Wyszukiwarka

Ogłoszenia parafialne - Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego - 24.05.2020

2020-05-23 19:23:44

       OGŁOSZENIA  PARAFIALNE  -  UROCZYSTOŚĆ  

         WNIEBOWSTĄPIENIA  PAŃSKIEGO  -  24. 05. 2020 

 

Drodzy Parafianie !                                                                                                                        

                                                                 

Serdecznie i z radością Was witam ! Życie powoli się normalizuje. Ostrożnie wracamy do życia sprzed pandemii wirusa. Mamy nadzieję, że wszystko pójdzie w dobrym kierunku i że nie będzie przykrych niespodzianek. Te nadzieje wiążemy także z powrotem do życia religijnego, do nabożeństw w kościele. Już dzisiaj wielu zastanawia się, jacy wyjdziemy z pandemii wirusa. Umocnieni, czy osłabieni. Zapewne są tacy, którzy dobrze ten czas próby odczytali i go przeżywają, ale pewnie też są i tacy, którzy osłabną w wierze, pozostaną na „oglądaniu” Mszy świętej w domu, bo to wygodniej, nie trzeba z domu wychodzić…Ale czy to zastąpi spotkanie z żywym Bogiem w świątyni? Chyba nie bardzo, bo to trochę tak, jakbyśmy chcieli spotykać się z ludźmi przez internet. Niby rozmawialiśmy, ale czy to było spotkanie? Potrzebujemy po pandemii odbudować, to co zostało nam zabrane. Wielu z nas uświadomiło sobie, jak ważne i potrzebne są nam spotkania, relacje z bliskimi. Wielu tęskniło za dziećmi, wnukami, dziadkami, rodzicami. Pokazały to szczególnie Święta Wielkanocne. Pojawia się pytanie o tę najważniejszą relację z Panem Bogiem. Dlatego  bardzo proszę rodziców i dorosłych, zadbajcie o młodzież i dzieci, o ich wiarę. Na pewno nie jest to łatwe, ale modlitwa, zachęta i łagodne przypominanie im o niedzielnej Mszy świętej, pobudzi sumienie. Może efektów nie będzie od razu widać, ale to będzie dla nich świadectwem, że wiara, sprawy duchowe są ważne. Oni tego oczekują, chociaż mogą mówić coś innego. W niedzielę przeżywamy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Pan Jezus wstępując do nieba, wskazuje nam gdzie jest nasza prawdziwa ojczyzna do której warto dążyć, bo na ziemi jesteśmy tylko przejściowo. Pan Jezus zapewnia nas, że jest z nami, że zawsze możemy na Niego liczyć i nigdy nie zawodzi. Życie tą prawdą daje nam poczucie sensu i bezpieczeństwa w tym niepewnym i niespokojnym świecie.          

 

     

  Moi Drodzy !                                                                                                                 

Życzę Wam spokojnych i błogosławionych dni ! Abyście w codzienności umieli dostrzegać ślady Bożej miłości, troski Boga o nasze życie. Niech Was błogosławi Pan!                                                                              

                                                                                                                Wasz Proboszcz

 

 

 

 

 

  Ogłoszenia…    

1. Dziękuję za wysprzątanie świątyni i za ofiary na kwiaty oraz p. Janowi Janas ze współpracownikami za wykonanie chodnika na cmentarzu oraz Dariuszowi Socha z rodziną za kosmetykę tui ! Bóg zapłać ! W tym tygodniu proszę do sprzątania rodziców dzieci rocznicowych. 

 2. Stosujemy się do przepisów, które obowiązują nas w świątyni, w celu zachowania ostrożności, z uwagi na siebie i innych. Gorąco zachęcam do powrotu do życia sakramentalnego, do spowiedzi i Eucharystii, zwłaszcza młodych i dzieci. Nie bójmy się wirusa ciała ale brońmy się przed wirusem ducha, przed zobojętnieniem religijnym, bo to jest największe dla nas zagrożenie. Serdecznie zapraszam, zwłaszcza tych, którzy jeszcze nie dopełnili obowiązku Komunii świętej wielkanocnej, to już ostatni tydzień. Zachęćmy dzieci i młodzież, sami dając im przykład.  

3. W liturgii kościoła wspominamy:

- wtorek  - 26.05  - św. Filipa Nereusza , Dzień Matki

- piątek   - 29.05  - św. Urszuli Ledóchwskiej

4. Nabożeństwa:

Codziennie odprawiamy nabożeństwa majowe oraz nowennę przed Zesłaniem Ducha Świętego. Zapraszam, bo to już końcówka.   

5.W ramach składki inwestycyjnej złożyliście 2.291 zł. Dziękuję za te i wszystkie ofiary, które składacie na potrzeby Kościoła i parafii . Niech wam błogosławi Pan!

6. W środę na nabożeństwo i na spotkanie zapraszam rodziców z dziećmi rocznicowymi I Komunii świętej . W przyszłą niedzielę na sumie rocznica I Komunii świętej.

7.W przyszłą niedzielę Uroczyst. Zesłania Ducha Świętego, kończy się okres wielkanocny.

8. Codziennie pół godziny przed Mszą świętą można skorzystać ze spowiedzi. 

9. Całkowity koszt wykonania chodnika na cmentarzu wyniósł 12.600 zł.

10.Zachęcam do czytania prasy katolickiej, jest wyłożona na stoliku.

 

 INTENCJE MSZALNE : Msze św. o godz. 18.00

- poniedziałek  - 25.05  -   + Marek(Jan) Doktor - int. od żony Barbary

- wtorek            - 26.05  -   + Stanisław Mroczka - int. od s. Marii         

- środa              - 27.05   -  + Kunegunda i Stanisław Miśkowicz     

- czwartek        - 28.05  -   + Stanisław Mroczka - int. od brata Jana z rodz.

- piątek             - 29.05  -    + Władysław i Helena Żarnowscy                                                                                                                                        

- sobota            - 30.05  -    + Helena i Józef  Woźniak

- niedziela        - 31.05  -  godz. 08.00   - dziękcz…z prośbą o Boże błog., o potrzebne łaski,    

                                                           o zdrowie na dalsze lata życia, w rocznicę ślubu                  

                                      -  godz. 11.00   - w int. dzieci rocznicowych I Komunii świętej

                                      -  godz. 14.00   -  za parafian          

 

 

Kategorie wpisu: Archiwum
« powrót
Kreator stron internetowych - strona bez programowania