ołtarzy . Proszę o włączenie się wszystkich w przygotowanie ołtarzy , udekorowanie drogi procesyjnej i domów . Proszę naszych strażaków , aby zadbali o porządek i bezpieczeństwo w czasie procesji, proszę o niesienie feretronów - Róże różańc.

, dzieci do sypania kwiatków i do dzwonienia . Serdecznie zapraszam wszystkich parafian na uroczystą sumę i procesję , wyraźmy w ten sposób nasza wiarę i miłość do Pana Jezusa Eucharystycznego . Wieczorem wspaniały koncert w Rzeszowie w plenerze ,, Jednego serca , jednego Ducha ” . W oktawie Bożego Ciała zapraszam na Mszę św. z procesją , w niedzielę procesja po sumie .

3. Nabożeństwa :

- dzisiaj zakończenie nabożeństw majowych o godz. 15.00 , dzieci otrzymają upominki ... W czerwcu codziennie po Mszy św. będziemy odmawiać litanię do Serca Pana Jezusa

- I piątek: spowiedź : środa i piątek - od godz.17.00. Chorych parafian odwiedzę od 08.30

- w I sobotę Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi

4. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Święto Dziękczynienia za kanonizację św. Jana Pawła II oraz będzie zbiórka do puszek na budowę Świątyni Opatrzn. Bożej w W-wie.

5. Zachęcam do podpisania się pod obywatelskim projektem ustawy ,, Stop Aborcji ”...

6. Jest ciepło a z tym pokusa , aby stać w czasie Mszy św. poza kościołem , przypominam , że jest to lekceważenie P. Boga i postawa niegodna katolika , gorsząca dla innych, rodziców proszę, aby dopilnowali dzieci , by uczestniczyły we Mszy św. w kościele , małe w przodzie

7. Ks. Biskup w protokole powizytacyjnym wyraża uznanie i podziękowanie wszystkim , którzy angażują się w posługę dla parafii i w odnowę świątyni .Wszystkim udziela błogosławieństwa .

8.W dobrej i niezależnej , prasie katolickiej przeczytamy :

- w ,,Niedzieli” - ,,Cuda Eucharystyczne ” oraz ,,Czy w małżeństwie jest jak w zakonie? ” - w ,,Gościu N.” - ,, Nie do opisania ” - świadectwo o tym jak niesamowity jest Bóg oraz ,, Półprawdy całą dobę ” - dlaczego informacje telewizyjne kreują rzeczywistość , zamiast ją opisywać ? ; - w ,,Źródle” - ,, In vitro nie jest z miłości ” ; w ,, Nasza Arka ”

- Matka Boża Rychwałdzka ; ,, Głos dla życia ” - ,,Twoje dziecko - wielka sprawa .

Zachęcam do oglądania TV Trwam i słuchania R M i radia ,,VIA'' - alternatywnych , niezależnych mediów z wartościami.

INTENCJE MSZALNE : Msze św. - o godz. 18.00 , w poniedziałek tylko o 07.00

- poniedziałek - 01.06 - godz. 07.00 - + Genowefa Siwiak – w 7 r. śm.

- wtorek - 02.06 - + Helena Otrębska - int. od siostry Stanisławy z Jasła

- środa - 03.06 - o zdrowie i o potrzebne łaski w rodz.

- czwartek - 04.06 - godz. 08.00 - za parafian / godz. 10.00 - dziękcz. za dar Eucharystii

- piątek - 05.06 - + Eleonora Agaś - int. od siostry z rodz.

- sobota - 06.06 - + Władysława i Michał Kusz

- niedziela - 07.06 - godz.08.00 - + Teresa Chojecka i Stanisław Leputa .  / - godz. 11.00 - za parafian

Kategorie wpisu: Archiwum
« powrót
Kreator stron internetowych - strona bez programowania