OGŁOSZENIA PARAFIALNE 1. Niedziela Adwentu, 29 listopada 2020 roku

2020-11-28 12:07:36

1. niedziela Adwentu

Link do transmisji https://www.youtube.com/channel/UCtOaLR6-TiH3IE43KOvC3qA

1.    Serdecznie dziękuję za prace porządkowe w kościele, złożoną ofiarę i zaangażowanie tej pracowitej grupy osób w przygotowanie naszego kościoła do Adwentu. Przyczyniła się do tego Pani Katechetka, Pan Jan Strzelec ze swoim kolegą i Pani Elżbieta Wokurka oraz Pan Wiesław Janas. W tym tygodniu proszę o sprzątanie następne osoby: Katarzyna Władyka, Teresa Kubicka, Danuta Żarnowska.

2.    W imię Boże dzisiaj rozpoczynamy nowy rok liturgiczny pod hasłem: Zgromadzeni na Świętej Wieczerzy. Będziemy zgłębiać tę tematykę na roratach. Dzieci i wszyscy dorośli będą poznawać świętych i błogosławionych, dla których treścią życia była Eucharystia. Cud nad cudami – taka myśl przewodnia będzie nam towarzyszyła w czasie mszy świętych roratnichw dni powszednie o 18.00, zaczynanych procesją z lampionami a kończonych losowaniem figurki Maryi, Dzieciątka w żłóbku i drobnych nagród oraz choinek czy aniołków z naszego drzewa adwentowego z informacją na odwrocie: co należy zafundować biednym. Pamiętajmy, że Adwent ma podwójny charakter: oczekiwania na powtórne przyjście Chrystusa w Dniu Ostatecznym i na dzień Bożego Narodzenia. Z tych obu względów jest to czas radosnego i pobożnego oczekiwania. Ze względu na pandemię nie będzie rekolekcji i spowiedzi adwentowych w parafiach i w dekanatach. Będzie trzeba stopniowo przez cały ten czas adwentowych dni stopniowo spowiadać się. Okazja ku temu już będzie w tych dniach – na pierwszy piątek.

3.    W liturgii Kościoła w nowym tygodniu przeżywamy:

- w poniedziałek (30 listopada) święto św. Andrzeja, Apost.;

- we czwartek (3 grudnia) wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, kapłana;

- w niedzielę (6 grudnia) będzie po tej mszy św. która jest o 14.00 – wizyta św. Mikołaja, biskupa – spotkanie z dziećmi i dla ministrantów, lektorów, KSM.

4.    W tym tygodniu wypada:

- pierwszy czwartek miesiąca – modlitwy z tej okazji będą po roratach;

- pierwszy piątek miesiąca – odwiedziny chorych już na święta od godz. 9.00; spowiedź i adoracja od 17.00, w tym modlitwy z racji pierwszego piątku;

- pierwsza sobota miesiąca – medytacja i adoracja od 17.15;

- kwartalne dni modlitw w intencji prawdziwie chrześcijańskiego życia rodzin (dawne tzw. dni suche).

5.    Zachęcam do czytania prasy katolickiej i oglądania transmisji także z naszego kościoła przez najbliższe niedziele o godz. 11.00. Serdecznie dziękuję Panu Krzysztofowi Źrebcowi i jego bratu Jankowi za ciągłą dbałość o łącza internetowe.

6.    Adwent jest czasem trzeźwości. O tym też należy pamiętać. Warto uwzględnić to w postanowieniach adwentowych.

7.    W sobotę rozpoczniemy modlitewne Triduum w intencji młodzieży żeńskiej przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP. KSM i kandydaci do sakram. bierzm. Niech przyjdą – będzie to już grudniowa celebracja dla nich.

8.    Zaopatrzenie w opłatki tym razem w kościele ze względu na pandemię – jest formą wdzięczności za całoroczną posługę Pani Katechetki – Zakrystianki.

9.    Za tydzień będziemy obchodzić 21. Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie – zbiórka do puszek.

10.  W przyszłą niedzielę składka będzie na cele diecezjalne i zmiana tajemnic różańcowych oraz adoracja ze względu na pierwszą niedzielę miesiąca.

PONIEDZIAŁEK (30 listopada): + Andrzej Mania;

WTOREK (1 grudnia): o łaskę zdrowia i o szczęśliwą operacje dla Aleksandry;

ŚRODA (2 grudnia): + Jan (1 roczn. śm.), Maria i zm. z rodz. Mańków;

CZWARTEK (3 grudnia): + Monika Bałon – int. od syna Zdzisława z rodziną;

PIĄTEK (4 grudnia): + Jan Soch, Katarzyna i Feliks Rak;

SOBOTA (5 grudnia): + Ewa Rak;

NIEDZIELA (6 grudnia):

800: + Józef Mroczka (20 roczn. śm.)

1100 : dziękczynna za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze w dorosłym życiu i o błogosławieństwo, opiekę MB dla Aleksandra z okazji 18. Rocznicy Urodzin;

1400: za parafian