OGŁOSZENIA PARAFIALNE, 18. Niedziela zwykła, 31 lipca 2022 roku

2022-07-30 17:19:31

18. Niedziela zwykła

1. Bardzo dziękuję za porządki w kościele i wykoszenie wokół świątyni oraz za złożone ofiary. Za tydzień proszę o sprzątanie następujące osoby: Irena Basista, Magdalena Basista, Małgorzata Skiba, Stanisława Skiba, Klaudia Wokurka.

2. Jutro wypada wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego.

3. We wtorek – wypada wspomnienie NMP Anielskiej – możliwość zyskania franciszkańskiego odpustu zupełnego Porcjunkuli po warunkami: 1/ pobożne nawiedzenie bazyliki, sanktuarium lub kościoła parafialnego i odmówienie modlitw Ojcze nasz…, Wierzę…; 2/ sakrament pokuty (może być przyjęty wcześniej); 3/ Komunia św.; 4/ modlitwa w int. Ojca św.; po mszy św. będą wypominki roczne za naszych zmarłych z Koronką do Bożego Miłosierdzia.

4.  W środę – po mszy św. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy. Serdecznie zapraszam.5.    W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

6.  W pierwszy czwartek – po mszy św. będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwy pierwszoczwartkowe. Będzie to wspomnienie liturgiczne św. Jana Marii Vianney`a.

7.  W pierwszy piątek – odwiedzę chorych w domach z sakramentami św. od godz. 9.00. W kościele będzie adoracja i okazja do spowiedzi od godz. 17.00. przed godz. 18.00 modlitwy z racjo pierwszego piątku i msza św.

8.  W pierwszą sobotę – wypada święto Przemienienia Pańskiego. Od godz. 17.15 – naszym zwyczajem będzie medytacja pierwszosobotnia i różaniec wynagradzający, a o 18.00 msza.

9.  Dzisiaj niech się zgromadzą starsze osoby: babcie, dziadkowie i wszyscy seniorzy na mszy św. w ich int. o godz. 14.00.

10. Dzieci niech podejdą do błogosławieństwa po zakończeniu.

11. Wszystkim mieszkańcom życzę dobrej niedzieli i nowego tygodnia; zaś gościom w agroturystyce oraz dzieciom i młodzieży w drugim miesiącu wakacji: dużo słońca, uśmiechu oraz jak najlepszego wypoczynku w Kątach oraz na wyjeździe.

12. Zachęcam do czytania prasy katolickiej i do trzeźwości w sierpniu.

13. Za tydzień będzie pierwsza niedziela miesiąca – składka na cele diecezjalne, adoracja Najświętszego Sakramentu i zmiana tajemnic dla członkiń i członków róż różańcowych.

PONIEDZIAŁEK (1 sierpnia): + Miłosz Źrebiec – int. od babci Władysławy i dziadka Józka;

WTOREK (2 sierpnia): + Miłosz Źrebiec – int. od koleżanek i kolegów wraz z rodzicami siostry Kamilki;

ŚRODA (3 sierpnia): + Miłosz Źrebiec – int. od koleżanek i kolegów wraz z rodzicami siostry Kamilki;

CZWARTEK (4 sierpnia): + Wiktoria i Józef Warzecha;

PIĄTEK (5 sierpnia): za zmarłych z rodziny Żarnowskich i Woźniaków;

SOBOTA (6 sierpnia): + Władysław (10 roczn. śm.) i Elżbieta Wielgosz;

NIEDZIELA (7 sierpnia):

800: za parafian;

1100 : + Benedykt Kornel.

w poniedziałek odprawię poza parafią o łaskę zdrowia i o opiekę MB dla Dariusza Mroczki; we wtorek: + Jan Socha.