OGŁOSZENIA PARAFIALNE, 1. Niedziela Wielkiego Postu, 27 lutego 2023 roku

2023-02-25 11:06:58

1. Niedziela Wielkiego Postu

1. Bóg zapłać Pani Katechetce-zakrystiance za dekorację wielkopostną, grupie sprzątającej wraz z nią za porządki w kościele i za złożone ofiary. Panu Darkowi dzięki składam za drobne prace wykonane na rzecz plebanii. Proszę teraz o sprzątanie takie osoby jak: Grażyna Ciekielska, Elżbieta Patyk, Małgorzata Rozkoszny, Agnieszka Lisowska, Monika Olejarz.

2. Caritas Polska i Caritas Diecezji Rzeszowskiej wyrażają wdzięczność za otwarte serca parafian i proszą o hojne ofiary dzisiaj do puszek na rzecz Ukraińców, z racji wojny z Rosją. W rocznicę tej agresji modlimy się o zaniechanie tej wojny i o pokój na Ukrainie.

3. We wtorek po mszy św. będą wypominki roczne za naszych zmarłych.

4. W środę – po mszy św. – Nowenna do MB Nieustającej Pomocy. Ja nieustannie zachęcam do brania udziału w tym nabożeństwie i pisania podziękowań i próśb za przyczyną Maryi.

5. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

6. W pierwszy czwartek – po mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwy za papieża, biskupów, kapłanów, diakonów i o nowe powołania do Służby Bożej w Kościele.

7. W pierwszy piątek – odwiedziny chorych w domach od godz. 9.00, spowiedź w kościele od godz. 17.00 i w tym czasie półgodzinna adoracja z modlitwami pierwszopiątkowymi, bo o 17.30 – będzie Droga Krzyżowa. Po mszy św. spotkanie dla kandydatów do sakramentu bierzmowania z klasy 7.

8. W sobotę wypada święto sw. Kazimierza, królewicza, imieniny czcigodnego Księdza Biskupa Seniora. Będziemy modlić się w intencji pierwszego Biskupa Rzeszowskiego Kazimierza Górnego.

9. Są już do nabycia baranki wielkanocne po 7 zł i paschałki po 12 zł. W ten sposób ofiarami wspieramy Caritas. Dzieci ode mnie w szkole otrzymały skarbonki wielkopostne. Czas na realizowanie tej jałmużny wielkopostnej na rzecz leczenia seniorów uczniowie mają do Niedzieli Miłosierdzia. W naszych dwóch sklepach są kosze caritasowe na produkty żywnościowe, którymi będzie można ucieszyć biednych.

10. 5 marca br., w drugą niedzielę Wielkiego Postu będziemy przeżywać „Dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami” pod hasłem: „Z misjonarzami budujemy Kościół”. Zbiórka do puszek będzie przeznaczona na Dzieło Pomocy Misjonarzom „Ad Gentes”.

11. Już teraz wstępnie ogłaszam czas renowacji misji świętych i obecność wśród nas ich głosicieli, znanych nam ojców białych, misjonarzy afrykańskich. Zaproszenia do udziału i program renowacji misji parafialnych będą przygotowane i rozdane odpowiednio wcześniej. W renowację misji włączone będą rekolekcje szkolne dla dzieci 16 i 17 marca, w uzgodnieniu i przy życzliwości Pani Dyrektor.

12. O godz. 14.00 dziś będą Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym i Msza św. już bez kazania.

13. Zachęcam do czytania prasy katolickiej: Tygodnika katolickiego Niedziela i Gościa Niedzielnego i do systematycznego uczestnictwa w nabożeństwach wielkopostnych, zaś w dniach 16-19 marca w renowacji misji św. oraz do prywatnej modlitwy za ojców misjonarzy.

14. Dziewica konsekrowana z Dębowca, s. Iwona Józefiak, która przyjechała tu w listopadzie ze spektaklem o MB z La Salette wydała opracowaną przez siebie wartościową niewielką książkę zatytułowaną Gorzkie Żale w formie albumiku ze świadectwami osób, które doświadczyły w sposób szczególny krzyża w swoim życiu. Książki te można nabywać u nas w zakrystii w cenie 25 zł.

15. Wszystkim życzymy wraz z ks. Grzegorzem, któremu dziękuję za kazania niedzielne, obfitości łask Bożych na cały przebieg Wielkiego Postu.

PONIEDZIAŁEK (27 lutego): + Ks. dr Jan Cebulak (27 greg.);

WTOREK (28 lutego): + Ks. dr Jan Cebulak (28 greg.);

ŚRODA (1 marca): + Ks. dr Jan Cebulak (29 greg.);

CZWARTEK (2 marca): + Ks. dr Jan Cebulak (30- ost. greg.);

PIĄTEK (3 marca): + Edward Leputa (1 roczn. śm.)

SOBOTA (4 marca): + Piotr Jankowicz

NIEDZIELA (5 marca):

800: + Jan Socha, Katarzyna i Feliks Rak;

1100 : + Bogusław Wokurka – z int. Mikołaja Michajłewicza;

ok. 14.45, po Gorzkich Żalach msza św.: za parafian.