ogłoszenia parafialne - XIX Niedziela Zwykła - 09.08.2015

2015-08-08 08:32:07

OGŁOSZENIA PARAFIALNE - XIX niedziela zwykła - 09. 08. 2015

1.Serdecznie dziękuję za wysprzątanie świątyni i za kwiaty oraz p. Tadeuszowi Kopa , Andrzejowi Władyka , Stanisławowi Żarnowski , Mateuszowi Wokurka , Michałowi Bałon za prace przy osuszaniu plebani . Bóg zapłać ! Na ten tydzień proszę do sprzątania rodziny : Zofii Roman , Małgorzaty Roman , Marii Wójcik .

2.W liturgii Kościoła wspominamy :

- poniedziałek - 10.08 - święto św. Wawrzyńca

- wtorek - 11.08 - św. Klary

- piątek - 14.08 - św. Maksymiliana Marii Kolbego

- sobota - 15.08 - Uroczystość Najświętszej Maryi Wniebowziętej - M.B. Zielnej

Msze św. o godz. 08.00 i suma dożynkowa o godz. 11.00 z poświęceniem wieńców , ziół , kwiatów i owoców . Jest to święto nakazane . Odpust w Nienaszowie o 11.30 . W przyszłą niedzielę odpust ku czci św. Maksymiliana w Krempnej , suma o 11.30 .

3. Nabożeństwa :

- wtorek - koronka do Bożego Miłosierdzia za zmarłych z wypominków

- środa - nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy

- czwartek - dzień modlitw w intencji Kościoła , Ojca św. Franciszka i Ojczyzny

4. Dzisiaj droga krzyżowa na g. Grzywacką o trzeźwość w naszej Ojczyźnie , parafii , w naszych rodzinach , serdecznie zapraszam wszystkich parafian , wychodzimy o g. 14.00 .

5. W przyszłą niedzielę składka inwestycyjna .

6. W Lipinkach od 14-17 sierpnia będzie odbywał się odpust w 35 rocznicę koronacji figury M. B. Lipińskiej , szczegółowy program na plakacie .

7.W dobrej i niezależnej , prasie katolickiej przeczytamy :

- w ,, Niedzieli ” - ,, Modlitwa to ,,awantura” o łaskę u drzwi Boga ” - rozmowa z o. Augustynem Pelanowskim ; - w ,,Gościu N.” - ,, Dzieci na części ” czy ujawniony proceder handlu organami dzieci zabijanych podczas aborcji spowoduje na Zachodzie przełom moralny ? ; - w ,,Źródle” - ,, Chlebem Boga jest sam Jezus ” - katecheza pap. Franciszka ; - w ,, Nasza Arka ” - ,, Anioł Dobroci ” - o bł. Sancji Szymkowiak

Zachęcam do oglądania TV Trwam i słuchania R M i radia ,,VIA'' - alternatywnych , niezależnych mediów z wartościami .

INTENCJE MSZALNE :

- poniedziałek - 10.08 - + Regina Źrebiec – int. od sąsiadów

- wtorek - 11.08 - + Czesława Kmiecik , Maria i Jan Źrebiec

- środa - 12.08 - + dziękcz. za otrzymane łaski z prośbą o Boże błog. dla Marii i Edwarda w 15 r. ślubu oraz o zdrowie i opiekę M.B. dla Amelki na I urodziny

- czwartek - 13.08 - + Jerzy Piwowar - int. od s. Agnieszki , Małgorzaty ,

Marii z rodz. i od braci

- piątek - 14.08 - + Władysława Ziomek - int. od wnuka Krzysztofa z rodz.

- sobota - 15.08 - godz. 08.00 - + Małgorzata Ciomcia

- godz. 11.00 - dziękczynna za plony ziemi