OGŁOSZENIA PARAFIALNE, 12 Niedziela zwykła, 19 czerwca 2022 roku

2022-06-18 17:31:43

12. Niedziela zwykła

1.  Bóg zapłać: mieszkańcom z wyznaczonych rejonów za przygotowanie trasy procesji Bożego Ciała i poszczególnych ołtarzy; strażakom za ich służbę porządkową, Liturgicznej Służbie Ołtarza, paniom i dziewczętom niosącym feretrony, Pani Katechetce-zakrystiance i organiście Bartoszowi za ich zaangażowanie. Dziękuję też wyznaczonym osobom za porządki w kościele, wokół świątyni i za ofiary. Bardzo dziękuję Panu Janowi Stosiowi za odnowienie i ulepszenie klęcznika. Za tydzień proszę, aby byli odpowiedzialni za sprzątanie: Henryk Ciomcia, Barbara Wokurka, Małgorzata Gryziec, Maria Sroka, Teresa Sroka, Lesław Doktor.

2.  Dzisiaj składka na inwestycje i na biedne kościoły. Procesja eucharystyczna wokół kościoła i nabożeństwo czerwcowe dziś o 14.00 i msza św. Jest to 19. dzień miesiąca, a więc nowenna do świętych Patronów naszej diecezji. W Rzeszowie odbędzie się zapowiadany Dzień Małżeństw i Rodzin, marsz ulicami miasta do Parku Papieskiego, adoracja i nabożeństwo uwielbienia w katedrze i piknik rodzinny.

3.  Trwa Oktawa Uroczystości Bożego Ciała. Zapraszam codziennie na mszę o 18.00 i procesję wokół kościoła, a co się z tym wiąże: dzieci do sypania kwiatów i dzwonienia, dzieci pierwszokomunijne i rocznicowe w strojach, Liturgiczną Służbę Ołtarza i panie oraz panów do niesienia feretronów, chorągwi i baldachimu oraz nagłośnienia.

4.  We wtorek wypada wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika. Do nabożeństwa czerwcowego z litanią do Najśw. Serca Pana Jezusa – po mszy św. włączymy wypominki roczne za naszych zmarłych.

5.  W środę u nas oprócz nabożeństwa czerwcowego i procesjiNowenna do MB Nieustającej Pomocy.

6.   W czwartek będzie przeniesiona z czwartku Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela i tradycyjnie w tym dniu zakończenie Oktawy Uroczystości Najświętszego Ciała i Najdroższej Krwi Chrystusa Pana. Po mszy św. – błogosławieństwo wianków i ziół, zaś po procesji: błogosławieństwo dzieci i cukierki. Msze św. będą o 8 i 18.00.

7.  W piątek – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msza św. o 8.00 będzie miała walor dziękczynienia wraz z uczniami naszej szkoły za rok szkolny i katechetyczny oraz prośby o szczęśliwe, bezpieczne wakacje. Razem z Panią Dyrektor zapraszamy wszystkich uczniów, rodziców, nauczycieli i wychowawców na tę uroczystą mszę św. a po jej zakończeniu będzie gala końca roku i wręczanie świadectw w drugim budynku szkolnym w Sali gimnastycznej. Wieczorem podczas mszy św. dokonamy aktu poświęcenia siebie Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Niepokalanemu Sercu Maryi. Ponowimy jednocześnie uznanie Jezusa Chrystusa Królem swego serca, każdego małżeństwa i rodziny oraz naszej Ojczyzny. Teksty będą po chórem na stoliku. Przypominam, że od 15 do 23 czerwca br. trwa nowenna w domach, w rodzinach. Centralne uroczystości z tym aktem związane odbędą się 24 czerwca w Chojnej – w nowym sanktuarium Najświętszego Serca Jezusa Chrystusa Króla, w diecezji szczecińsko-kamieńskiej.

8.  W sobotę – wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.

9.  Przypominam o możliwości pobożnego rozpoczęcia wakacji uczestnictwem w pielgrzymce dwudniowej do sanktuariów maryjnych Zamojszczyzny i Podlasia ze szczególnym uwzględnieniem Sokółki – sanktuarium Cudu eucharystycznego. Koszt: 320 zł. Są jeszcze miejsca. Wyjazd o godz. 4.00 w poniedziałek, 27 czerwca. Powrót w nocy z 28 na 29 czerwca.

10. Dziękuję też za udział w ubiegłą niedzielę w naszej drodze krzyżowej na Górę Grzywacką, za czytanie rozważań poszczególnych stacji, prowadzenie różańca i koronki, przewiezienie potrzebnych rzeczy i sprzętów. To zasługa wielu osób, stałych miejscowych i przyjezdnych wiernych, Pani Katechetki i Pana Janka, Pana Zdzisława i Pana Michała oraz Pana Mieczysława, którzy kosili na cmentarzu oraz opiekunów poszczególnych stacji. Teren był wykoszony i wyplewiony. Stacje prawie wszystkie już oczyszczone z gałęzi i ich postumenty odnowione. Bardzo dziękuję raz jeszcze rodzicom dzieci po Pierwszej Komunii św. i po Bierzmowaniu. Do zaangażowania w czasie naszego nabożeństwa zapraszam nauczycieli i wychowawców, uczniów zwłaszcza bierzmowanych i przygotowujących się do tego sakramentu. Muzycznie uświetnili nasze nabożeństwo i mszę św. na Górze Grzywackiej:  Pani Marta Radoń z Tarnowca i Maciej Marciniec ze scholi z Nowego Żmigrodu. Bardzo im dziękuję.

11.  Zachęcam do czytania czasopism religijnych.

PONIEDZIAŁEK (20 czerwca): w 3. roczn. Urodzin Samueli – dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą o dalsze i o opiekę MB;

WTOREK (21 czerwca): za zmarłe  rodzeństwo z rodziny Źrebców;

ŚRODA (22 czerwca): + Bronisław Skiba (1 roczn. śm.);

CZWARTEK (23 czerwca) 800: + Jan (14 roczn. śm.), Helena i zm. z rodziny; 1800: + Jan Socha i dusze w czyśćcu cierpiące;

PIĄTEK (24 czerwca):

8.00: w int. dzieci i całej społeczności szkolnej: dziękcz. za rok szkolny i błagalna o szczęśliwe wakacje;

18.00: + Jan Mroczka – ok. Imienin – int. od syna Marka;

SOBOTA (25 czerwca): + Maria, Wojciech Źrebiec i zm. z rodziny;

NIEDZIELA (26 czerwca):

800: za parafian;

1100 : + Władysław Bąk;

1400: + Jan Basista – int. od córki Anny z rodziną.