OGŁOSZENIA PARAFIALNE, 10. Niedziela zwykła, 9 czerwca 2024 roku

2024-06-08 16:43:09

10. Niedziela zwykła

1. Bardzo dziękuję za porządki w kościele, wokół świątyni, łącznie z koszeniem i za ofiary. Za tydzień proszę o sprzątanie następujące osoby: Wanda Mroczka, Zbigniew Piwowar, Maria Chopiak, Joanna Chopiak, Danuta Rozkoszny.

2.  Dzisiaj o 14.00 wyruszamy z naszym nabożeństwem drogi krzyżowej na Górę Grzywacką. Serdecznie zapraszam parafian i turystów, starszych i dorosłych, młodzież i dzieci. Animację muzyczną zapewni Pani Edyta Hawrat z Krosna z gitarzystką.

3. We wtorek do nabożeństwa czerwcowego z litanią do Najśw. Serca Pana Jezusa o godz. 17.30. włączymy wypominki roczne za naszych zmarłych. W tym dniu wypada wspomnienie sw. Barnaby, Apostoła. Po mszy św. ostatnie przed wakacjami spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas.

4.  W środę oprócz nabożeństwa czerwcowego Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

5.  W czwartek wypada wspomnienie św. Antoniego. Odpust w Jaśle u oo. franciszkanów. W tym, 13 dniu miesiąca będą modlitwy za Kościół, papieża i Ojczyznę.

6.  W piątek wypada wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika. Po mszy św. – spotkanie KSM.

7.  W niedzielę za tydzień składka inwestycyjna.

8.  Zachęcam do czytania prasy katolickiej.

9.  Dziękuję wszystkim zaangażowanym w noszenie baldachimu i chorągwi na codziennych procesjach wokół kościoła.

10. W gablotce parafialnej są zawieszone świeże zapowiedzi.

11. Za tydzień, 16 czerwca, w niedzielę w krakowskich Łagiewnikach o godz. 11.00 odbędzie się beatyfiakcja Sługi Bożego, męczennika, Ks. Michała Rapacza

PONIEDZIAŁEK (10 czerwca): Z Róży Marii Źrebiec; o zdrowie, błogosławieństwo Boże i opiekę MB dla członkiń;

WTOREK (11 czerwca): + Elżbieta, Władysław i Jan Wielgosz;

ŚRODA (12 czerwca): + Jan Żarnowski (12 rocz. śm.);

CZWARTEK (13 czerwca): + Józef Skiba (2 rocz. śm.);

PIĄTEK (14 czerwca): + Pelagia i Franciszek Krężel;

SOBOTA (15 czerwca): + Maria, Wojciech Źrebiec, Kunegunda i Andrzej;

NIEDZIELA (16 czerwca):

800: za parafian;

1100 : w 24. roczn. ślubu Elżbiety i Krzysztofa – dziękczynna za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze i o opiekę MB;

1400: + Władysław Bąk.