OGŁOSZENIA PARAFIALNE, 14. Niedziela zwykła, 9 lipca 2023 roku

2023-07-08 09:32:53

14. Niedziela zwykła

1. Bardzo dziękuję za porządki w kościoła i wokół świątyni, za wykoszenie i wyplewienie rabaty kwiatowej oraz za złożone ofiary. Panu Władziowi Gondkowi dzięki składam za wykoszenie trawiastej części cmentarza. Dzięki temu może ruszyć zaplanowana przeze mnie wraz z Radą Parafialną budowa alejki. Bardzo serdecznie dziękuję też Panom: Andrzejowi i Kamilowi Stosiom za ułożenie zafundowanych płytek - jumbów na cmantarzu wzdłuż ogrodzenia frontalnego wewnątrzZa tydzień proszę o sprzątanie i wykonanie oprysku wokół kościoła następujące osoby: Maria Mania, Zofia Kazecka, Anna Piątek, Teresa Piwowar, Helena Kazecka.

2. Dziś o godz. 14.00 nasze comiesięczne nabożeństwo drogi krzyżowej na Górę Grzywacką i msza św. przy ołtarzu polowym u stóp Papieskiego Krzyża Milenijnego. Proszę Pana Janka Parylaka i Panią Katechetkę o przewiezienie sprzętów i paramentów liturgicznych, zaś strażaków dzieci i młodzież przeżywających wakacje oraz wszystkich parafian, całe rodziny, o zaangażowanie. Dzisiejszą Drogę Krzyżową poprowadzi z oazy ks. diakon Łukasz Cyrnek, który jest też kaznodzieją dzisiejszym.

3. We wtorek – wypada święto św. Benedykta, Opata, Patrona Europy. Po mszy św. będą naszym zwyczajem wypominki roczne za zmarłych.

4. W środę – wypada wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika. Po mszy św.Nowenna do MB Nieustającej Pomocy. Serdecznie zapraszam.

5. W czwartek – wypada wspomnienie świętych pustelników: św. Andrzeja Świerada i Benedykta. Będzie to dzień fatimski – 13. miesiąca jako dzień modlitw za papieża, Kościół i Ojczyznę.

6. W sobotę wypada wspomnienie św. Bonawentury, biskupa i Doktora Kościoła.

7. Za tydzień będzie składka inwestycyjna. Proszę o hojne ofiary. Trzeba nam będzie finansować alejkę na cmentarzu.

8. Zachęcam do czytania prasy katolickiej.

9. Oazie dziękuję za oprawę liturgiczną mszy świętej (sumy). Ks. Grzegorzowi i Ks. moderatorowi Łukaszowi Nowosielskiemu, wyrażam wdzięczność za zastępstwo w niektóre dni wakacji. Teraz będzie czuwał przez trzy dni do środy. W razie potrzeby do kancelarii po mszy św. proszę zgłaszać się do niego.

10. W pielgrzymce nauczycieli i wychowawców na Jasną Górę i do Czernej do sanktuarium MB Szkaplerznej w niedzielę, 2 lipca z naszego dekanatu Nowy Żmigród wzięło udział 57 osób, w tym nasi nauczyciele z Kątów. Bóg zapłać za udział i aktywność. Dziękuję też katechetce z Nowego Żmigrodu za pomoc w zorganizowaniu, zwerbowaniu całego autokaru pielgrzymów.

11. Dzieci niech podejdą do błogosławieństwa po zakończeniu.

12. Wszystkim gościom w agroturystyce, mieszkańcom oraz dzieciom i młodzieży życzę słońca, uśmiechu na wakacjach i wyjazdach oraz jak najlepszego wypoczynku urlopowego.

PONIEDZIAŁEK (10 lipca):  + Józef Skiba – int. od siostry Anny z mężem i rodziną;

WTOREK (11 lipca): + Józef Skiba – int. od żony i syna;

ŚRODA (12 lipca): + Grzegorz Źrebiec – int. od taty;

CZWARTEK (13 lipca): + Grzegorz Źrebiec – int. od brata Lesława z rodziną;

PIĄTEK (14 lipca): + Tadeusz Otrębski (6 roczn. śm.);

SOBOTA (15 lipca): + Zofia Olszyna (1 roczn. śm.) i Czesław Olszyna;

NIEDZIELA (16 lipca):

800: + Helena Grzywacz (3 roczn. śm.);

1100 : za parafian.

Ja będę odpr. na urlopie: w poniedziałek za + Władysława Srokę w 30 dniu po śmierci (int. od Ryszarda i Diany Kutrzebów);

we wtorek: za + Józefa Żarnowskiego (int. od Nowaków, Wojdyłów i Dzików); w środę za + Józefa Żarnowskiego (int. od Nowaków, Ciułów i Gwiżdżów).