OGŁOSZENIA PARAFIALNE, 11. Niedziela zwykła, 16 czerwca 2024 roku

2024-06-14 21:47:32

11. Niedziela zwykła

1. Dziękuję serdecznie grupie sprzątającej za porządki w kościele i za ofiary z tego tytułu. Za tydzień proszę o sprzątanie następujące osoby: Maria Mroczka, Paulina Źrebiec, Janina Krężel, Weronika Ciekielska, Czesława Ciekielska.

2.  Bóg zapłać Pani Katechetce i Panu Januszowi oraz osobom czytającym rozważania i paniom śpiewającym z Krosna za za animację muzyczną naszej drogi krzyżowej na Górę Grzywacką i wszystkim opiekunom za wyplewienie i upiększenie wizerunku poszczególnych stacji.

3.  Dzisiaj jest składka inwestycyjna. Połowa składki z dzisiejszej niedzieli, jest przeznaczona na wsparcie dla uboższych kościołów naszej diecezji.

4. Instytut Teologiczno-Pastoralny w Rzeszowie, Arena Rozwoju WSD i Teatr Klasyki Polskiej zaprasza na spektakl pt. „AMBASADOR” Sławomira Mrożka w reżyserii Jarosława Gajewskiego, który zostanie przedstawiony w auli Instytutu w sobotę 22 czerwca 2024 r. o godz. 19.00.

5.  W poniedziałek wypada wspomnienie św. Alberta Chmielowskiego.

6.  We wtorek do nabożeństwa czerwcowego z litanią do Najśw. Serca Pana Jezusa włączymy wypominki roczne za naszych zmarłych.

7.  W środę u nas oprócz nabożeństwa czerwcowego Nowenna do MB Nieustającej Pomocy i Nowenna do Patronów naszej diecezji.

8.  Jak co roku Stowarzyszenie Dobrych Inicjatyw Pro Missio Green Office Ecologic sp. z oo podejmuje i ogłasza zbiórkę sprzętu elektronicznego 20 czerwca o godz. 12.00 w Kątach obok altany. Sprzęty należy zgromadzić już dzień wcześniej. Przychody z tej akcji pozwolą na wsparcie misjonarza pochodzącego z naszej diecezji, działającego na polu misyjnym w Ekwadorze, ks. Dariusza Miąsika. Szczegóły są na kolorowym plakacie.

9. W piątek miesiąca zakończymy w kościele i w szkole dotychczasowy rok szkolny i katechetyczny. Uroczyste dziękczynienie i zakończenie roku szkolnego rozpocznie się Mszą św. w kościele o godz. 8.30. Po mszy św. w drugim budynku szkoły w sali gimnastycznej odbędzie się pożegnanie absolwentów oraz rozdanie świadectw i nagród. Do udziału Pani Dyrektor zaprasza uczniów, rodziców i nauczycieli, w tym emerytowanych, jak też osoby, które w jakikolwiek sposób związane są z edukacją. Wieczorem o 17.30 będzie nabożeństwo do Najśw. Serca Pana Jezusa i do Miłosierdzia Bożego z adoracją relikwii św. s. Faustyny, gdyż będzie to trzeci piątek miesiąca.

10. Zachęcam młodzież do skorzystania w którejś z form wakacji z Bogiem na turnusach wakacyjnych organizowanych przez poszczególne grupy KSM, LSO, RAM i oazy.

11. Zachęcam do czytania prasy katolickiej.

12. Księża misjonarze saletyni w Kobylance zapraszają do sanktuarium Pana Jezusa Kobylańskiego Ukrzyżowanego na Saletyńskie spotkania dzieci w tych dniach, włącznie z dniem dzisiejszym. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.

13. Oprócz dotychczasowych - są świeże zapowiedzi przedślubne - w gablocie parafialnej.

PONIEDZIAŁEK (17 czerwca): + Benedykt Kornel;

WTOREK (18 czerwca): w 4. roczn. Urodzin Aleksego – dziękczynna za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze i o opiekę MB;

ŚRODA (19 czerwca): w 5. roczn. Urodzin Samueli – dziękczynna za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze i o opiekę MB;

CZWARTEK (20 czerwca): + Józef Leputa; Wiktoria, Elżbieta i Wiktoria;

PIĄTEK (21 czerwca): w 2. roczn. Urodzin Tymona – dziękczynna za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze i o opiekę MB;

SOBOTA (22 czerwca): + Bronisław Skiba (3 roczn. śm.);

NIEDZIELA (23 czerwca):

800: + Jan Dynia (15 roczn. śm.) i zm. z rodz. Dyniów i Kwiatków, Leokadia Szot i Barbara Źrebiec;

1100 : + Bogusław Wokurka – int. od Wiktorii i Jakuba;

1400: nabożeństwo czerwcowe i msza św.: za parafian.