OGLOSZENIA PARAFIALNE, 17. Niedziela zwykła, 24 lipca 2022 roku

2022-07-23 13:04:58

17. Niedziela zwykła

1. Ogromnie dziękuję za porządki w kościele i wokół świątyni, jak koszenie i plewienie oraz za złożone ofiary. Za tydzień proszę o sprzątanie następujące osoby: Marzena Wielgosz, Jolanta Źrebiec, Jerzy Źrebiec, Maria Źrebiec, Marta Roman. Proszę jedną z tych osób o wykoszenie boków przy ogrodzeniu i drzewkach oraz za plebania i brzegiem parkingu.

2. Bóg zapłać za składkę inwestycyjną: 2330 zł, którą przeznaczamy na tabliczki z nazwami i krótkimi rozważaniami poszczególnych stacji drogi krzyżowej odnowionej przez rodziców dzieci pierwszokomunijnych i bierzmowanych.

3.  Dziś po mszach świętych – błogosławieństwo pojazdów mechanicznych i realizacja do puszek inicjatywy MIVA Polska – jeden grosz za jeden kilometr na drodze – jako pomoc finansowa na rzecz misjonarzy.

4.  Jutro wypada święto św. Jakuba Starszego Apostoła i wspomnienie św. Krzysztofa.

5.  We wtorek – wypada wspomnienie św. Joachima i Anny – Rodziców NMP – dzień wdzięczności i szacunku dla osób starszych. Z tej racji za tydzień w niedzielę będzie dodatkowa msza św. o 14.00 w int. seniorów: dziadków i babć. A we wtorek po mszy św. będą wypominki roczne za naszych zmarłych; Koronka do Bożego Miłosierdzia.

6.  W środę – po mszy św. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy. Serdecznie zapraszam.

7.  W piątek – wypada wspomnienie św. Marty, Marii i Łazarza.

8.  W sobotę – wypada święto św. Brygidy, Patronki Europy.

9.   Zachęcam do czytania prasy katolickiej.

10. Oazie młodzieży drugiego turnusu dziękuję za oprawę liturgiczną mszy świętej (sumy). Czynię to na ręce Księży moderatorów Mateusza Juszczyka i Mateusza Wielgosza.

11.  Dzieci niech podejdą do błogosławieństwa po zakończeniu.

12. Wszystkim mieszkańcom życzę dobrej niedzieli i nowego tygodnia; zaś gościom w agroturystyce oraz dzieciom i młodzieży zwłaszcza przebywającej na drugim turnusie OND I st. życzę dużo słońca, uśmiechu oraz jak najlepszego wypoczynku w Kątach.

PONIEDZIAŁEK (25 lipca):  w 1. roczn. ślubu Angeliki i Przemysława – dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą o dalsze i o opiekę MB;

WTOREK (26 lipca): + Anna Szczerba – z ok. Imienin;

ŚRODA (27 lipca): + Bogusław Wokurka – int. od teściów;

CZWARTEK (28 lipca): + Bogusław Wokurka – int. od teściów;

PIĄTEK (29 lipca): + Miłosz Źrebiec – int. od rodziców i siostry Kamilki;

SOBOTA (30 lipca): + Bogusław Wokurka – int. od rodziny Wielgoszów z Mszany;

NIEDZIELA (31 lipca):

800: za parafian;

1100 : + Bogusław Wokurka – int. od rodziny Twardzików.

1400 : w int. seniorów – o zdrowie, siły, potrzebne łaski i opiekę MB (z okazji 2. Światowego Dnia Seniorów - Babć i Dziadków - z inicjatywy papieża Franciszka)