OGŁOSZENIA PARAFIALNE 10 stycznia 2021 roku

2021-01-09 11:51:03

Święto Chrztu Pańskiego, 10 stycznia 2021 roku

Link do transmisji https://www.youtube.com/channel/UCtOaLR6-TiH3IE43KOvC3qA

1.    Bardzo dziękuję mieszkańcom Woli sprzątającym ostatnio za porządki w kościele i piękne kwiaty. Teraz proszę o sprzątanie następujące osoby: Ewa Leśniak, Zofia Piwowar, Lidia Warzecha. Bóg zapłać Marcinowi Ciekielskiemu za prace wykonane na rzecz parafii.

2.    Dziś: na mszę św. o godz. 14.00 i na wspólne kolędowanie zapraszam mieszkańców Kątów – od Państwa Sochackich do Państwa Strzelców (Podpagorek).

3.    Za tydzień w niedzielę będzie składka inwestycyjna. Na mszę św. o godz. 14.00 zapraszam na wspólne kolędowanie i spotkanie mieszkańców Kątów – od Państwa Wokurków do Kółka Rolniczego.

4.    Zapraszam do udziału w koronce za zmarłych we wtorek po mszy św., w środowej nowennie i w nabożeństwie do Miłosierdzia Bożego z racji trzeciego piątku miesiąca. W tym dniu po mszy św. możliwość adoracji relikwii św. s. Faustyny.

5.    Stolica   Apostolska   przedłużyła   na   rok   2021   obchody   Roku   św.   Jakuba. W związku z tym Penitencjaria Apostolska na polecenie Ojca św. Franciszka udziela specjalnych odpustów. Ich zyskiwanie będzie możliwe na tej zasadzie jak odpusty ze względu na Rok św. Józefa, o czym już szczegółowo informowałem.

6.    Rzeszowska Agencja Rozwoju regionalnego S.A. zaprasza do udziału w projekcie pt. „Dostępna praca” realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego: „Aktywna integracja osób zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Projekt skierowany jest do osób:

• z niepełnosprawnością,

• zamieszkałych na terenie woj. Podkarpackiego,

• osób zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym lub kwalifikujących się do objęcia wsparciem Pomocy Społecznej;

• bezrobotnych.

Szczególnie premiowane podczas rekrutacji będą osoby: korzystające z Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa; kobiety;

osoby zamieszkałe na wsi lub małych miasteczkach do 20 tys. osób; osoby do 25 r.ż. bez doświadczenia zawodowego;

osoby nie biorące udziału w projektach/szkoleniach/kursach/stażach w ostatnich 12 miesiącach;

osoby bez wykształcenia, z wykształceniem podstaw/gimnazjalnym/zawodowym/średnim.

7.    Zachęcam do czytania prasy katolickiej, oglądania naszych transmisji i zapoznania się w gablotce przy wejściu do naszego kościoła z dekretem ogłaszającym Rok Jakubowy w Kościele i wyszczególnionymi kościołami stacyjnymi gdzie można zyskiwać odpusty z tym związane.

PONIEDZIAŁEK (11 stycznia): + Józef (greg.);

WTOREK (12 stycznia): + Józef (greg.);

ŚRODA (13 stycznia): + Józef (greg.);

CZWARTEK (14 stycznia) o 14.00: + Józef (greg.);

PIĄTEK (15 stycznia) + Józef (greg.);

SOBOTA (16 stycznia): + Józef (greg.);

NIEDZIELA (17 stycznia):

800: + Józef (greg.);

1100 : za parafian;

1400: w int. mieszkańców Kątów – od P. Wokurki do kółka rolniczego  i zm. z ich rodzin