OGŁOSZENIA PARAFIALNE, 10. Niedziela zwykła, 11 czerwca 2023 roku

2023-06-10 13:20:21

10. Niedziela zwykła

1. Bóg zapłać: mieszkańcom z wyznaczonych rejonów za przygotowanie trasy procesji Bożego Ciała i poszczególnych ołtarzy; strażakom na ręce Prezesa i Komendanta za ich służbę porządkową, Liturgicznej Służbie Ołtarza, paniom niosącym feretrony, Pani Katechetce-zakrystiance i organiście Bartoszowi za ich zaangażowanie. Dziękuję też wyznaczonym osobom za porządki w kościele, za wykoszenie wokół parkingu parafialnego i za ofiary a nowożeńcom za kwiaty. Za tydzień proszę, aby byli odpowiedzialni za sprzątanie: Jadwiga Ziomek, Barbara Doktor, Zofia Mania, Maria Miśkowicz i Lucyna Wielgosz.

2. Dzisiaj druga niedziela miesiąca – czas naszej drogi krzyżowej na Górę Grzywacką. Bardzo proszę o przewiezienie potrzebnych rzeczy i sprzętów. Początek o 14.00 przed kościołem. Nabożeństwo czerwcowe w drodze na szczyt Góry Grzywackiej. Śpiew poprowadzi Pani Marta Radoń z Tarnowca.

3. Trwa Oktawa Uroczystości Bożego Ciała. Dziś po sumie będzie procesja eucharystyczna. Zapraszam codziennie na mszę o 18.00 i procesję wokół kościoła, a co się z tym wiąże: dzieci do sypania kwiatów i dzwonienia, dzieci pierwszokomunijne i rocznicowe w strojach, Liturgiczną Służbę Ołtarza i panie oraz panów do niesienia feretronów, chorągwi i baldachimu.

4. We wtorek do nabożeństwa czerwcowego z litanią do Najśw. Serca Pana Jezusa – po mszy św. włączymy wypominki roczne za naszych zmarłych. Modlić się będziemy za Kościół, papieża i Ojczyznę. W tym dniu fatimskim wypada wspomnienie św. Antoniego, Patrona Jasła. Po nabożeństwie i procesji zapraszam panie z Parafialnego Zespołu Caritas na ostatnie przed wakacjami spotkanie formacyjne.

5. W środę wypada wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika. Oprócz nabożeństwa czerwcowego i procesjiNowenna do MB Nieustającej Pomocy.

6. W czwartek będzie zakończenie Oktawy Uroczystości Najświętszego Ciała i Najdroższej Krwi Chrystusa Pana. Po mszy św. – błogosławieństwo wianków i ziół jak też modlitewników dojrzałego chrześcijanina dla kandydatów do sakramentu bierzmowania z klasy 7, zaś po procesji: błogosławieństwo dzieci i cukierki.

7.  W piątek – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. U nas msze święte: o 8 i 18. Z tej racji nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Wieczorem: nabożeństwo czerwcowe o 17.30 z modlitwami do Miłosierdzia Bożego, za przyczyną św. s. Faustyny i adoracją jej relikwii.

8.  W sobotę – wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.

9.  W niedzielę za tydzień składka inwestycyjna i na pomoc biednym kościołom naszej diecezji.

10. Bardzo dziękuje Panu Dariuszowi – sąsiadowi za drobne prace plebańskie wykonane wczoraj.

11. Zachęcam do czytania czasopism religijnych i do codziennej obecności na nabożeństwach czerwcowych i procesjach w Oktawie Bożego Ciała.

PONIEDZIAŁEK (12 czerwca): + Jan Źrebiec;

WTOREK (13 czerwca): + Józef Skiba – int. od żony Katarzyny w rocznicę śmierci;

ŚRODA (14 czerwca): + Jan Basista (2 roczn. śm.);

CZWARTEK (15 czerwca): + Józef Skiba – int. od syna Władysława;

PIĄTEK (16 czerwca):

8.00: o łaskę zdrowia dla Władysława – int. od Dyrekcji, nauczycieli i pracowników SP w Kątach;

18.00: w 4. roczn. Urodzin Samueli – dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą o dalsze i o opiekę MB dla tego dziecka

SOBOTA (17 czerwca): + Józef Skiba – int. od córki Zofii;

NIEDZIELA (18 czerwca):

800:  w int. Eleonory – dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą o dalsze i o opiekę MB i za zmarłego Józefa – jej męża;

1100 : za parafian;

1400: + Magdalena i Władysław Źrebiec oraz dusze w czyśćcu cierpiące.