OGŁOSZENIA PARAFIALNE, 19. Niedziela zwykła, 13 sierpnia 2023 roku

2023-08-07 19:30:23

19. Niedziela zwykła

1.  Bóg zapłać Marcie Źrebiec i Zofii Kuchcie za porządki w kościele i wokół świątyni oraz za złożone ofiary. Za tydzień proszę następujące osoby: Marzena Kazecka, Danuta Piwowar, Dorota Ziomek, Gabriela Ochałek, Dorota Źrebiec.

2.  Proszę tez o dołożenie starań o wykoszenie na Uroczystość Wniebowzięcia NMP..

3.  Dziś – o godz. 14.00 – Droga Krzyżowa i Msza św. na Górze Grzywackiej. Dziękuje za dbałość o poszczególne stacje Beskidzkiej Kalwarii Miłosierdzia Bożego ich opiekunom.

4.  W poniedziałek – wypada wspomnienie św. o Maksymiliana Marii Kolbego, kapłana i męczennika.

5.  We wtorek wypada Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze święte świąteczne będą w porządku niedzielnym – o 8.00 i 11.00. Na obydwu mszach św. pobłogosławię kwiaty i zioła. Na sumie będziemy podziwiać wieńce żniwne jako plony ziemi –od rodziców dzieci pierwszokomunijnych i od bierzmowanych z ich rodzicami. Po sumie będą wypominki roczne za naszych zmarłych z Koronką do Bożego Miłosierdzia.

6.  W środę – wypada liturgiczne wspomnienie św. Jacka, kapłana; po mszy św. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy. Serdecznie zapraszam.

7.  W czwartek wypada wspomnienie św. Jacka, kapłana.

8.  W piątek – będzie nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, modlitwy za przyczyną św. s. Faustyny i adoracja jej relikwii, gdyż będzie to 3. piątek miesiąca.

9.  W sobotę – będzie po mszy św. będzie nowenna do świętych Patronów naszej diecezji z racji 19. dnia miesiąca.

10.  Dzieci niech podejdą do błogosławieństwa po zakończeniu.

11. Wszystkim mieszkańcom życzę dobrej niedzieli i nowego tygodnia; zaś gościom w agroturystyce oraz dzieciom i młodzieży w drugim miesiącu wakacji: dużo słońca, uśmiechu oraz jak najlepszego wypoczynku w Kątach oraz na wyjeździe.

12. Zachęcam do czytania prasy katolickiej i do trzeźwości.

.

PONIEDZIAŁEK (14 sierpnia): + Józef Źrebiec – int. od córki Marii z rodziną;

WTOREK (15 sierpnia):

800: + Małgorzata i Dariusz Ciomcia;

1100 : + Maria i Bronisław Podkulscy;

ŚRODA (16 sierpnia): + Marianna, Władysław, Zdzisław Źrebiec;

CZWARTEK (17 sierpnia): + Józef Źrebiec – int. od siostry Anny z dziećmi;

PIĄTEK (18 sierpnia): + Józef Źrebiec – int. od syna Adama z rodziną;

SOBOTA (19 sierpnia): + Józef Źrebiec – int. od brata Piotra z rodziną;

NIEDZIELA (20 sierpnia):

800: w 40. roczn. ślubu Ewy i Tadeusza – dziękczynna za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze i o opiekę MB dla rubinowych Jubilatów;

1100 : za parafian.