OGŁOSZENIA PARAFIALNE, 15. niedziela zwykła, 10 lipca 2022 roku

2022-07-09 21:29:44

15. Niedziela zwykła

1. Bardzo dziękuję za porządki w kościoła i wokół świątyni oraz za złożone ofiary. Za tydzień proszę o sprzątanie następujące osoby: Irena Mroczka, Alfreda Krężel, Agata Nagi, Zofia Źrebiec, Elżbieta Źrebiec.

2. Dziś o godz. 14.00 nasze comiesięczne nabożeństwo drogi krzyżowej na Górę Grzywacką i msza św. przy ołtarzu polowym u stóp Papieskiego Krzyża Milenijnego. Proszę Pana Janka i Panią Katechetkę o przewiezienie sprzętów i paramentów liturgicznych, zaś strażaków dzieci i młodzież przeżywających wakacje oraz wszystkich parafian, całe rodziny, o zaangażowanie.

3. W ramach pomocy humanitarnej Ukrainie Caritas naszej diecezji prosi o napełnianie kosza na produkty o dłuższej przydatności, wystawionego przy wejściu do świątyni.

4. W poniedziałek – wypada wspomnienie św. Benedykta, Opata, Patrona Europy.

5. We wtorek – wypada wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika; po mszy św. będą wypominki roczne za naszych zmarłych; Koronka do Bożego Miłosierdzia.

6. W środę – wypada wspomnienie świętych pustelników: św. Andrzeja Świerada i Benedykta. Po mszy św. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy. Serdecznie zapraszam.

7. W piątek – wypada wspomnienie św. Bonawentury, biskupa i Doktora Kościoła. Po mszy św. będzie nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego i modlitwy za przyczyną św. s. Faustyny, adoracja jej relikwii, z racji trzeciego piątku miesiąca.

8.  W sobotę – wypada wspomnienie NMP z Góry Karmel (Szkaplerznej).

9.  Za tydzień będzie składka inwestycyjna.

10.  Zachęcam do czytania prasy katolickiej.

11.  Oazie dziękuję za oprawę liturgiczną mszy świętej (sumy). Ks.moderatorowi Łukaszowi Nowosielskiemu, wyrażam wdzięczność za zastępstwo na początku wakacji przez trzy dni i od jutra do środy. W razie potrzeby do kancelarii po mszy św. proszę zgłaszać się do niego.

12.  Dzieci niech podejdą do błogosławieństwa po zakończeniu.

13. Wszystkim gościom w agroturystyce, mieszkańcom oraz dzieciom i młodzieży życzę słońca, uśmiechu na wakacjach i wyjazdach oraz jak najlepszego wypoczynku urlopowego.

PONIEDZIAŁEK (11 lipca):  + Bronisław Skiba – int. od syna Mariusza z rodziną;

WTOREK (12 lipca): + Bogusław Wokurka – int. od żony Anny;

ŚRODA (13 lipca): + Elżbieta i Władysław Wielgosz;

CZWARTEK (14 lipca): + Bogusław Wokurka – int. od mamy;

PIĄTEK (15 lipca): + Jan Mroczka;

SOBOTA (16 lipca): + Helena Grzywacz (2 roczn. śm.) – int. od rodziny z domu;

NIEDZIELA (17 lipca):

800: + Elżbieta i Władysław Wielgosz;

1100 : za parafian.

W poniedziałek, wtorek i środę odpr. na urlopie za + Feliksa Kopę.