OGŁOSZENIA PARAFIALNE, 1. Niedziela Wielkiego Postu, 18 lutego 2024 roku

2024-02-16 12:13:28

1. Niedziela Wielkiego Postu

1. Bóg zapłać Pani Katechetce-zakrystiance za dekorację wielkopostną, grupie sprzątającej wraz z nią za porządki w kościele i za złożone ofiary. Panu Darkowi dzięki składam za drobne prace wykonane na rzecz plebanii. Proszę teraz o sprzątanie takie osoby jak: Zofia Roman, Maria NadymusMaria Bilska, Danuta Kostrząb, Monika Kostrząb.

2. Caritas Polska i Caritas Diecezji Rzeszowskiej wyrażają wdzięczność za ofiary do puszek na rzecz Ukraińców, z racji wojny z Rosją. Modlimy się o zaniechanie tej wojny i o pokój na Ukrainie. Podziękowanie składam Parafianom za ofiary na rzecz strojenia organów: 2090 zł. Bóg zapłać!

3.  Jutro z racji 19. dnia miesiąca po mszy św. będzie Nowenna do świętych Patronów naszej diecezji – św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa i bł. Karoliny, dziewicy i męczennicy.

4.  We wtorek po mszy św. będą wypominki roczne za naszych zmarłych.

5.  W środę – po mszy św. – Nowenna do MB Nieustającej Pomocy. Zachęcam do brania udziału w tym nabożeństwie i pisania podziękowań i próśb za przyczyną Maryi.

6.  W czwartek wypada święto Katedry św. Piotra, Apostoła. Po mszy św. będą modlitwy za przyczyną św. Jana Pawła II z adoracją jego relikwii.

7.  W piątek o 17.30 – będzie Droga Krzyżowa. Po mszy św. spotkanie dla kandydatów do sakramentu bierzmowania z klasy 8.

8. Za tydzień, w drugą niedzielę Wielkiego Postu będziemy przeżywać „Dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami” pod hasłem: W Kościele jesteśmy wspólnotą misyjną. Zbiórka do puszek będzie przeznaczona na Dzieło Pomocy Misjonarzom „Ad Gentes”.

9. Dzieci ode mnie w szkole otrzymały skarbonki wielkopostne. Czas na realizowanie tej jałmużny wielkopostnej na rzecz leczenia seniorów uczniowie mają do Niedzieli Miłosierdzia. W naszych dwóch sklepach są kosze caritasowe na produkty żywnościowe, którymi będzie można ucieszyć biednych.

10. Już teraz wstępnie ogłaszam czas wielkopostnych rekolekcji świętych: 7 – 10 marca br., które podjął się wygłosić ks. dr hab. Sławomir Zych, prof. KUL Jana Pawła II. Zaproszenia do udziału i programy będą przygotowane i rozdane odpowiednio wcześniej. W ten święty czas włączone będą rekolekcje szkolne dla dzieci w dniach 7 i 8 marca, w uzgodnieniu i przy życzliwości Pani Dyrektor.

11. O godz. 14.00 dziś będą Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym i Msza św. już bez kazania i kurs przedmałżeński.

12. Zachęcam do czytania prasy katolickiej: Tygodnika katolickiego Niedziela i Gościa Niedzielnego, w którym rozpoczynamy wielkopostną szkołę modlitwy, gdzie Nauczycielem jest sam Jezus, a podstawą – przypowieści o modlitwie.

13. Zapraszam do systematycznego uczestnictwa w nabożeństwach wielkopostnych.

14. Wszystkim życzę obfitości łask Bożych na cały przebieg Wielkiego Postu.

PONIEDZIAŁEK (19 lutego): + Władysław Sroka – int. od syna Sławka;

WTOREK (20 lutego): + Władysław Sroka – int. od swatów: Barbary i Bolesława;

ŚRODA (21 lutego): + Władysław Sroka – int. od Piotra i Elizy Kutrzeba;

CZWARTEK (22 lutego): + Józef Ciomcia; Władysław i Wiktoria Ciomcia, zm. z rodz. Ciomciów;

PIĄTEK (23 lutego): + Elżbieta, Władysław i Jan Wielgosz;

SOBOTA (24 lutego): w 50. roczn. Urodzin Teresy Mutwil – dziękczynna za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze i o opiekę MB – int. od Jana Gondka;

NIEDZIELA (25 lutego):

800: + Stanisław i Kunegunda Miśkowicz;

1100 : za parafian;

ok. 14.45, po Gorzkich Żalach: + Marcin, Katarzyna i Stanisław.