Wyszukiwarka

Ogłoszenia parafialne - Uroczystość Zesłania Ducha Świętego - 31.05.2020

2020-05-30 15:41:30

       OGŁOSZENIA  PARAFIALNE  -  UROCZYSTOŚĆ  ZESŁANIA  DUCHA  ŚWIĘTEGO  -  31. 05. 2020 

 

Drodzy Parafianie !                                                                                                                        

                                                                 

Serdecznie i z radością Was witam ! Radość moja jest tym większa, że zostały zniesione  ograniczenia co do liczby uczestników w nabożeństwach w świątyni. Zatem mamy już dostęp do domu Bożego i możemy wszyscy powrócić do praktyk religijnych. Bogu niech będą za to dzięki! Serdecznie zapraszam Was moi drodzy na niedzielne Eucharystie, zwłaszcza tych, którzy z różnych względów od dłuższego czasu nie byli. Nawet najpiękniejsza transmisja Mszy świętej nie zastąpi nam spotkania z żywym Bogiem. Potrzebujemy też spotkania z naszymi braćmi i siostrami w wierze. Myślę, że ten czas zniesienia ograniczeń jest nieprzypadkowy. W niedzielę przeżywamy jakże ważną dla nas Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. To dzięki Duchowi Świętemu możemy rozmawiać z Panem Bogiem, a właściwie, to Duch Święty modli się w nas. Duch Święty ma dla nas bogatą ofertę darów, które przemieniają nas na lepszych ludzi i życie czynią piękniejszym. Potrzebna jest nam wiara w moc Ducha Świętego i nasze otwarcie się na Niego, który przychodzi jak wiatr w lekkim powiewie.

  

Moi Drodzy !                                                                                                         Życzę Wam spokojnych i błogosławionych dni ! Abyście coraz bardziej otwierali się na działanie Ducha Świętego w codzienności, współpracowali  z Nim, z Jego natchnieniami i pozwolili Jemu się prowadzić. Niech Duch Święty będzie Waszą mocą i światłem w codzienności. Niech Was błogosławi Pan!                                                                                                                                                                   Wasz Proboszcz

 

 

  Ogłoszenia…    

1. Dziękuję za wysprzątanie świątyni i za kwiaty !  Bóg zapłać ! W tym tygodniu proszę do sprzątania rodziny: Edyty Kwiatek, Anny Źrebiec, Elżbiety Piwowar.   

 2. Cieszymy się ostatnimi decyzjami władz, dzięki którym został zniesiony limit osób w świątyni i dzięki temu praktycznie każdy może już uczestniczyć w świątyni we Mszy świętej. W celu zachowania bezpieczeństwa, nadal zasłaniamy usta i nos oraz zachowujemy bezpieczną odległość między osobami. Została też zniesiona dyspensa od uczestniczenia we Mszy świętej.    

3. W liturgii kościoła wspominamy:

- poniedziałek - 01.06 - święto N.M.P. Matki Kościoła ; Msze święte o godz. 09.00 i o 18.00

Na godz. 18.00 zapraszam wszystkie dzieci z rodzicami. Będziemy modlić się w int. dzieci..

- wtorek    - 02.06  - święto Rocznicy Poświęcenia Kościoła Katedralnego w Rzeszowie        

- środa      - 03.06   - św. męczenników ugandyjskich, Karola Lwangi i towarzyszy

- czwartek - 04.06  - święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana

- piątek   - 05.06    - św. Bonifacego

4. Nabożeństwa: 

Dzisiaj kończymy nabożeństwa majowe. O godz.14.00 nabożeństwo, a po nim Msza św.…

W czerwcu codziennie odmawiamy litanię do Serca Pana Jezusa.   

- I czwartek  - o 17.30 adoracja i Msza św. o Eucharystii

- I piątek  - adoracja od godz. 17.00; spowiedź od godz. 17.00. Chorych parafian odwiedzę  od godz. 08.30 z zachowaniem środków ostrożności. Można też zgłosić chorych, których dotąd nie odwiedzałem w I piątek. Gdyby ktoś z chorych nie życzył sobie odwiedzin, to proszę dać mi znać.

- I sobota  - nabożeństwo I-o sobotnie , wynagradzające Niepokalanemu Sercu  Maryi . Rozpoczęcie o godz.  17.15 . Serdecznie zapraszam.

5. Zbliża się uroczystość Bożego Ciała. Wszystko wskazuje na to, że będzie można urządzić procesję w tradycyjnej formie. W tym roku będzie Msza święta w kościele, a następnie wyruszymy z procesją w kierunku Woli. Zawrócimy przy p. Sochackich i wrócimy do kościoła. Proszę o przygotowanie ołtarzy i przybranie drogi procesyjnej.

I ołtarz    - przy domu Marii Bilskiej

II ołtarz   - przy domu Kamila Olchawy

III ołtarz  - przy domu Edwarda Żarnowskiego

IV ołtarz  - przy domu Jarosława Wójcika  

10. Zachęcam do czytania prasy katolickiej, jest wyłożona na stoliku.

 

 INTENCJE MSZALNE : Msze św. o godz. 18.00

- poniedziałek  - 01.06     -  godz. 9.00  - dziękcz…z prośbą o zdrowie, błog. Boże dla Anny i Sławomira na 27 urodziny

                                    - godz. 18.00  - w intencji naszych dzieci, z racji Dnia Dziecka

- wtorek            - 02.06  -  + Adam - w 7 r. śm., Dorota Ziomek i zm. z rodz.

- środa              - 03.06  -  + Marek Doktor - int. od mamy      

- czwartek        - 04.06   -  + Józefa Parylak - int. od c. Celiny z mężem

- piątek             - 05.06  -   + Jan Socha i zm. z rodz.                                                                                                                                     

- sobota            - 06.06  -    o zdrowie i błogosławieństwo Boże w rodz. Strzelec

- niedziela        - 07.06  -  godz. 08.00   - + Janina Żarnowska - w r. śm.                  

                                   -  godz. 11.00   - w int. dzieci I Komunii świętej…

                                   - godz. 14.00   - za parafian, zwł. za maturzystów   

 

Kategorie wpisu: Archiwum
« powrót
Kreator stron internetowych - strona bez programowania