OGŁOSZENIA PARAFIALNE, 12. Niedziela zwykła, 25 czerwca 2023 roku

2023-06-24 11:07:32

13. Niedziela zwykła

1.  Bardzo dziękuję za porządki w kościele i w obejściu i za ofiary. Za tydzień proszę o sprzątanie następujące osoby: Stanisława Warzecha, Bernadeta Haligowska, Renata Kogut, Anita Woźniak, Ewa Leśniak.

2.  Dzisiaj o 14.00 – nabożeństwo czerwcowe i msza św.

3.  Składka przedstawia się następująco: 1730 zł – na inwestycje i 450 zł na biedne kościoły. Serdeczne Bóg zapłać za te ostatnie większe ofiary i za każde wcześniej złożone.

4.  W połowie roku chciałbym się rozliczyć z parafianami z wydatków na inwestycje wykonane i sfinansowane w ciągu ostatnich miesięcy: Panu Maciejowi Dubielowi za wykonanie ostatniego odcinka ogrodzenia siatką na cmentarzu wypłaciłem; 2800 zł (materiały mieliśmy już po starych cenach zakupione na początku tej inwestycji i przechowane). Firmie Instalator z Jasła zapłaciłem za wymianę pieca gazowego po 25 latach działania poprzedniego: 16000 zł. Jasielskiemu Przedsiębiorstwu Budowy Dróg i Mostów za asfalt przy wjeździe na cmentarz i pod groby zapłaciłem: 3136 zł. Firmie Pana Damiana Biernackiego POL-DAM za wykonawstwo ostatniego frontalnego odcinka ogrodzenia cmentarza łącznie z bramą i furtką zapłaciłem: 17245 zł. Zaś w roku ubiegłym – przypomnę – frontalne ogrodzenie cmentarza nas kosztowało: 23 320 zł plus wcześniej zaliczka: 15000 zł, koszt barierki przy schodach i konstrukcje tablic: 4700 zł. I wydatek najnowszy: zapłata Panu Wojciechowi Ladzińskiemu z Nienaszowa za materiał i dokonanie drobnego remontu – korekty ołtarza polowego i jego zaplecza: 3000 zł. Tyle samo kosztowały nowe ławki z ofiarowanych desek przez Wspólnotę Leśną i sfinansowane przez rodziców dzieci pierwszokomunijnych i bierzmowanych z rodzicami, wykonane fachowo i starannie na profilach przez Pana Wojciecha Ladzińskiego. Mamy ostatnio ulepszoną drogę na Górę Grzywacką, z nawierzchnią wysypaną klińcem, z zabezpieczonymi pobrzeżami przed ulewnymi deszczami oraz z wykoszoną jedną i drugą stroną. Za to wszstko dziękuję: Panu Wójtowi, Panu Sołtysowi, Panu Grzegorzowi Ziomkowi oraz wytrwale pracującemu koparką Panu Wojciechowi Ladzińskiemu.

5.  We wtorek do nabożeństwa czerwcowego z litanią do Najśw. Serca Pana Jezusa – po mszy św. włączymy wypominki roczne za naszych zmarłych.

6.  W środę oprócz nabożeństwa czerwcowego o 18.30 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy. W tym dniu uczcimy św. Ireneusza, biskupa i męczennika.

7.  W czwartek wypada Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła, odpust w Nowym Żmigrodzie o godz. 11.00. U nas msze święte świąteczne o 8.00 i 18.00. Składka na działalność Stolicy Apostolskiej, tzw. Świętopietrze. Nabożeństwo czerwcowe o godz. 17.30.

8.  W tym tygodniu wypada pierwsza sobota miesiąca. W tym dniu u nas – od godz. 17.15 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu: medytacja z racji pierwszej soboty, różaniec wynagradzający i o 18.00 – msza święta.

9.  W pierwszą niedzielę wezmę udział w Ogólnopolskiej Pielgrzymce Nauczycieli i Wychowawców na Jasną Górę z z nauczycielami z naszego dekanatu Nowy Żmigród. Wyjazd o 5.00 rano, 2 lipca. W planie jeszcze: modlitwa i zwiedzanie sanktuarium MB Szkaplerznej i św. Rafała Kalinowskiego w Czernej k/ Krzeszowic.

W tę następną niedzielę – będzie składka na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Rzeszowie; adoracja Najświętszego Sakramentu, modlitwy za papieża, biskupów, kapłanów, diakonów i kleryków oraz o nowe, liczne i święte powołania do życia kapłańskiego i zakonnego.

10. Zachęcam do czytania prasy katolickiej.

11. Dzieciom i młodzieży, turystom i oazowiczom życzę spokojnych wakacji z Bogiem, udanego wypoczynku, dużo słońca i uśmiechu oraz zdrowia i pogody ducha.

12. Do znanego wszystkim nam o. Tomasza Podrazika proszę przez te kilka dni przychodzić do kancelarii. Tenże Misjonarz Afryki będzie mnie zastępował. Ja będę na wyjeździe w sanktuariach środkowej Polski odprawiał intencje mszalne za zmarłego Józefa Żarnowskiego.

PONIEDZIAŁEK (26 czerwca): w 30. roczn. zawarcia sakramentu małżeństwa Iwony i Władysława: dziękczynna, z prośbą o dalsze łaski, o błogosławieństwo Boże i o opiekę MB dla Jubilatów;

WTOREK (27 czerwca): + Helena i Józef Woźniak;

ŚRODA (28 czerwca): w 20. roczn. zawarcia sakramentu małżeństwa Anity i Krzysztofa: dziękczynna, z prośbą o dalsze łaski, o błogosławieństwo Boże i o opiekę MB dla Jubilatów;

CZWARTEK (29 czerwca): 800 : + Helena i Józef Woźniak;

1800 : + Paweł Źrebiec;