ogłoszenia parafialne - X Niedziela Zwykła - 07.06.2015

2015-06-06 13:41:18

OGŁOSZENIA PARAFIALNE - X niedziela zwykła - 07. 06. 2015

1.Serdecznie dziękuję za wysprzątanie świątyni i za kwiaty . Bóg zapłać! Na ten tydzień proszę rodziny : Joanny Źrebiec , Teresy Basista , Anny Rogowskiej , Doroty Ziomek .

2.W liturgii Kościoła wspominamy :

- poniedziałek - 08.06 - św. Jadwigi

- czwartek - 11.06 - św. Barnaby Ap.

- piątek - Uroczystość Najśw. Serca Pana Jezusa , nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych

- sobota - 12.06 - wsp. Niepokalanego Serca Najśw. Maryi Panny

3. Nabożeństwa :

- trwa Oktawa Bożego Ciała , zapraszam na Mszę św. o godz. 18.00 i na procesję dorosłych młodych i dzieci do sypania kwiatków i do dzwonienia . W czwartek , na zakończenie Oktawy poświęcenie wianków i błogosławieństwo dzieci

- w sobotę dzień modlitw w int. Kościoła , Ojca św. Franciszka i Ojczyzny

4. Serdecznie dziękuję wszystkim , którzy włączyli się w przygotowanie i przeprowadzenie procesji na Boże Ciało , tym którzy przygotowali ołtarze , przyozdobili drogę , dziękuję naszym strażakom , dzieciom , paniom i panom , dziewczętom i chłopcom niosącym feretrony , p. Katechetce , ministrantom i wszystkim , którzy wzięli udział w procesji , niech dobry Bóg Wam wynagrodzi swoim błogosławieństwem . Bóg zapłać !

5. Dzisiaj w Święto Dziękczynienia zbieramy ofiary do puszek na budowę Świątyni Opatrzności Bożej w W-wie .

6. Zachęcam do podpisania się pod obywatelskim projektem ustawy ,, Stop Aborcji ”...

7. Zapraszam w przyszłą niedzielę na drogę krzyżową na g. Grzywacką , wyruszamy o 14.00 . Proszę o poprowadzenie drogi krzyżowej przez uczniów naszego Gimnazjum .

8.W dobrej i niezależnej , prasie katolickiej przeczytamy : - we ,, Wzrastaniu ” - ,, (Za) kochani ” ; - w ,,Niedzieli” - ,, Pragnę być blisko ludzi ”

rozmowa z prezydentem elektem ; - w ,,Gościu N.” - ,, Bezbożność - choroba współczesnej Europy ” ; - w ,,Źródle” - ,, Jestem cichy i pokornego serca ” - o kulcie Serca Jezusowego ; - w ,, Nasza Arka ” - numer specjalny : ,,Nie ustawajcie w modlitwie”

- w ,,Moja Rodzina ” - Kryzys w edukacji nie jest przypadkowy

Zachęcam do oglądania TV Trwam i słuchania R M i radia ,,VIA'' - alternatywnych , niezależnych mediów z wartościami.

INTENCJE MSZALNE : ( do końca roku nie ma wolnych terminów z intencjami )

- poniedziałek - 08.06 - + Stanisław Stoś

- wtorek - 09.06 - dziękcz. z prośbą o błog. Boże dla Marii i Edwarda w 60 r. ślubu

- środa - 10.06 - o zdrowie i o potrzebne łaski dla Pawła

- czwartek - 11.06 - + Helena Otrębska – int. od sąsiadów

- piątek - 12.06 - + Władysław Wielgosz

- sobota - 13.06 - + Jan Żarnowski - w 7 r. śm. i zm. rodziców z obydwu stron

- niedziela - 14.06 - godz.08.00 - dziękcz. z prośbą o błog. B. i opiekę Matki B.

w rodz. - w 40 r. ślubu Zofii i Stanisława

- godz. 11.00 - za parafian