OGŁOSZENIA PARAFIALNE, 16. Niedziela zwykła, 21 lipca 2024 roku

2024-07-20 15:12:39

16. Niedziela zwykła

1. Dziękuję za porządki w kościele i wokół świątyni, za wykoszenie i za ofiary. Następne osoby z kolejki to: Piotr, Zofia Bilska, Mieczysława Kwiatek, Edyta Kwiatek, Halina Oczkowicz.

2. Dziś składkę inwestycyjna. Bóg zapłać za wkład pracy, przygotowań, przewiezienie rzeczy i wspólne przeżywanie drogi krzyżowej oraz Mszy św. na Górze Grzywackiej.

3. Dziś będzie dodatkowa msza św. o 14.00 w int. seniorów: dziadków i babć z terenu naszej gminy z udziałem Pana Wójta, Pana Starosty, Pana Sołtysa i Pani Dyrektor.

4. Za tydzień w niedzielę po mszach świętych – błogosławieństwo pojazdów mechanicznych i realizacja do puszek inicjatywy MIVA Polska – jeden grosz za jeden kilometr na drodze – jako pomoc finansowa na rzecz misjonarzy.

5. Jutro wypada święto św. Marii Magdaleny. Odpust w Samoklęskach – suma o godz. 11.00.

6. We wtorek  wypada święto św. Brygidy, zakonnicy, Patronki Europy; po mszy św. będą wypominki roczne za naszych zmarłych z Koronką do Bożego Miłosierdzia.

7. W środę – wspomnienie wspomnienie św. Kingi, dziewicy, po mszy św. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy. Serdecznie zapraszam.

8. W czwartek – wypada święto św. Jakuba Starszego Apostoła i wspomnienie św. Krzysztofa.

9. W piątek wypada wspomnienie św. Joachima i Anny – Rodziców NMP – dzień wdzięczności i szacunku dla osób starszych.

10. Zachęcam do czytania prasy katolickiej, a niej artykuły na temat oazy i Jubileuszu 70-lecia Ruchu Światło-Życie. Mówiąc o tym, dziękuję Oazie młodzieży drugiego turnusu za oprawę liturgiczną mszy świętej (sumy). Czynię to na ręce Księży moderatorów: ks. Michała Liputa i ks. Jerzego Przybyło oraz Ks. Diakona Andrzeja Fereta i kleryka Józefa Kiernickiego. Dziękuję księżom za zastępstwo przez 3 dni. gościom w agroturystyce oraz dzieciom i młodzieży zwłaszcza przebywającej na drugim turnusie OND I st. życzę dużo słońca, uśmiechu oraz jak najlepszego wypoczynku w Kątach.

11. Wszystkim mieszkańcom życzę dobrej niedzieli i nowego tygodnia.

12. Dzieci niech podejdą do błogosławieństwa po zakończeniu.

13. Trwają zapisy do udziału w 47. Rzeszowskiej Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę, która odbędzie się w dniach 4-13 sierpnia pod hasłem Z Maryją w Kościele. Istnieje możliwość pielgrzymowania w formie tradycyjnej (10 dni w drodze) lub sztafetowej (1 wybrany dzień). Zapisy przez formularz internetowy, który znajduje się na stronie internetowej www.pielgrzymka.rzeszow.pl  Rozpoczęcie pielgrzymki będzie przy kościele farnym w Rzeszowie 4 sierpnia o godz. 6.30.

14. W przyszłą niedzielę w Dębowcu w bazylice i sali Domu Rekolekcyjnego odbędzie się drugie spotkanie zawiązujące wspólnotę Wojowników Maryi. Początek o godz. 18.00. Szczegóły są na plakacie.

PONIEDZIAŁEK (24 lipca):  + Helena Otrębska (10 roczn. śm.);

WTOREK (25 lipca): ks. Józef, ks. Jan, ks. Władysław, Stanisław, Andrzej, Anna i Stanisław;

ŚRODA (26 lipca): w int. Natalii i Arkadiusza w 3 roczn. ślubu, dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą o dalsze i o opiekę MB;

CZWARTEK (27 lipca): w int. Ks. Proboszcza – z ok. Imienin – dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą o dalsze i o opiekę MB i św. Krzysztofa  na niwie kapłańskiego życia – int. od Margaretki;

PIĄTEK (28 lipca): + Józef i Julia Mroczka;

SOBOTA (29 lipca): + Józef i Helena Woźniak;

NIEDZIELA (30 lipca):

800: za parafian;

1100 : o zdrowie, siły, potrzebne łaski i opiekę MB oraz św. Anny dla mamy – z okazji Imienin.