OGŁOSZENIA PARAFIALNE, 11. Niedziela zwykła, 18 czerwca 2023 roku

2023-06-17 20:10:32

11. Niedziela zwykła

1.  Bardzo dziękuję za porządki w kościele i za ofiary z tego tytułu. Za tydzień proszę o sprzątanie następujące osoby: Marta Paja, Sławomir Mroczka, Lesława Woźniak, Alicja Mania, Lucyna Turcza.

2.  Dziękuję za pomoc i zaangażowanie w nasze nabożeństwo drogi krzyżowej na Górę Grzywacką: za przewiezienie rzeczy potrzebnych i obsługę, także i ze strony strażaków, Pani Marcie Radoń z Tarnowca za śpiew w całości przebiegu nabożeństwa czerwcowego, drogi krzyżowej i Mszy św. na Górze Grzywackiej.

3.  Dzisiaj składka inwestycyjna i na biedne kościoły naszej diecezji.

4.  W poniedziałek w nabożeństwo czerwcowe włączymy nowennę do świętych Patronów diecezji rzeszowskiej: św. Józefa Sebastiana Pelczara biskupa i bł. Karoliny dz. i męcz., z racji 19. dnia miesiąca.

5.  We wtorek do nabożeństwa czerwcowego z litanią do Najśw. Serca Pana Jezusa – po mszy św. włączymy wypominki roczne za naszych zmarłych.

6.  W środę u nas oprócz nabożeństwa czerwcowego Nowenna do MB Nieustającej Pomocy. W tym dniu wypada wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, kapłana. Po mszy św. ostatnie przed wakacjami spotkanie Rady Parafialnej.

7.  W czwartek w nabożeństwo czerwcowe włączymy modlitwy za przyczyną św. Jana Pawła II i na zakończenie – adorację jego relikwii.

8.  W piątek bedzie Dzień Ojca i Uroczyste Zakończenie Roku Szkolnego i Katechetycznego. Dziękczynna msza św. o godz. 8.00 – po Mszy św. Pani Dyrektor wraz z nauczycielami zaprasza uczniów do szkoły do budynku B na rozdanie świadectw i nagród.

9.  W sobotę – wypada Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.

10. W sobotę wypada Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.

11. Mamy informację o rekrutacji na nowy rok szkolny do męskiego LO z internatem w Częstochowie przy ul. Piotrkowskiej 17. Szkoła ta pełni rolę niższego seminarium, służącemu w rozeznaniu powołania dla uczniów.

12. Zachęcam do czytania prasy katolickiej.

PONIEDZIAŁEK (19 czerwca): + Józef Skiba – int. od syna Marka;

WTOREK (20 czerwca): + Bronisław Skiba (2 roczn. śm.);

ŚRODA (21 czerwca): + Władysław Kwiatek, Jan Dynia (roczn. śm.), zm. z rodz. Dyniów, Kwiatków, + Leokadia Szot, Barbara Źrebiec;

CZWARTEK (22 czerwca): + Józef i Julia Buczyńscy;

PIĄTEK (23 czerwca): 800: dziękczynna za rok nauki w szkole i pracy pedagogicznej z prośbą o szczęśliwe wakacje dla dzieci i urlopy dla Pani Dyrektor, nauczycieli i pracowników;

1800 :+ Bogusław Wokurka – int. od Michała Bogusza;

SOBOTA (24 czerwca): + Jan Mroczka – int. syna Marka z rodz.;

NIEDZIELA (25 czerwca):

800: + Władysław Mroczka i zmarli z rodz.;

1100 : + Józef, Elżbieta i Wiktoria Leputa;

1400: nabożeństwo czerwcowe i msza św. za parafian.