OGŁOSZENIA PARAFIALNE, 13. Niedziela zwykła, 2 lipca 2023 roku

2023-07-01 20:00:50

13. Niedziela zwykła

1. Serdecznie dziękuję za porządki w kościele i wokół świątyni oraz za złożone ofiary, a nowożeńcom – za kwiaty. Za tydzień proszę o sprzątanie i o wykoszenie następujące osoby: Zofia Piwowar, Lidia Warzecha, Mariola Ziomek, Klaudia Wokurka, Monika Leputa.

2. Dziś pierwsza niedziela miesiąca: składka na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Rzeszowie; adoracja z modlitwami za powołanych do kapłaństwa i życia zakonnego oraz o nowe, liczne i święte powołania do Służby Bożej w Kościele, zmiana tajemnic różańcowych.

3. Za tydzień w niedzielę o godz. 14.00 nasze comiesięczne nabożeństwo drogi krzyżowej na Górę Grzywacką i msza św. przy ołtarzu polowym u stóp Papieskiego Krzyża Milenijnego. Proszę Pana Jana Parylaka i Panią Katechetkę o przewiezienie sprzętów i paramentów liturgicznych, zaś strażaków do niesienia krzyża i nagłośnienia, do udziału nasze parafialne dzieci i młodzież, dzieci z oazy oraz wszystkich przeżywających wakacje i urlopy w Kątach, całe rodziny.

4. W poniedziałek – wypada święto św. Tomasza, Apostoła.

5. We wtorek – po mszy św. będą wypominki roczne za naszych zmarłych z Koronką do Bożego Miłosierdzia. Ten dzień, 4 lipca jest przeznaczony na zbiórkę zużytego sprzętu elektronicznego i elektrycznego (sprzętu RTV i AGD: np. pralki, telewizory, komputery) od godz. 14.00 na parkingu obok altany. Przychody z tej inicjatywy pozwolą na wsparcie polskich Misjonarzy, którzy prowadzą swoje misje w najbiedniejszych krajach świata: Zambii, Kamerunie, Keni oraz naszym rodakom, którzy pozostali na Ukrainie, Białorusi i Kazachstanie. Zapraszamy do włączenia się w to dzieło ukierunkowane na pomoc misjonarzowi pochodzącemu z naszej diecezji – ks. Edwardowi Ryfie w wybudowaniu studni. Ci, którzy nie przyniosą zużytego sprzętu, mogą ofiarować symboliczną cegiełkę, wpłacając na konto Zgromadzenia sióstr loretanek. Nr konta jest na ulotkach i na stronie internetowej www.pro-misjo.org.

6. W środę – po mszy św. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy. Serdecznie zapraszam do udziału oraz do pisania podziękowań i próśb do Maryi.

7. W pierwszy czwartek – wypada wspomnienie św. Marii Teresy Ledóchowskiej; po mszy św. będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwy za Kościół, papieża, biskupów, kapłanów i diakonów oraz kleryków naszego seminarium i o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

8. W pierwszy piątek – odwiedzę chorych w domach od godz. 9.00. Adoracja i spowiedź w kościele – od godz. 17.00 i modlitwy z racji pierwszego piątku miesiąca. Msza św. o 18.00

9. W sobotę – wypada wspomnienie św. Jana z Dukli. Z tej okazji Uroczystości Odpustowe w Dukli w sanktuarium Patrona Polski i Rusi oraz w Pielgrzymce – odpust o godz. 11.00.

10. W następną niedzielę, 9 lipca, od godz. 13.00, przy dawnej cerkwi w Świątkowej Wielkiej odbędzie się XX Krempniańska Parada Historyczna. Parafia w Desznicy i Fundacja im. Kazimierza Pułaskiego z organizatorami serdecznie zapraszają wszystkich chętnych do udziału w tym wydarzeniu artystycznym, z którego dochód przeznaczony jest na prace konserwatorskie przy XVII-wiecznym ikonostasie i innych ikonach w zabytkowej cerkwi w Świątkowej Małej.

11. Zachęcam do czytania prasy katolickiej.

12. Oazie dziękuję za oprawę liturgiczną mszy świętej (sumy). Ks. moderatorowi Łukaszowi Nowosielskiemu, wyrażam wdzięczność za zastępstwo przez niektóre dni wakacji. W razie potrzeby do kancelarii po mszy św. proszę zgłaszać się do niego.

13. Dzieci niech podejdą do błogosławieństwa po zakończeniu.

14. Wszystkim gościom w agroturystyce, oazie z księżmi moderatorami, diakonem i animatorami, mieszkańcom oraz dzieciom i młodzieży życzę jak najlepszego wypoczynku urlopowego, miłych wrażeń, dużo słońca, uśmiechu na wakacjach.

PONIEDZIAŁEK (3 lipca):  + Wiktor, Joanna, Michał Jarmołuk;

WTOREK (4 lipca): + Jan Żarnowski – int. od siostry Barbary;

ŚRODA (5 lipca): + Benedykt Kornel;

CZWARTEK (6 lipca): + Balbina, Władysław, Józef Opałka;

PIĄTEK (7 lipca): + Maria, Katarzyna, Stanisław, Karol, Franciszek Żarnowscy;

SOBOTA (8 lipca): + Józef Skiba – int. od córki Bożeny z mężem;

NIEDZIELA (9 lipca):

800: + Julia i Józef Mroczka;

1100 : + Zofia i Józef Nagi; Aleksander Gryziec (rocznica śm.);

1400  na Górze Grzywackiej: za parafian.