ogłoszenia parafialne - XVIII Niedziela Zwykła - 02.08.2015

2015-08-01 14:47:49

OGŁOSZENIA PARAFIALNE - XVIII niedziela zwykła - 02. 08. 2015

1.Serdecznie dziękuję za wysprzątanie świątyni i za kwiaty oraz p. Tadeuszowi Źrebiec , Andrzejowi Mroczka , Miłoszowi Miśkowicz , Michałowi Źrebiec i Arturowi , Janowi Źrebiec , Konradowi Skiba , Janowi , Zdzisławowi , Mateuszowi Nadymus , Piotrowi Gądek , Michałowi Bałon za prace przy osuszaniu plebani . Bóg zapłać ! Na ten tydzień proszę do sprzątania rodziny : Danuty Wokurka , Diany Wardzała , Małgorzaty Socha .

2.W liturgii Kościoła wspominamy :

- wtorek - 04.08 - św. Jana Marii Vianneya

- czwartek - 06.08 - święto Przemienienia Pańskiego

- sobota - 08.08 - św. Dominika

3. Nabożeństwa :

- wtorek - koronka do Bożego Miłosierdzia za zmarłych z wypominków

- środa - nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy

- I czwartek: o 17.30 adoracja Najśw. Sakr., Msza św. o Najśw. Eucharystii

- I piątek: Msza św. wynagradzająca Najśw. Sercu P. J. , wystawienie Najśw. Sakr. od 17.00 spowiedź : czwartek - piątek od godz.17.00. Chorych parafian odwiedzę od 08.30

4. W ubiegłą niedzielę złożyliśmy na misje z okazji św. Krzysztofa - 698 zł . Bóg zapłać !

5. Rozpoczął się miesiąc sierpień , podejmijmy abstynencję od alkoholu . Dajmy młodemu pokoleniu przykład pięknego życia w abstynencji .

6. We wtorek wyrusza z Rzeszowa piesza pielgrzymka do Częstochowy . Z radiem VIA można będzie duchowo łączyć się z pielgrzymką .

7. W przyszłą niedzielę droga krzyżowa na g. Grzywacką w int. trzeźwości w naszej Ojczyźnie , parafii , w naszych rodzinach , serdecznie zapraszam wszystkich parafian i gości

8. W dobrej i niezależnej , prasie katolickiej przeczytamy :

- w ,, Niedzieli ” - ,, Prezydent z powołaniem ” - sylwetka prezydenta Andrzeja Dudy ; - w ,,Gościu N.” - ,, Dlaczego dziś trudniej kochać ? ” - rozmowa z Ordynariuszem naszej diecezji bpem Janem Wątrobą ; - w ,,Źródle” - ,, Jezus widzi , współczuje , naucza nas ” - katecheza pap. Franciszka

Zachęcam do oglądania TV Trwam i słuchania R M i radia ,,VIA'' - alternatywnych , niezależnych mediów z wartościami .

INTENCJE MSZALNE :

- poniedziałek - 03.08 - + Bronisława Grzywacz

- wtorek - 04.08 - + Stanisław , Kunegunda , Józef , Regina i Helena

- środa - 05.08 - + Jerzy Piwowar - int. od s. Łukasza z Angeliką

- czwartek - 06.08 - + Władysław Wielgosz

- piątek - 07.08 - + Wiktoria Warzecha

- sobota - 08.08 - + Stanisław Stoś - w 2 r. śm.

- niedziela - 02.08 - godz. 08.00 - + Jan i zm. rodziców : Marię i Józefa ,

Michała i Katarzynę

- godz. 11.00 - za parafian

- na g. Grzywackiej : dziękcz. z prośbą o błog. B. w rodz.

w 30 r. ślubu Zofii i Józefa