OGŁOSZENIA PARAFIALNE, 2. Niedziela adwentu, 4 grudnia 2022 roku

2022-12-03 09:19:02

2. niedziela Adwentu

1. Pani Katechetka-zakrystianka dostarczyła opłatki i złożyła życzenia wszystkim parafianom. Tym, którzy ją przyjęli i wynagrodzili za całoroczną posługę, serdecznie dziękuje. Kto jeszcze potrzebuje opłatki, niech się skieruje do zakrystii. Bóg zapłać grupie sprzątającej ostatnio za porządki w kościele i za ofiary. W następnej kolejności proszę o sprzątanie takie osoby: Zofia Kuchta, Krzysztof Żarnowski, Beata Grzywacz, Grażyna Mroczka, Mariola Buczakowska.

2. Dziś z racji pierwszej niedzieli miesiąca – składka na cele diecezjalne i zmiana tajemnic różańcowych. Od jutra przeżywamy Triduum przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP. Polecamy młodzież żeńską, niewiasty.

3.  Codziennie w dni powszednie są roraty, symbol naszego oczekiwania. Zachęcam nadal starsze osoby, dorosłe, młodzież i dzieci z lampionami. Niech frekwencja i chęci uczestnictwa nie słabną. Codziennie jest losowanie figurki, dzieci otrzymują obrazki do naklejenia i drobne nagrody. W koszyku są zasugerowane zakupy dla takich osób, którym możemy pomóc w myśl hasła: Caritas – Otwórz serce dla bliźniego.

4.  W liturgii Kościoła w nowym tygodniu przeżywamy:

- we wtorek – wspomnienie św. Mikołaja, biskupa; odpust w Łężynach o godz. 11.00, a wieczorem u nas: spotkanie dla wolontariuszek z Parafialnego Zespołu Caritas wyjątkowo przed nabożeństwem, o 17.00, wypominki roczne przed mszą roratnią, a po jej zakończeniu: spotkanie ze św. Mikołajem w ramach zbiórki ministrantów i dla tych małych dzieci również. Wszystkie dzieci niech przyjdą na roraty i zostaną na to spotkanie. Kościół będzie otwarty już od 17.00.

- w środę wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i Doktora Kościoła; po roratach – Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

- w czwartek – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP; Odpust w Desznicy o 11.30. U nas: msze św. świąteczne o godz. 8.00 i 18.00. O godz. 12.00 – Godzina Łaski. Warto przyjść do kościoła na osobistą modlitwę. Podczas mszy św. wieczornej będzie wręczenie medalików z wizerunkiem MB Niepokalanej dzieciom z klasy trzeciej. Po mszy św. będzie spotkanie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych.

5. W tym tygodniu wypadają tzw. dni suche – czyli dni modlitw o prawdziwie chrześcijańskie życie w rodzinach i pielęgnowanie katolickich zwyczajów w życiu małżeńskim i w rodzinie.

6. Od piątku do niedzieli – przeżywać będziemy nasze parafialne rekolekcje adwentowe. W piątek wieczorem – obowiązkowe spotkanie – nauka rekolekcyjna dla młodzieży i wszystkich kandydatów do bierzmowania. Sprawdzimy obecność. Chorych i starszym proszę przywieźć do spowiedzi i na mszę św. rekolekcyjną na godz. 9.00 w sobotę. Potem odwiedziny chorych. I wieczorem w sobotę niech zostaną po mszy roratniej małżonkowie i rodzice. W niedzielę będzie składka na organizację rekolekcji i zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie.

7. Zachęcam do czytania prasy katolickiej.

PROGRAM REKOLEKCJI ŚWIĘTYCH – Kąty – Adwent 2022

9 – 11 grudnia A.D.2022

Wierzę w Kościół Chrystusowy

prowadzi: ks. dr Krzysztof Golas, wykładowca w WSD, duszpasterz w katedrze rzeszowskiej

piątek, 9 grudnia 2022 r.

1800 – Msza św. z nauką ogólną na rozpoczęcie rekolekcji adwentowych, po mszy św.: nauka stanowa dla młodzieży.

sobota, 10 grudnia 2022 r.

900 – Msza św. z nauką ogólną z nastawieniem na osoby chore, starsze, niosące krzyż cierpienia; po mszy św.: wystawienie Najśw. Sakram., nabożeństwo dla chorych i błogosławieństwo jak w Lourdes;

po nabożeństwie odwiedziny chorych w domach

1800 – Msza św. z nauką ogólną; po mszy św. nauka stanowa dla małżeństw;

3. Niedziela Adwentu gaudete, 11 grudnia 2022 r.

800 – Msza św. z nauką ogólną; nauka stanowa dla matek;

1100 – Msza św. z nauką ogólną; nauka stanowa dla ojców; błogosławieństwo na zakończenie rekolekcji św.

Wierzę w jeden, święty, powszechny,

katolicki i apostolski Kościół…

PONIEDZIAŁEK (5 grudnia): + Ewa Rak;

WTOREK (6 grudnia): + Jan Socha, Feliks i Katarzyna i dusze w czyśćcu cierpiące;

ŚRODA (7 grudnia): + Kunegunda i Stanisław Miśkowicz;

CZWARTEK (8 grudnia): 8.00: w int. Bogu wiadomej;

18.00 + Katarzyna i Franciszek Źrebiec;

PIĄTEK (9 grudnia): 1. + Irena i Franciszek Kwiatek;

2. Pelagia i Franciszek Krężel.

SOBOTA (10 grudnia) 9.00: 1. w int. osób chorych i starszych;

18.00: 1. o zdrowie, potrzebne łaski i błogosławieństwo Boże dla Elżbiety Samborskiej;

2. + Tadeusz Tomczak.

NIEDZIELA (5 grudnia):

800: 1. w int. Łucji w 1. roczn. Urodzin – dziękczynna za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze i o opiekę MB;

2. + Kunegunda i Stanisław Miśkowicz;

1100 : 1. za parafian;

2. o zdrowie, o potrzebne łaski i błogosławieństwo Boże w rodzinie Elżbiety Samborskiej.