OGŁOSZENIA PARAFIALNE, 14. Niedziela zwykła, 3 lipca 2022 roku

2022-07-03 07:13:55

14. Niedziela zwykła

1.  Dziękuję za sprzątanie kościoła i otoczenia oraz za złożone ofiary. Za tydzień proszę o sprzątanie następujące osoby: Patrycja Słabniak, Barbara Kopa, Stanisław Kopa, Elżbieta Fokszańska, Wioleta Rucińska.

2.  Zmarł ś.p. Grzegorz Źrebiec. Dzisiaj o 14.00 – wyprowadzenie zwłok komendanta straży z kaplicy i o 14.30 – msza św. pogrzebowa. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie!

3.  Składka dzisiejsza z racji pierwszej niedzieli miesiąca jest na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Rzeszowie.

4.  Dziś po mszach świętych o 8 i 11 – zmiana tajemnic różańcowych dla członków Żywego Różańca i modlitwy za papieża, biskupów, kapłanów, diakonów i kleryków oraz o nowe, liczne i święte powołania do życia kapłańskiego i zakonnego. Dziś też Odpust o 14.00 w Hucie Polańskiej.

5.  W ramach pomocy humanitarnej Ukrainie Caritas naszej diecezji prosi o napełnienie kosza na produkty o dłuższej przydatności, wystawionego przy wejściu do świątyni.

6.  We wtorek – po mszy św. będą wypominki roczne za naszych zmarłych.

7.  W środę wypada wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy. Po mszy św. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

8.  W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek miesiąca. Po mszy św. z tej racji: modlitwy za papieża, biskupów, kapłanów, diakonów i kleryków oraz o nowe, liczne i święte powołania do życia kapłańskiego i zakonnego.

9.  W piątek – wypada wspomnienie św. Jana z Dukli, kapłana.

10. Bóg zapłać tym parafianom, którzy dzielnie pielgrzymowali do sanktuariów Zamojszczyzny i Podlasia oraz nauczycielom za ich pielgrzymkę w pierwszą sobotę miesiąca na Jasną Górę z naszego dekanatu Nowy Żmigród. W ten sposób podziękowaliśmy Maryi za cały rok pracy pedagogicznej.

11. Za tydzień proszę Pana Janka i Panią Katechetkę o przewiezienie sprzętów i paramentów liturgicznych na Górę Grzywacką, zaś opiekunów poszczególnych stacji o wyplewienie i wykoszenie, gdyż będziemy realizowali nasze comiesięczne nabożeństwo drogi krzyżowej o godz. 14.00. Strażaków proszę o zaangażowanie, dzieci i młodzież przeżywających wakacje oraz wszystkich parafian, całe rodziny.

12. Zachęcam do czytania prasy katolickiej.

13. Oazie dziękuję za oprawę liturgiczną mszy świętej sumy dzisiaj i za tydzień. Ks. moderatorowi oazy Łukaszowi Nowosielskiemu wyrażam wdzięczność za zastępstwo przez trzy dni ostatnio. Po jej zakończeniu niech dzieci podejdą do błogosławieństwa.

PONIEDZIAŁEK (4 lipca): + Tadeusz Otrębski (5 roczn. śm.) – int. od żony z rodziną;

WTOREK (5 lipca): + Jan Basista – int. od siostry Marii;

ŚRODA (6 lipca): + Bronisław Skiba – int. od syna Ryszarda z żoną;

CZWARTEK (7 lipca): + Bronisław Skiba – int. od syna Bogumiła z rodziną;

PIĄTEK (8 lipca): + Bronisław Skiba – int. od córki Doroty z rodziną;

SOBOTA (9 lipca): + Benedykt Kornel;

NIEDZIELA (10 lipca):

800: za parafian;

1100 : Maria i Edward Źrebiec;

1400 na Górze Grzywackiej: w 25. roczn. ślubu Elżbiety i Stanisława – dziękczynna za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze i o opiekę MB.

Zastępstwo będzie realizował i odpr. w tym tyg. o. Tomasz Podrazik. Wszystkie sprawy trzeba do niego kierować do kancelarii po mszy św.

Ja będę odpr. na urlopie od poniedziałku do piątku za + Feliksa Kopę.