OGŁOSZENIA PARAFIALNE, 1 Niedziela Adwentu, 28 listopada 2021 roku

2021-11-27 10:10:24

1. niedziela Adwentu

1.  Serdecznie dziękuję grupie sprzątającej ostatnio za porządki w kościele, Pani Eli Wokurce za piękny wieniec adwentowy, Pani Katechetce i Kacprowi oraz Bartkowi za ustawianie dekoracji na adwent. W tym tygodniu proszę o sprzątanie następne osoby: Dariusz Pec, Agnieszka Parylak, Jadwiga Ziomek.

2.  Bóg zapłać za składkę inwestycyjną (1680 zł). Za tydzień z racji pierwszej niedzieli miesiąca – składka na cele diecezjalne.

3.  Dzisiaj już rozpoczynamy czas adwentu i nowego roku liturgicznego pod hasłem: Posłani w pokoju Chrystusa. Kazania w dzisiejszą niedzielę głosi o 8.00 i 11.00 o. biały – misjonarz afrykański, ks. Tomasz Podrazik, pochodzący z Tarnowca i będzie dokonywał animacji misyjnej. Adwent ma podwójny charakter. Jest czasem przygotowania do Uroczystości Narodzenia Pańskiego, przez którą wspominamy pierwsze przyjście Chrystusa na ziemię, ale i czasem ukierunkowania nas na Sąd Boży, na Dzień Ostateczny, czyli na to drugie przyjście Syna Bożego.

4.  Codziennie w dni powszednie będą roraty, symbol naszego oczekiwania. Zachęcam całe rodziny, starsze osoby, młodzież i dzieci z lampionami. Będzie losowanie figurki, będą plansze i naklejki. Powstanie dzięki temu droga do Betlejem. Zaś drzewko adwentowe będzie uczyło wrażliwości na potrzeby biednych – bowiem na ozdobach tej choinki są zasugerowane zakupy dla takich osób, którym możemy pomóc.

5.  Dziś rano obrzęd błogosławieństwa opłatków wigilijnych, z którymi wyruszy Pani Katechetka jutro – od strony Zagród. Przyjmijmy ją serdecznie i hojnie, z wdzięcznością za jej całościową posługę w kościele, w zakrystii, bo i szaty liturgiczne, obrusy, są zawsze czyste i wyprasowane.

6.  W liturgii Kościoła w nowym tygodniu przeżywamy:

- we wtorek święto św. Andrzeja Apostoła;

- w piątek wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, kapłana. Po mszy św. będzie spotkanie dla kandydatów do sakr. bierzmowania z klasy 8.

7.  W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek, pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź codziennie pół godziny przed Mszą świętą roratnią. W pierwszy czwartek – będą po mszy św. modlitwy z racji pierwszego czwartku – za papieża, biskupów, kapłanów, diakonów i kleryków naszego seminarium. W pierwszy piątek nie będzie odwiedzin chorych w domach, lecz za tydzień zrealizuje je w sobotę z racji rekolekcji adwentowych – o. rekolekcjonista. Po południu – od 17.00 adoracja i spowiedź pierwszopiątkowa i nabożeństwo z litanią do Najśw. Serca Pana Jezusa. W pierwszą sobotę miesiąca – nabożeństwo wynagradzające rozpoczniemy adoracją, medytacją o 17.15 i odmówimy różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu NMP.

8.  Za tydzień w niedzielę zmiana tajemnic różańcowych.

9.  Zachęcam do czytania prasy katolickiej.

PONIEDZIAŁEK (29 listopada): + Władysława Janas (10 roczn. śm.); + Maria Lisowska (10 roczn. śm.)

WTOREK (30 listopada): + Andrzej Mania;

ŚRODA (1 grudnia): + Paweł Źrebiec;