OGŁOSZENIA PARAFIALNE, 13. Niedziela zwykła, 26 czerwca 2022 roku

2022-06-25 10:07:42

13. Niedziela zwykła

1.  Bardzo dziękuję za porządki w kościele i za ofiary z tego tytułu. Za tydzień proszę o sprzątanie następujące osoby: Natalia Otrębska, Marta Buczek, Alicja Parylak, Jadwiga Parylak, Ewelina Parylak.

2.  Dzisiaj o 14.00 – nabożeństwo czerwcowe i msza św. A jutro wyruszmy z pielgrzymką na Zamojszczyznę i Podlasie o godz. 4 rano.

3.  Składka przedstawia się następująco: 1830 zł – na inwestycje i 420 zł na biedne kościoły. Serdeczne Bóg zapłać.

4.  W ramach pomocy humanitarnej Ukrainie Caritas naszej diecezji prosi o napełnienie koszy na produkty o dłuższej przydatności, wystawionych przy wejściu do świątyni.

5.  We wtorek do nabożeństwa czerwcowego z litanią do Najśw. Serca Pana Jezusa – po mszy św. włączymy wypominki roczne za naszych zmarłych. W tym dniu uczcimy św. Ireneusza, biskupa i męczennika.

6.  W środę wypada Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła, odpust w Nowym Żmigrodzie. U nas msze święte świąteczne o 8 i 18. Wieczorem oprócz nabożeństwa czerwcowego o 18.30 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

7.  W tym tygodniu wypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

8.  W pierwszy piątek – odwiedziny chorych od godz. 9.00. W kościele od godz. 17.00 – wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi; o 17.30 nabożeństwo z racji pierwszego piątku i msza św. o 18.00.

9.  W pierwszą sobotę wezmę udział w Ogólnopolskiej Pielgrzymce Nauczycieli i Wychowawców na Jasną Górę z z nauczycielami z naszego dekanatu Nowy Żmigród.

10. W tym dniu u nas – od godz. 17.15 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu: medytacja z racji pierwszej soboty, różaniec wynagradzający i o 18.00 – msza święta.

11. W następną niedzielę – będzie składka na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Rzeszowie; adoracja Najświętszego Sakramentu, modlitwy za papieża, biskupów, kapłanów, diakonów i kleryków oraz o nowe, liczne i święte powołania do życia kapłańskiego i zakonnego.

12. Zachęcam do czytania prasy katolickiej.

13. Wszystkim życzę regeneracji sił i owocnego przeżywania czasu urlopu a dzieciom zasłużonych wakacji, zaś gościom wakacyjnym - miłego wypoczynku wśród gór.

PONIEDZIAŁEK (27 czerwca): Władysław Bąk, Waleria i Jan Sypień;

WTOREK (28 czerwca): o błogosławieństwo Boże w rodzinie;

ŚRODA (29 czerwca) 800 : + Paweł Źrebiec;

1800 : + Jan Basista – int. od córki Marty z rodziną;

CZWARTEK (30 czerwca): + Bogusław Wokurka (1 roczn. śm);

PIĄTEK (1 lipca): + Jan Socha; Katarzyna, Feliks i dusze w czyśćcu cierpiące; w Lublinie: + Edward Leputa – odpr. o. Tomasz Podrazik;

SOBOTA (20 czerwca): + Elżbieta Wielgosz – z ok. Imienin; w Lublinie: dziękczynna za 89 lat życia Zofii, z prośbą o dalsze łaski i o opiekę MB – odpr. o. Tomasz Podrazik;

NIEDZIELA (21 czerwca):

800: + Jan Basista – int. od mamy Katarzyny;