Wyszukiwarka

ogłoszenia parafialne - Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego - 28.05.2017

2017-05-27 15:03:08

 OGŁOSZENIA PARAFIALNE- Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego  - 28. 05. 2017

 

1. Dziękuję za wysprzątanie świątyni i za  ofiary na kwiaty . Bóg zapłać ! 

W tym tygodniu proszę do sprzątania rodziny : Stanisława Źrebiec, Stanisławy Wokurka, Marii Tyrpak  .

 2. W liturgii Kościoła wspominamy : 

- poniedziałek  - 29.05  -  św. Urszuli Ledóchowskiej

- środa              - 31.05  -  święto Nawiedzenia Najśw. Maryi Panny              

- czwartek        - 01.06  -  św. Justyna

- piątek            - 02.06   -  święto Rocznicy Konsekracji Katedry w Rzeszowie

3. Nabożeństwa :

Serdecznie zapraszam na nabożeństwa majowe , dzisiaj nabożeństwo majowe o godz. 15.00

Trwa nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego

W m-cu czerwcu czcimy Najśw. Serce Pana Jezusa , codziennie będziemy śpiewać litanię

- wtorek  -  koronka do Miłosierdzia B. za zmarłych z wypominków   

- środa    -  nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy 

- I czwartek  - o 17.30 adoracja Najświętszego Sakramentu  i Msza św. o Najśw. Eucharystii

 - I piątek : Msza św. wynagradz.  Najśw. S. P. Jez. adoracja od 17.00 ; spowiedź : od 17.00.                 

Chorych parafian odwiedzę w piątek od  godz. 08.30 .

- I sobota - nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi

 4. Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała . Msza św. będzie sprawowana na posesji rodziny Kuchtów .    

I ołtarz    -  przy domu Bogusława Mroczki , pomogą rodziny z Zarszynia i sąsiedzi

II ołtarz  -  przy domu Marka Wokurki , pomogą rodziny z Woli

III ołtarz -  przy domu Michała Sochackiego  - pomogą rodziny  do Stanisława Kostrząba

IV ołtarz  - przy domu Michała Bałona   - pomogą rodziny do kościoła 

Proszę sąsiadów o pomoc w przygotowaniu ołtarzy i przybraniu drogi .

6. Przypominam i zachęcam młodych do skorzystania z atrakcyjnej oferty w dobrej cenie  na wakacyjny

wypoczynek , przygotowanej przez naszą diecezję  . Więcej informacji  znajdziecie na plakacie ,

na tablicy ogłoszeń i u mnie . Będzie dofinansowanie …

7. W dobrej  prasie katolickiej  przeczytamy :

-w  ,, Drodze ”   -   ,, Byłem w piekle . Nie polecam . ”  - świadectwo    ;  - w ,, Niedzieli ”   -  ,, Między obrazem

a karykaturą ”  - o  zależności wiary od postrzegania  Kościoła     ;      - w ,, Gościu  N.”   -  ,, Tak mówi Koran ” -

  wersja Islamu odwołująca się do przemocy ma swoje korzenie w  świętej dla muzułmanów księdze ;  

 - w ,, Źródle ” - ,, Wniebowstąpienie  to drogowskaz ”   ;    - w ,,Naszej Arce ”  -  ,, Sokółka - wydarzenie

eucharystyczne  ”  -     o cudzie eucharystycznym  ; ,, Wybierzmy rodzinę i życie ” - darmowa gazeta                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Zachęcam do oglądania  TV Trwam i słuchania RM i radia ,,VIA'' -  mediów z wartościami.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                INTENCJE MSZALNE :    Msze św.  o godz. 18.00 ( nie ma wolnych terminów na ten rok)

- poniedziałek   - 29. 05   -   +  Stanisław  Parylak

- wtorek             - 30. 05   -   +  Jan Ciekielski i Paweł Wójcik  - w r. śm.                                                                       

- środa               - 31. 05   -     + Aniela Grzyb  - int. od Małgorzaty Mroczka  

- czwartek         - 01. 06   -    o zdrowie i błog. Boże dla dzieci i wnuczek    

- piątek              - 02. 06   -    + Jan Piwowar i zmarłych  rodziców z obydwu stron

- sobota             - 03. 06   -    + Józef  Łącki  - w 1 r. śm.     

- niedziela         - 04. 06   - godz. 08.00  -  + Władysław Żarnowski  - w 7 r. śm.

                                         - godz. 11.00   -  za parafian  , zwł. za dzieci                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                   

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                 

Kategorie wpisu: Archiwum
« powrót
Kreator stron internetowych - strona bez programowania