OGŁOSZENIA PARAFIALNE, 19. Niedziela zwykła, 11 sierpnia 2024 roku

2024-08-10 10:28:44

19. Niedziela zwykła

1. Bóg zapłać za porządki w kościele i wokół świątyni wykoszenie na Uroczystość Wniebowzięcia NMP oraz za złożone ofiary. Za tydzień proszę następujące osoby: Irena Jędo, Grażyna Ciekielska, Elżbieta Patyk, Małgorzata Rozkoszny, Agnieszka Lisowska.

2.  Dziś – o godz. 14.00 – Droga Krzyżowa i Msza św. na Górze Grzywackiej. Dziękuje za dbałość o poszczególne stacje Beskidzkiej Kalwarii Miłosierdzia Bożego ich opiekunom. Jutro 13. dzień miesiąca - dzień fatimski - modlitwy za papieża, Kościół i Ojczyznę.

3.  We wtorek będą wypominki roczne za naszych zmarłych z Koronką do Bożego Miłosierdzia.

4. W środę – wypada wspomnienie św. o Maksymiliana Marii Kolbego, kapłana i męczennika; po mszy św. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy. Serdecznie zapraszam.

5. W czwartek wypada Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze święte świąteczne będą w porządku niedzielnym – o 8.00 i 11.00. Na obydwu mszach św. pobłogosławię kwiaty i zioła. Na sumie będziemy podziwiać wieńce żniwne jako plony ziemi –od rodziców dzieci pierwszokomunijnych i od Koła Gospodyń. Odpust w Nienaszowie u Ks. Dziekana o godz. 11.30.

6. W piątek – będzie nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, modlitwy za przyczyną św. s. Faustyny i adoracja jej relikwii, gdyż będzie to 3. piątek miesiąca.

7. W sobotę – wypada liturgiczne wspomnienie św. Jacka, kapłana.

8.  Dzieci niech podejdą do błogosławieństwa po zakończeniu.

9.  Wszystkim mieszkańcom życzę dobrej niedzieli i nowego tygodnia; zaś gościom w agroturystyce oraz dzieciom i młodzieży w drugim miesiącu wakacji: dużo słońca, uśmiechu oraz jak najlepszego wypoczynku w Kątach oraz na wyjeździe.

10. Zachęcam do czytania prasy katolickiej i do trzeźwości.

11. Radni Województwa Podkarpackiego na wniosek stowarzyszeń katolickich, w czasie uroczystej sesji Sejmiku Wojewódzkiego w dn. 7 lipca 2024 r. podjęli uchwałę o ustanowieniu Błogosławionej Rodziny Ulmów Patronami Województwa Podkarpackiego.

12. Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży zaprasza na turnus "Dramy i Róże" dla pełnoletniej młodzieży, którego tematem będą relacje miłości i przyjaźni. Turnus jest połączony z kursem przedmałżeńskim respektowanym w czasie przygotowania do ślubu. Więcej informacji na stronie internetowej www.ksm.rzeszow.pl oraz w mediach społecznościowych.

13. Pan Sołtys informuje, że dziś o godz. 17.00 w sali Domu Ludowego odbędzie się spotkanie wiejskie. Tematem zebrania będzie podjęcie uchwały o zmianie przeznaczenia funduszu sołeckiego na 2024 rok. Na tym spotkaniu zostaną omówione bieżące sprawy Spółki Wodnej. Jest prośba o liczny udział.

PONIEDZIAŁEK (12 sierpnia): + Maria Kostrząb (16 roczn. śm.);

WTOREK (13 sierpnia): + Kunegunda (4 roczn. śm.) i Jan Ciekielscy;