OGŁOSZENIA PARAFIALNE, 15. Niedziela zwykła, 16 lipca 2023 roku

2023-07-15 11:50:29

15. Niedziela zwykła

1. Ogromnie dziękuję za porządki w kościele i wokół świątyni oraz za złożone ofiary. Za tydzień proszę o sprzątanie następujące osoby: Klaudia Gondek, Aleksandra Forystek, Dorota Piwowar, Robert Piwowar, Agata Grzywacz. Proszę też o wykoszenie wokół kościoła, plebanii i parkingu.

2.  Bóg zapłać za zaangażowanie w nabożeństwo drogi krzyżowej na Górę Grzywacką i msze św. przy ołtarzu polowym u stóp Papieskiego Krzyża Milenijnego. Czynię to na ręce Pana Janka i Pani Katechetki, organisty, ks. diakona Łukasza i Pani Marty oraz wszystkich aktywnych uczestników. Zabrakło strażaków!

3.  Dziś trzecia niedziela miesiąca – składka inwestycyjna. Alejka na cmentarzu powyżej grobów jest wykonana.

4.  We wtorek – po mszy św. będą wypominki roczne za naszych zmarłych; Koronka do Bożego Miłosierdzia.

5.  W środę – po mszy św. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy oraz Nowenna do świętych Patronów naszej diecezji, gdyż będzie to 19. dzień miesiąca. Serdecznie zapraszam.

6.  W piątek – po mszy świętej będzie Koronka do Bożego Miłosierdzia i modlitwy za przyczyną św. s. Faustyny oraz adoracja jej relikwii z racji trzeciego piątku miesiąca.

7.  W sobotę – wypada święto św. Marii Magdaleny. Po mszy św. będzie nabożeństwo i modlitwy za przyczyną św. Jana Pawła II, adoracja jego relikwii, z racji 22. dnia miesiąca.

8.  Za tydzień, w niedzielę, po obydwu mszach świętych dokonam błogosławieństwa wszelkich pojazdów z racji wspomnienia św. Krzysztofa – Patrona kierowców i akcji MIVA. Otrzymaliśmy informację od przewodniczącego Komisji Episkopatu Polski ds. misji, iż w ubiegłym roku MIVA Polska dzięki datkom od kierujących pojazdami, zrealizowała 137 projektów na zakup pojazdów misyjnych na zasadzie przekazanej kwoty 4,5 miliona zł. Jest to wyraz wdzięczności Bogu i ludziom za otwarte serca, za dar modlitwy i przysłowiowy grosz za każdy szczęśliwie przekazany km. To dzieło motywowane ewangeliczną miłością i solidarnością oraz modlitwą sprawia, że posługa naszych misjonarzy z Polski będzie owocna za granicą. Na ten cel będzie zbiórka do puszek przy okazji błogosławieństwa samochodów. W tym dniu zapraszam na dodatkową uroczystą mszę św. o godz. 14.00 wszystkie osoby starsze z naszej parafii i gminy. Okazje ku te mu stanowi III. Światowy Dzień Babć, Dziadków i wszystkich Seniorów obchodzony u nas z terenu całej gminy.

9.  Zachęcam do czytania prasy katolickiej.

10. Oazie młodzieży z drugiego turnusu dziękuję za oprawę liturgiczną mszy świętej (sumy). Ks. moderatorowi Łukaszowi Ziemniakowi, wyrażam wdzięczność za zastępstwo przez kolejne trzy dni wakacji: od jutra do środy. W razie potrzeby do kancelarii po mszy św. proszę zgłaszać się do niego. Ks. Grzegorzowi dziękuję za kazania dzisiejsze.

11. Dzieci niech podejdą do błogosławieństwa po zakończeniu.

12. Wszystkim mieszkańcom życzę dobrej niedzieli i nowego tygodnia; zaś gościom w agroturystyce oraz dzieciom i młodzieży zwłaszcza z oazy życzę: dużo słońca, uśmiechu na wakacjach oraz jak najlepszego wypoczynku w Kątach.

13. Z naszej wspólnoty parafialnej Bóg odwołał do wieczności + Stanisława Piwowara, którego pogrzeb dziś o godz. 15.00.Módlmy się w jego intencji: Dobry Jezu, a nasz Panie…

PONIEDZIAŁEK (17 lipca): + Grzegorz Źrebiec – int. od matki chrzestnej z rodziną Kuczałów;

WTOREK (18 lipca): + Grzegorz Źrebiec – int. od brata Piotra z rodziną;

ŚRODA (19 lipca): w 20. rocznicę ślubu Magdaleny i Marcina – dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą o dalsze i o opiekę MB w dalszym życiu małżeńskim dla Porcelanowych Jubilatów;

CZWARTEK (20 lipca): + Elżbieta i Władysław Wielgosz;

PIĄTEK (21 lipca): + Grzegorz Źrebiec – int. od kolegów z OSP;

SOBOTA (22 lipca): + Józef i Helena Woźniak;

NIEDZIELA (23 lipca):

800: za parafian;

1100 : + Ludwika i Franciszek Homlak.

Ja będę odpr. na urlopie poza parafią:

Jutro, tj. w poniedziałek: + Józef Żarnowski – int. od Dzików i Duszów; zaś we wtorek: + Stanisław Mroczka – w kolejną rocznicę śmierci; i w środę: + Józef Żarnowski – int. od Jana Miśkowicza z rodziną.