Wyszukiwarka

ogłoszenia parafialne - Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego -01.06.2014

2014-05-31 21:21:27

OGŁOSZENIA PARAFIALNE - Uroczyst. Wniebowstąpienia Pańsk. - 01 .06. 2014

1.Serdecznie dziękuję za wysprzątanie świątyni i za kwiaty . Bóg zapłać ! Na ten tydzień proszę do sprzątania rodziny: Marty Paja , Renaty Kogut

2.W liturgii Kościoła wspominamy :

- poniedziałek - 02.06 - Święto Rocznicy konsekracji Katedry w Rzeszowie

- wtorek - 03.06 - wsp św. Karola Lwangi i towarzyszy - męczenników z Ugandy

- czwartek - 05.06 - wsp. św. Bonifacego , męczennika

3.Nabożeństwa :

- w czerwcu codziennie po Mszy św. odmawiamy Litanię do Serca Pana Jezusa

- w I czwartek adoracja Najśw. Sakramentu o 17.30 i Msza św. o Eucharystii

- w I piątek Msza św. wynagradzająca Najśw. Sercu P. J. Chorych parafian odwiedzę od 08.30 . Spowiedź : - w czwartek – S.P. i Gimnazjum od godz.17.00

4. Są jeszcze wolne m-ca na paraf. pielgrzymkę dziękcz. , 14 czerwca - do Krakowa : Łagiewniki ,Centrum św. JPII , oraz Wawel i Rynek . Koszt ok. 40 zł . Zapisy u p. Sołtysa

5. W odpowiedzi na apel pap. Franciszka o pomoc poszkodowanym w powodzi na Bałkanach w przyszłą niedzielę w całej Polsce będziemy modlić się w int. poszkodowanych oraz zbierać dla nich ofiary do puszek .

6. Ogólnopolska inicjatywa ,, Stop pedofilii ” przygotowała obywatelski projekt ustawy

chroniący dzieci przed seksualizacją i demoralizacją w szkołach . Sprawa jest bardzo poważna i pilna i dotyczy nas wszystkich , wymaga wsparcia przez złożenie podpisu na liście , dlatego proszę , aby wesprzeć tę inicjatywę . Wypełniamy czytelnie i z nr.pesel

7.Do sakr. małżeństwa przygotowują się : Damian Kaczmarczyk zam.w Kątach z Moniką Marczak zam. w Jaśle ; Dawid Nagi zam. w Kątach z Iwoną Jędo zam. w Kątach ; Rafał Mroczka zam. w Kątach z Patrycją Michalską zam. w Zimnej Wodzie - zap. I

8. Za tydzień droga krzyżowa na g. Grzywacką , zapraszam wszystkich parafian , młodzież , szczególnie dzieci I-o komunijne z rodzinami ...

9. Jutro planujemy rozpocząć prace remontowe w kościele , w związku z tym proszę o włączenie się mężczyzn do prac , które będą wykonywane w ramach kolejki do sprzątania kościoła .Msze św. w tygodniu będą odprawiane na plebani , a w niedziele na sali w gimnazjum , gdyby były zmiany , powiadomię . Proszę o modlitwę Róże R. i...

10. W dobrej , wiarygodnej i z wartościami - prasie katolickiej przeczytamy : - w ,,Drodze ” - ,,Jak spotkać Ducha Św. ?”- w ,, Niedzieli ” - ,,Apostoł pokoju w Ziemi Świętej” - o pielgrzymce pap. Franciszka w Ziemi Świętej ” ; - w ,,Gościu N.” - ,, Pięć palców Faustyny ” - świadectwo człowieka ocalonego przez Boże Miłosierdzie - w ,, Źródle” - o Wniebowstąpieniu P. J. ; w ,,Nasza Arka” - o założycielach Zakonu Zmartwychwstańców . Ponadto zachęcam do oglądania katolickiej TV Trwam i słuchania Radia Maryja i radia ,,VIA'' - mediów z wartościami .

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

INTENCJE MSZALNE : ( do końca roku nie ma wolnych terminów )

- poniedziałek - 02.06 - + Andrzej Parylak - w 30 r.śm. i Stanisława

- wtorek - 03.06 - + Władysław - w 13 r. śm., Maria i Stanisław Kwiatek

- środa - 04.06 - + Stanisław Stoś – int. od rodz. Parylaków

- czwartek - 05.06 - + Helena Ziomek – int. od rodz. Piwowarów

- piątek - 06 .06 - + Franciszek Kwiatek - int.od Krzysztofa i Krystyny Kalickich z rodz

- sobota - 07.06 - g. 07.30 - + Stanisław Stoś / godz. 18.00 ...

- niedziela - 08.06 - g.08.00 - + Jan Centka , Regina i Stanisław

- g. 11.00 - + Franciszek , Bronisława , Jan i Agata Leputa

 

 

Kategorie wpisu: Archiwum
« powrót
Kreator stron internetowych - strona bez programowania