OGŁOSZENIA PARAFIALNE, 1. Niedziela Adwentu, 3 grudnia 2023 roku

2023-12-02 10:11:22

1. niedziela Adwentu

1.  Serdecznie dziękuję grupie sprzątającej ostatnio za porządki w kościele i za ofiary, Pani Eli Wokurce za piękny wieniec adwentowy, Pani Katechetce, młodzieży z KSM i Panu Kazimierzowi za ustawianie dekoracji na adwent. W tym tygodniu proszę o sprzątanie następne osoby: Magdalena Wiejaczka, Zofia Wiejaczka, Barbara Piątek, Andrzej Doktor, Stanisław Krężel. Dziękuję za odsnieżanie: Panu Zdzisławowi, jego synowi - Mateuszowi, Panu Prezesowi OSP, Waldkowi, Karolowi i Wiktorowi.

2.  Z racji pierwszej niedzieli miesiąca – składka dzisiejsza jest na cele diecezjalne.

3.  Dzisiaj już rozpoczynamy czas adwentu i nowego roku liturgicznego pod hasłem: Uczestniczę we wspólnocie Kościoła. Adwent ma podwójny charakter. Jest czasem przygotowania do Uroczystości Narodzenia Pańskiego, przez którą wspominamy pierwsze przyjście Chrystusa na ziemię, ale i czasem ukierunkowania nas na Sąd Boży, na Dzień Ostateczny, czyli na to drugie przyjście Syna Bożego.

4.  Od jutra Pani Zakrystianka wyruszy z opłatkami – zacznie od Zagród. Ofiary które otrzymuje zwykle przy tej okazji są formą wdzięczności i wynagrodzenia za całoroczną pracę w kościele, w zakrystii. Dziś ok. 13,30 wyruszą strażacy z kalendarzami. OSP zacznie od 1 numeru.

5.  Codziennie w dni powszednie będą roraty, symbol naszego oczekiwania. Zachęcam całe rodziny, starsze osoby, młodzież i dzieci z lampionami. Będzie losowanie figurki, będą plansze i naklejki z cyklu Franciszkowy plac budowy. Zaś dekoracja adwentowa i kosz Caritas oraz te drobne słodkości będą uczyły wrażliwości na potrzeby biednych – bowiem są tam zasugerowane zakupy dla osób, którym możemy pomóc. Kosze caritasowe nasze Panie-wolontariuszki zawiozły też do dwóch sklepów, aby służyły ofiarności na rzecz biednych i potrzebujących.

6.  W liturgii Kościoła w nowym tygodniu przeżywamy:

- w środę: wspomnienie św. Mikołaja biskupa, po mszy roratniej i Nowennie będzie spotkanie ze św. Mikołajem w kościele. Niech przyjdą wszyscy ministranci i lektorzy na zbiórkę w takiej uroczystej formie i dziewczęta śpiewające psalmy z organistą na czele i przede wszystkim dzieci małe i większe;

- w pierwszy czwartek miesiąca wypada wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła;

- w piątek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. o 8.00 i 18.00. o godz. 12.00 – będzie Godzina Łaski, okazja do trwania przed Bogiem w kościele na modlitwie indywidualnej. Podczas mszy św. świątecznej o godz. 18.00 będzie błogosławieństwo i wręczanie medalików z wizerunkiem MB Niepokalanej dla dzieci pierwszokomunijnych i spotkanie dla ich rodziców.

7.  W pierwszy czwartek – będą po mszy św. modlitwy z racji pierwszego czwartku – za papieża, biskupów, kapłanów, diakonów i kleryków naszego seminarium.

8. Za tydzień w niedzielę ad gentes będzie zbiórka do puszek jak co roku na pomoc misjonarzom z naszej diecezji ze względu na ten Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie”. Pamiętajmy w modlitwie o kapłanach-misjonarzach z naszej diecezji pracujących na tych terenach.

9. Zachęcam do czytania prasy katolickiej, do trzeźwości w adwencie (jest wyłożona księga trzeźwości), a od następnej niedzieli o zaopatrywanie się w świece wigilijne z Caritas.

PONIEDZIAŁEK (4 grudnia): + Barbara Źrebiec (z ok. Imienin)

WTOREK (5 grudnia): + Zofia Pec – int. bratanka Andrzeja z rodz.;

ŚRODA (6 grudnia): + Ewa Rak (kolejna roczn. śm.); Ludwik, Stefan Rak, Józef Polański;

CZWARTEK (7 grudnia): + Adam Stachoń – int. od mamy;

PIĄTEK (8 grudnia): 800+ Jan (10 roczn. śm.) i Weronika Piwowar;

1800: w pewnej intencji Bogu wiadomej;

SOBOTA (9 grudnia): + Barbara Źrebiec (4 roczn. śm.);

NIEDZIELA (10 grudnia):

800: w 2. roczn. Urodzin Łucji, dziękczynna za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze i o opiekę MB;

1100 : za parafian.