ogłoszenia parafialne - XVII Niedziela Zwykła - 26.07.2015

2015-07-25 20:22:12

OGŁOSZENIA PARAFIALNE - XVII niedziela zwykła - 26. 07. 2015

1.Serdecznie dziękuję za wysprzątanie świątyni i za kwiaty . Bóg zapłać! Na ten tydzień proszę rodziny : Jolanty Źrebiec , Iwony Ciomcia , Ireny Basista .

2.W liturgii Kościoła wspominamy :

- środa - 29.07 - św. Marty

- piątek - 31.07 - św. Ignacego z Loyoli

- sobota - 01.08 - św. Alfonsa Marii Liguori , 71r. wybuchu Powstania Warszawsk.

3. Nabożeństwa :

- wtorek - koronka do Bożego Miłosierdzia za zmarłych z wypominków

- środa - nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy

- w I sobotę Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi

4. Trwają jeszcze zapisy na Rzeszowską Pieszą Pielgrzymkę do Częstochowy .

5. W ubiegłą niedzielę złożyliście w ramach składki inwestycyjnej 2310,20 zł. Bóg zapłać !

6. Misjonarze Saletyni z Dębowca zapraszają na coroczne Spotkania Trzeźwościowe w dniach od 31 lipca do 2 sierpnia - szczegóły na plakacie na tablicy ogłoszeń .

7. Zbliża się miesiąc sierpień , w którym miało miejsce tak wiele ważnych wydarzeń , tak wielu ludzi poświęciło życie dla Ojczyzny i my zróbmy coś dla Ojczyzny , aby była trzeźwa

podejmijmy abstynencję od alkoholu , z powodu którego jest tyle nieszczęścia , cierpi tak wielu ludzi . Rodzice i dorośli pokażcie dzieciom wartość życia w abstynencji .

8. W dobrej i niezależnej , prasie katolickiej przeczytamy :

- w ,, Drodze ” - ,, Nauczyć się przyjaźni ” ; - w ,, Niedzieli ” - ,, Papież Franciszek staje się znakiem sprzeciwu ” ; - w ,,Gościu N.” - ,, Co Bóg złączył ” - nie można w sakramencie Eucharystii mówić Chrystusowi ,,tak”, a w sakramencie małżeństwa ,, nie” - w ,,Źródle” - Bez modlitwy nie byłoby niczego ” - rozmowa z rodzicami prezydenta Andrzeja Dudy ; - w ,, Nasza Arka ” - ,,Wy jesteście moją nadzieją ” -orędzie św. Jana Pawła II do młodych ; - w ,,Głos dla życia ” - o klauzuli sumienia

Zachęcam do oglądania TV Trwam i słuchania R M i radia ,,VIA'' - alternatywnych , niezależnych mediów z wartościami .

INTENCJE MSZALNE : ( przyjmuję na przyszły rok )

- poniedziałek - 27.07 - dziękcz. za otrzymane łaski z prośbą o błog. B.

dla małżonków i dzieci z okazji 27 r. ślubu Alicji i Jerzego

- wtorek - 28.07 - + Regina Źrebiec – int. od siostry Zofii