ogłoszenia parafialne - XVI Niedziela Zwykła - 19.07.2015

2015-07-18 11:20:00

OGŁOSZENIA PARAFIALNE - XVI niedziela zwykła - 19. 07. 2015

1.Serdecznie dziękuję za wysprzątanie świątyni i za kwiaty . Bóg zapłać! Na ten tydzień proszę rodziny : Bożeny Źrebiec , Marzeny Wielgosz , Grzegorza Źrebiec .

2.W liturgii Kościoła wspominamy :

- poniedziałek - 20.07 - bł. Czesława

- środa - 22.07 - św. Marii Magdaleny , odpust w Samoklęskach

- czwartek - 23.07 - święto św. Brygidy – patronki Europy

- piątek - 24.07 - św. Kingi

- sobota - 25.07 - święto św. Jakuba Ap. oraz św. Krzysztofa , patrona kierowców

Z tej racji w przyszłą niedzielę , po każdej Mszy św. poświęcimy samochody z modlitwą o błogosławieństwo Boże dla kierowców . Będzie też zbiórka ofiar na misje , jako podziękowanie za Bożą opiekę w czasie jazdy .

3. Nabożeństwa :

- wtorek - koronka do Bożego Miłosierdzia za zmarłych z wypominków

- środa - nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy oraz nabożeństwo ku czci św. Jana Pawła II z ucałowaniem relikwii

4. Trwają zapisy na na Rzeszowską Pieszą Pielgrzymkę do Częstochowy , warto skorzystać z tej dobrej propozycji na wakacje . Więcej informacji przeczytamy na tablicy ogłoszeń .

5. W związku ze zbliżającą się Uroczystością Matki B. Zielnej i dożynkami parafialnymi , proszę młodzież bierzmowaną , aby przygotowała wieniec dożynkowy , mile widziane będą także inne wieńce ...

6. W dobrej i niezależnej , prasie katolickiej przeczytamy : - we ,, Wzrastaniu ” - ,, Kilka słów o uczuciach ” ; - w ,, Niedzieli ” - ,, Ocalona ” - rozmowa z Moniką Kuszyńską , piosenkarką która porusza się na wózku inwalidzkim ; - w ,,Gościu N.” - ,, Naprotechnologia naprawdę leczy” z niepłodności ; - w ,,Źródle” - numer specjalny , poświęcony kard. Stefanowi Wyszyńskiemu - patronowi odnowy Polski

Zachęcam do oglądania TV Trwam i słuchania R M i radia ,,VIA'' - alternatywnych , niezależnych mediów z wartościami .

INTENCJE MSZALNE :

- poniedziałek - 20.07 - + Regina Źrebiec – int. od siostrzenicy Zofii

- wtorek - 21.07 - + Paweł Źrebiec

- środa - 22.07 - + Stanisław , Maria , Franciszek , Alicja

- czwartek - 23.07 - + Władysława Ziomek – int. od c. Teodozji z rodz.

- piątek - 24.07 - + Regina Źrebiec - int. od bratowej Magdaleny

- sobota - 25.07 - + Krzysztof Roman - int. od c. Anny