ogłoszenia parafialne - Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego - 17.05.2015

2015-05-16 19:48:28

OGŁOSZENIA PARAFIALNE - Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego - 17. 05. 2015

1.Serdecznie dziękuję za wysprzątanie świątyni i za kwiaty oraz p. Janowi Strzelec za oczyszczenie działki cmentarnej . Bóg zapłać! Na ten tydzień do sprzątania proszę rodziny : Małgorzaty Prokop , Krystyny Źrebiec , Teresy Wokurka . W poniedziałek na 14.30 proszę do sprzątania rodziców kandydatów do bierzmowania .

2. We wtorek odbędzie się wizytacja kanoniczna naszej parafii przez Ks. Bpa Edwarda Białogłowskiego . Rozpoczęcie wizytacji Mszą św. o godz. 09.00 dla wszystkich , zwłaszcza dla chorych i starszych parafian , następnie ks. Biskup odwiedzi szkoły , Siostry zakonne , rodzinę wielodzietną , chorego , o 17.00 spotka się z grupami parafii : z Radą Parafialną , członkami Caritas , Różami Różańcowymi , ministrantami , scholą - proszę o przybycie na to spotkanie wszystkich członków grup . O godz. 17.30 nabożeństwo majowe o 18.00 Msza św. z udzieleniem sakramentu Bierzmowania naszej młodzieży i zakończenie wizytacji . Serdecznie proszę o przyjście na Msze św. Uszanujmy i doceńmy Ks. Biskupa , gościa , który przybędzie do nas , aby się z nami spotkać i modlić .

3. Nabożeństwa :

- codziennie nabożeństwo majowe o godz. 18.00 z nowenną do Ducha Św. na które serdecznie zapraszam... Dzisiaj nabożeństwo majowe o godz. 15.00 , podobnie za tydzień

- we wtorek nowenna ku czci patronów diecezji

- piątek - nabożeństwo ku czci św. Jana Pawła II z ucałowaniem relikwii

4. Spotkania :

- w poniedziałek przyjdą na Mszę św. kandydaci do bierzmowania i na spotkanie

Spowiedź w poniedziałek o godz. 17.00 , będzie drugi ksiądz

5. W ubiegłą niedzielę zebraliśmy na ofiary trzęsienia ziemi w Nepalu 753,29 zł i 2,5 eu

Bóg zapłać za ofiarność !

6. Zachęcam do podpisania się pod obywatelskim projektem ustawy ,, Stop Aborcji ”...

7. W środę 20 maja przypada 15 rocznica konsekracji Bpa Ordynariusza Jana Wątroby , pamiętajmy o b-pie w modlitwie

8. W dobrej i niezależnej , prasie katolickiej przeczytamy :

- w ,, Drodze ” - ,, Miłość na całe życie ” - rozmowa z nawróconą modelką ; - w ,,Niedzieli” - ,, Jan Paweł II prywatnie ” - o filmie ,,Apartament ” ukazującym Jana Pawła II jakiego nie znamy ; - w ,,Gościu N.” - ,, Węgry na swoim ” - o efektywnych reformach Viktora Orbana ; - w ,,Źródle” - ,, Piękno chrześcijańskiego małżeństwa ” - katecheza pap. Franciszka

Zachęcam do oglądania TV Trwam i słuchania R M i radia ,,VIA'' - alternatywnych , niezależnych mediów z wartościami.

INTENCJE MSZALNE : Msze św. - o godz. 18.00 , w czwartek o 07.30

- poniedziałek - 18.05 - o zdrowie i błog. Boże dla Stanisława

- wtorek - 19.05 - 09.00 - za zmarłych parafian

18.00 - w int. bierzmowanych

- środa - 20.05 - + Stanisław Ciekielski - w 3 r. śm.

- czwartek - 21.05 - godz. 17.00 - + Paweł Źrebiec

- piątek - 22.05 - + Katarzyna , Stanisław , Weronika , Andrzej

- sobota - 23.05 - + Władysław Wielgosz

- niedziela - 24.05 - godz.08.00 - o zdrowie i błog. B. dla ks. Grzegorza w 19r. święc. . - godz. 11.00 - za parafian - zwłaszcza w int. matek