OGŁOSZENIA PARAFIALNE, 16. Niedziela zwykła, 23 lipca 2023 roku

2023-07-22 21:09:07

16. Niedziela zwykła

1.  Dziękuję za porządki w kościele i wokół świątyni tym, którzy byli i którzy złożyli ofiary. Część osób nie przyszło i nie poprosiło kogoś za siebie. Powinni przyjść za tydzień i wypełnić piąte przykazanie kościelne, które brzmi: Troszczyć się o potrzeby wspólnoty Kościoła. Następne osoby to: Zofia Źrebiec, Stanisława Kornel, Barbara Żarnowska, Zofia Lepucka, Wioleta Źrebiec. Proszę jedną z tych osób o wykoszenie boków brzegiem parkingu oraz za plebania.

2.  Bóg zapłać za składkę inwestycyjną: 2321 zł i za piękne odnowienie przez rodziców tegorocznych bierzmowanych tablicy upamiętniającej fundatorów ołtarza polowego i Krzyża Milenijnego na Górze Grzywackiej.

3.  Dziś po mszach świętych – błogosławieństwo pojazdów mechanicznych i realizacja do puszek inicjatywy MIVA Polska – jeden grosz za jeden kilometr na drodze – jako pomoc finansowa na rzecz misjonarzy. Oprócz tego będzie dodatkowa msza św. o 14.00 w int. seniorów: dziadków i babć.

4.  Jutro wypada wspomnienie św. Kingi, dziewicy.

5.  We wtorek – wypada święto św. Jakuba Starszego Apostoła i wspomnienie św. Krzysztofa. A we wtorek po mszy św. będą wypominki roczne za naszych zmarłych; Koronka do Bożego Miłosierdzia.

6.  W środę – wspomnienie św. Joachima i Anny – Rodziców NMP – dzień wdzięczności i szacunku dla osób starszych, po mszy św. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy. Serdecznie zapraszam.

7.  W sobotę – wypada wspomnienie św. Marty, Marii i Łazarza.

8.  Zachęcam do czytania prasy katolickiej.

9.  Oazie młodzieży drugiego turnusu dziękuję za oprawę liturgiczną mszy świętej (sumy). Czynię to na ręce Księży moderatorów Łukasza i Marcina oraz Księdza Diakona, któremu dziękuję za kazania i błogosławieństwo pojazdów.

10. Dzieci niech podejdą do błogosławieństwa po zakończeniu.

11. Wszystkim mieszkańcom życzę dobrej niedzieli i nowego tygodnia; zaś gościom w agroturystyce oraz dzieciom i młodzieży zwłaszcza przebywającej na drugim turnusie OND I st. życzę dużo słońca, uśmiechu oraz jak najlepszego wypoczynku w Kątach.

12. Zapowiedzi przedślubne są wywieszone w gablotce.

PONIEDZIAŁEK (24 lipca):  + Helena Otrębska (9 roczn. śm.);

WTOREK (25 lipca): w int. Ks. Proboszcza – z ok. Imienin – dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą o dalsze i o opiekę MB i św. Krzysztofa  na niwie kapłańskiego życia;

ŚRODA (26 lipca): o zdrowie, siły, potrzebne łaski i opiekę MB oraz św. Anny dla mamy z okazji Imienin;

CZWARTEK (27 lipca): + Władysław Bąk, Maria, Józef, Jan i Waleria Sypień;

PIĄTEK (28 lipca): + Stanisław Ciekielski;

SOBOTA (29 lipca): + Jan, Helena, Julian Socha i dusze w czyśću;

NIEDZIELA (30 lipca):

800: za parafian;

1100 : w int. Gabrieli i Marcina w 1 roczn. ślubu, dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą o dalsze i o opiekę MB.