ogłoszenia parafialne - Uroszystość Trójcy Przenajświętszej - 22.05.2016

2016-05-21 15:33:07

OGŁOSZENIA PARAFIALNE - Uroczystość Trójcy Przenajświętszej - 22. 05. 2016

1.Serdecznie dziękuję za wysprzątanie świątyni i za ofiary na kwiaty oraz p. Stefanowi Rak za prace na rzecz parafii . Bóg zapłać !

Na ten tydzień proszę rodziny : Elżbiety Źrebiec , Bernadetty Czupa , Edyty Czupa .

2. W liturgii Kościoła wspominamy :

- wtorek - 24.05 - wsp. N. M. P. Wspomożycielki Wiernych

- czwartek - 26.05 - Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa

Msze św. o godz. 08.00 i uroczysta suma o godz. 10.00 na posesji p. Heleny Marchewka

z procesją do czterech ołtarzy . Proszę o włączenie się wszystkich w przygotowanie ołtarzy , udekorowanie drogi procesyjnej i domów . Proszę naszych strażaków , aby zadbali o porządek i bezpieczeństwo w czasie procesji . Proszę o niesienie feretronów - Róże Różańcowe , dzieci do sypania kwiatków i do dzwonienia . Zapraszam wszystkich parafian na uroczystą procesję , wyraźmy w ten sposób naszą wiarę i miłość do Pana Jezusa Eucharystycznego . Wieczorem w Rzeszowie w plenerze odbędzie się wspaniały koncert

,, Jednego serca , jednego ducha ”. Transmisja z koncertu w tv Trwam po ,,Apelu Jasnogór.”

W oktawie Bożego Ciała zapraszam na Mszę św. z procesją , w niedzielę procesja po sumie

3. Nabożeństwa :

- zapraszam na nabożeństwa majowe , dzisiaj nabożeństwo majowe o 15.00 .

- wtorek - koronka do Miłosierdzia B. za zmarłych z wypominków ,10 min. przed Mszą św.

- środa - nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

4. Spotkania :

- poniedziałek - na Mszę św. i na spotkanie formacyjne przyjdą uczniowie 2 kl. Gimn.

- wtorek - na spotkanie zapraszam Parafialny Zespół Caritas i chętnych do posługi

5. W ramach składki inwestycyjnej złożyliście 2.685zł i 50 $ . Bóg zapłać za te i wszystkie ofiary , które składacie na potrzeby parafii i Kościoła . Dziękuję za ofiary , które złożyliście na budowę kaplicy przedpogrzebowej , dziękuję Radzie Parafialnej za zbiórkę pieniędzy , proszę o dostarczenie listy wpłacających .Wkrótce będzie wywieszona wspólna lista .

10.W dobrej prasie katolickiej przeczytamy :

- w ,,Niedzieli ” - ,, Dom Jana Pawła II ” - o sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie ; - w ,,Gościu N. ” - Ś. D. M. w Krakowie - to absolutnie wyjątkowe wydarzenie . Każdy młody człowiek musi tam być ! ; - ,,Źródle”- ,, Jaka wiara jest konieczna do zbawienia ? ”

Zachęcam do oglądania TV Trwam i słuchania RM i radia ,,VIA'' - mediów z wartościami.

INTENCJE MSZALNE : - Msze św. o godz. 18.00

- poniedziałek - 23.05 - + Katarzyna i Stanisław