OGŁOSZENIA PARAFIALNE, 1. Niedziela Adwentu, 27 listopada 2022 roku

2022-11-26 16:52:33

1. Niedziela Adwentu

1. Serdecznie dziękuję grupie sprzątającej ostatnio za porządki w kościele i ofiary złożone przy tej okazji oraz za ustawianie dekoracji na adwent oraz na nowy rok liturgiczny i duszpasterski, Pani Eli Wokurce za piękny wieniec adwentowy, Pani Katechetce za pomoc przy dekoracjach oraz za wykonanie prezencików jako wyposażenie kosza dla losujących, aby sprawić radość osobom potrzebującym z naszej parafii. W następnej kolejności proszę o sprzątanie następne osoby: Patrycja Kazecka, Marzena Kazecka, Dorota Ziomek, Dorota Źrebiec, Danuta Piwowar.

2.  Bóg zapłać za składkę inwestycyjną (1923 zł). Za tydzień z racji pierwszej niedzieli miesiąca – składka na cele diecezjalne.

3.  Dzisiaj już rozpoczynamy czas adwentu i nowego roku liturgicznego pod hasłem: Wierzę w Kościół Chrystusowy. Msze święte niedzielne o 8.00 i 11.00. Adwent ma podwójny charakter. Jest czasem przygotowania do Uroczystości Narodzenia Pańskiego, przez którą wspominamy pierwsze przyjście Chrystusa na ziemię, ale i czasem ukierunkowania nas na Sąd Boży, na Dzień Ostateczny, czyli na to drugie przyjście Syna Bożego.

4. Dziś rano obrzęd błogosławieństwa opłatków wigilijnych. Pani Katechetka od jutra o godz. 9.00 wyruszy z opłatkami i zacznie od Golesza, Zagród. Przyjmijcie ją serdecznie z opłatkami i życzeniami na święta, drodzy Parafianie, wynagradzając za jej ofiarną posługę całoroczną w naszym kościele.

5. Codziennie w dni powszednie będą roraty, symbol naszego oczekiwania. Zachęcam całe rodziny, starsze osoby, młodzież i dzieci z lampionami. Będzie losowanie figurki, będą plansze i naklejki. Program duszpasterski z nastawieniem na dzieci obejmuje postać dziadka Jezusowego, św. Joachima i nosi tytuł: Z narodzeniem Jezusa było tak... Zrezygnowaliśmy z drzewka adwentowego, ale jest zachęta do większej wrażliwości na potrzeby biednych poprzez to, co wyraża obmyślona i przygotowana dekoracja adwentowa i kosz na prezenty dla najuboższych z naszej parafii zgodnie z tradycją i dzięki inicjatywie pań wolontariuszek z Parafialnego Zespołu Caritas, a obok koszyk przygotowany przez Panią Katechetkę a w nim gwiazdki i zasugerowane zakupy dla takich osób, którym możemy pomóc.

6. Dary przynoszone przez dzieci i przez dorosłych z przeznaczeniem na Ukrainę dla Polaków i rdzennych mieszkańców, którzy ucierpieli w wojnie, zawiozłem wraz z Panią Marią i przedstawicielkami Szkolnego Koła Caritas, by przekazać Księdzu Dyrektorowi i uczestniczyć w spotkaniu, które było celem wyjazdu. Bóg zapłać za te wszystkie dary.

7. W liturgii Kościoła w nowym tygodniu przeżywamy:

- w środę: święto św. Andrzeja Apostoła;

- w sobotę: wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, kapłana. Po mszy św. będzie spotkanie dla kandydatów do sakr. bierzmowania z klasy 7.

8. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek, pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź codziennie pół godziny przed Mszą świętą roratnią. W pierwszy czwartek – będą po mszy św. modlitwy z racji pierwszego czwartku – za papieża, biskupów, kapłanów, diakonów i kleryków naszego seminarium. W pierwszy piątek od godz. 9.00 odwiedziny chorych w domach. Po południu – od 17.00 adoracja i spowiedź pierwszopiątkowa i nabożeństwo z litanią do Najśw. Serca Pana Jezusa. W pierwszą sobotę miesiąca – nabożeństwo wynagradzające rozpoczniemy adoracją, medytacją o 17.15 i odmówimy różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu NMP.

9. Za tydzień w niedzielę zmiana tajemnic różańcowych.

Zachęcam do czytania prasy katolickiej, do trzeźwości na czas adwentu i do spełniania dobrych uczynków.

PONIEDZIAŁEK (28 listopada): + Jan, Wiktoria i Maria Ciekielscy;

WTOREK (29 listopada): + Kunegunda i Stanisław Miśkowicz;

ŚRODA (30 listopada): + Andrzej Mania;

CZWARTEK (1 grudnia): + Halina (8 roczn. śm.) i Tadeusz Leputa;

PIĄTEK (2 grudnia): + Halina (8 roczn. śm.) i Tadeusz Leputa;

SOBOTA (3 grudnia): w 4. roczn. Urodzin Mateusza – dziękczynna za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze i o opiekę MB;

NIEDZIELA (4 grudnia):

800: + Jan Socha, Katarzyna i Feliks Rak, dusze w czyśćcu cierp.;